РАЙ НА ЗЕМЛЕ: 5 ПРИЧИН ПОСЕТИТЬ НОВЫЙ ЭКО-КУРОРТ...

КАК ПОДГОТОВИТЬ КОЖУ РУК И НОГ К СЕЗОНУ БОСОНОЖЕК...

ТРЕНДИ СТВОРЮЄТЕ ВИ: ОБИРАЙТЕ НАЙКРАЩИЙ...

ПЛЕТЕНІ КОШИКИ, ВАЗИ У ФОРМІ ЗАЙЦЯ ТА ХЛІБНІ...

КАКИЕ ПРАВА У ЖЕНЩИНЫ ПРИ РАЗВОДЕ И КАК ИХ...

Сивина в голову, або 5 порад від Олександра Педана, як пережити кризу середнього віку

Здолати цей непростий період може бути дійсно складно, якщо не підготуватися

Днями мені виповнилося 39, і до нового рубежу залишився всього рік.Останнім часом у моєму оточенні все частіше порушується тема про життя після сорока. Мовляв, є відчуття, що всього вже досяг, а радості від того не отримуєш. Або що терміново хочеться кардинальних змін. Це і є маркери кризи середнього віку. Здолати цей непростий період може бути дійсно складно, якщо не підготуватися.

Після 40 в чоловіків відбувається гормональна перебудова організму. Клітини головного мозку змінюють звичний стан – перестають ділитися і навіть відмирають. Чоловік не розуміє, що з ним відбувається, починає шукати нового експіріенсу, гострих відчуттів, адреналіну. Хтось заводить роман із молодими дівчатами, залишає родину, хтось впадає у депресію. Для дорослого чоловіка – поведінка неадекватна й безглузда. Але в цей період чоловіки, насправді, найбільше потребують підтримки. Жінкам, які знаходяться поруч, звісно, непросто витримати цей емоційний шторм. Але варто, все ж таки, списати все на гормони й допомогти пережити цю кризу. Як саме?

Я зібрав достатньо інформації і готовий поділитися своїми думками. Проте, звісно, вони будуть засновані лише на знайдених у літературі порадах і життєвому досвіді – моєму і моїх дорослих друзів.

Відверто говорити про секс

Варто почати обговорювати ваші інтимні стосунки до того, як у чоловіка виникнуть думки про експерименти на стороні. Вибачайте, але це правда. Ми сучасні люди, але сімей, які вільно спілкуються на тему сексу, на жаль, не так багато. Починати розмову краще з озвучення власних бажань, подробиць, що вам приносить задоволення. А вже після поцікавитися, як би чоловіку хотілось урізноманітнити ваші стосунки.

Опанувати новий скіл

Щоб після 40-а не втрачати клітини головного мозку, учені радять вчитися чогось нового. Підкажіть цей факт своєму чоловіку. Опанувати гру на музичному інструменті, вивчити іноземну мову, почати грати в шахи – будь-яка активність, що стимулює мозкову діяльність, буде корисною.

Особисто в мене зараз для цього сприятлива атмосфера. Сину чотири – «вік чомучки». За день він ставить мені від 25 до 50 запитань, що починаються зі слова «чому». На половину я не знаю відповіді. Дуже багато простої шкільної інформації, що була в голові, уже давно забута. Тож я почав готуватися до наших розмов. Читаю книжки, гуглю, розгадую судоку й кросворди.

Створити нові сімейні традиції

У цьому віці чоловік уже мав би усвідомити, що родина повинна бути в пріоритеті перед кар‘єрою. Настав час зосередитися на сім`ї, більше часу проводити з рідними. Краще за дружину ніхто не може створити вдома комфорт і затишок. Вигадуйте нові традиції, влаштовуйте романтичні вечері, гуляйте вдвох, ходіть в кіно або до театру. Спробуйте знайти час, щоб провести коротенький медовий місяць, аби освіжити почуття.

І ще одна порада, яка на перший погляд суперечить попередній, але насправді тільки її підсилює. Ми з Інною вже давно практикуємо відпочинок порізно. Вона мене відпускає в гори або на серфінг. Я її – у подорожі з подругами або на вечірки. Це можна практикувати лише тоді, коли в стосунках є довіра. Як вибудувати міцні відносини у родині  –  читайте напочатку цього пункту.  Якщо все це є, і вам все ще нудно, затійте ремонт (усміхається).

Спорт – зараз або ніколи

Якщо до 40-а не почати займатися спортом, потім буде пізно. Ну або ж значно складніше. Давайте відверто – найважче з роками привести в форму ту частину тіла, де колись були кубики пресу. Фактично нереально без хірургічного втручання. Але підтягнуте тіло – це не тільки про зовнішність, а й про здоров’я. Необов’язково себе «вбивати» на тренажерах. Треба знайти те, що приносить задоволення. Для мене – це ранкова пробіжка, після якої краще думається та працюється. А ще я обов’язково ходжу по 11 тисяч кроків на день.

Колективні ігри, у яких присутній азарт, також допомагають мені переключитись і ще й класно навантажують усі групи м’язів.З моїх улюблених – скеледром, узимку – сноубординг, улітку – серфінг. Коли ми виїжджаємо на дачу, катаюся на велосипеді. До речі, цього року ми з дружиною почали кататися разом. Отримуємо максимум задоволення. Велосипедна прогулянка не виснажує так, як біг. Встигаємо й поспілкуватися, і помилуватися пейзажами.

Пропрацювати свої «болі» з психологом

Якщо є відчуття дискомфорту, не соромтеся зізнатися в цьому собі й близьким. Часто дуже складно сказати вголос: «Щось мені зле, мене бентежить мій стан». Але, якщо справді кепсько, варто не затягувати, а звернутися до спеціаліста.

 

Рай на земле: 5 причин посетить новый эко-курорт на Сейшелах в этом году

Как подготовить кожу рук и ног к сезону босоножек и открытых платьев

Тренди створюєте ви: обирайте найкращий beauty-товар на Watsons HWB Awards 2020

8 лучших омолаживающих масок на любой бюджет

«Хакерская лаборатория» Алессандро Микеле: Gucci представили новую коллекцию

5 по-французьки легких і чарівних фільмів для вечора п'ятниці