Як покращити роботу шлунка та кишківника за допомогою спорту

Найкращі тренування для жіночого здоров`я

Про найдієвіші вправи для шлунка, які допоможуть налагодити його роботу та схуднути, розповідає членкиня міжнародної федерації функціонального тренінгу, речниця міжнародних конгресів Ірина Гармаш.

Фізичні вправи є необхідним засобом профілактики та лікування ШКТ (шлунково-кишкового тракту). Навантаження помірної та середньої інтенсивності нормалізують функцію ШКТ, процеси всмоктування та моторику. Підтримка нормальної моторики ШКТ за допомогою фізичних вправ запобігає можливості застою, метеоризму та інших змін у системі травлення. Дуже ефективними є вправи, спрямовані на зміцнення м`язово-зв`язувального апарату черевної порожнини. Також корисний оздоровчий біг.

Так, вібрація внутрішніх органів, що виникає під час бігу, значно покращує функцію органів травлення. Глибоке форсоване дихання під час бігу є чудовим масажем для печінки, покращує її роботу та сприяє ліквідації больового печінкового синдрому. Особливо корисне черевне дихання внаслідок рухів діафрагми. Під час тренувань зростає активність симпатичної нервової системи, стимулюється активність харчового центру, що плідно позначається на стані ШКТ.

Поліпшити моторну функцію шлунка та кишківника, зменшити внутрішньочеревний тиск, позитивно впливати на нервово-психічну сферу людини, підвищити емоційний тонус допоможуть дуже прості, але ефективні вправи.

1. ПП (початкове положення) — лежачи на спині, ноги випрямлені, руки вздовж тіла. По черзі згинати ноги в колінному суглобі, дихання вільне. Повторити 4-6 разів кожною ногою.

2. ІП — лежачи на спині, руки під головою. Ковзаючи п`ятами по підлозі, наблизити стопи максимально близько до сідниць, розвести коліна в сторони, намагаючись дістати підлогу. Потім з`єднати коліна і випрямити ноги, знову ковзаючи стопами по підлозі, не затримувати дихання, темп повільний.

3. ПП — колінно-ліктьове, ноги на ширині стопи. Пересуваючи коліна по підлозі, наблизити до ліктів, округляючи при цьому спину, потім повернутися у вихідне положення, середній темп.

Комплекс вправ для зміцнення передньої черевної стінки

1. ПП — лежачи на спині, одна рука на животі. Вдих — підіймаємо черевну стінку, потім опускаємо її — видих.

2. ПП — те саме. Робимо вдих і, не видихаючи, надуваємо живіт, а потім максимально втягуємо його.

3. ПП — лежачи на спині. Згинаючи ноги, притискаємо їх до грудей за допомогою рук. Потім те саме, але без допомоги рук.

При гастритах зі зниженою кислотністю, атонії шлунка та кишківника, опущенні внутрішніх органів черевної порожнини помірне фізичне навантаження, що не викликає втоми, прискорює обмін речовин, покращує кровообіг та активізує діяльність усіх органів. Також під впливом фізичних вправ посилюється виділення травних соків.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали