Як підвищити лібідо за допомогою правильного раціону

Зменшення сексуального бажання під час війни — часта проблема і чоловіків, і жінок

Зниження лібідо під час війни — поширена проблема і в чоловіків, і у жінок. Хронічний стрес з кожним днем зменшує сексуальне бажання, що нерідко стає причиною розбіжностей і поганого настрою.

Що означає «нормальне» лібідо

«Запам`ятайте, немає такого поняття. Іноді лібідо виникає спонтанно, іноді приходить у процесі стимуляції, але в будь-якому разі лібідо відрізняється в кожної жінки, воно індивідуальне. На нього може впливати ціла низка різних чинників у будь-якому віці. І зовсім не рідкість, коли виникає зниження бажання займатися сексом або сексуальні переживання, які вже не приносять достатнього задоволення. Це може відбуватися протягом моменту або бути короткочасним періодом, наприклад після народження дитини, під час менопаузи, під час напруженого життєвого періоду або непростих стосунків із партнером», — розповідає лікарка-гінекологиня мережі клінік CALM Юлія Мудра.

Але є продукти, які допоможуть збалансувати лібідо і поліпшити сексуальне життя.

Афродизіаки — продукти для балансування і підвищення лібідо — мають ім`я грецької богині кохання Афродіти. Уже в I ст. н. е. Овідій пише цілий трактат «Наука кохання», де сміливо розмірковує про переваги та недоліки афродизіаків, відомих медицині того часу. Пізніше про мистецтво кохання писали книги, а рецепти «східних пігулок для задоволень» продавалися в Європі з великим успіхом.

Сьогодні саме поняття «афродизіак» все частіше трактується як препарат для посилення статевого потягу. Насправді це також і речовини природного походження, здатні не тільки стимулювати вогонь бажань, пролонгувати задоволення, а й підвищувати сексуальність, вирівнювати гормональний баланс, позитивно впливати на настрій і зовнішній вигляд.

11 продуктів, які підвищують лібідо

Устриці

Містять цинк, який небезпідставно називають найважливішим мікроелементом для сексуального бажання. Меншою мірою він міститься і в інших морепродуктах — омарах, креветках, ікрі риб. Головне — не надто захоплюватися, а то замість припливу сексуальних сил можна заробити білкове отруєння.

Авокадо

Його плоди багаті на вітамін Е, який сприяє виробленню гормонів, відповідальних за сексуальний потяг.

Гарбузове насіння

Містить такий важливий мікроелемент, як цинк, що необхідний для виробництва тестостерону, а також незамінні жирні кислоти, що стимулюють вироблення статевих гормонів, покращують стан шкіри та волосся.

Лососеві

Кислоти омега-3 підвищують рівень дофаміну — нейромедіатора, що стимулює бажання і підсилює оргазм.

Гранат

Підвищує рівень оксиду азоту в крові, що сприяє поліпшенню кровообігу і може поліпшити сексуальну функцію.

Шпинат

Вітамін В6 у поєднанні з фолієвою кислотою позитивно впливає на вироблення статевих гормонів. У шпинаті також міститься цинк, який регулює гостроту пристрасті.

Мигдаль

Усі горіхи дуже корисні для стимулювання лібідо, але мигдаль, мабуть, найпотрібніший: він містить аргінін, який допомагає поліпшити кровопостачання і може сприяти збільшенню лібідо. Марганець та поліненасичені жирні кислоти у складі мигдалю допоможуть підтримувати баланс статевих гормонів.

Банан

У бананах міститься природний бромелайн, що відповідає за підвищення репродуктивної функції. А баланс вітамінів В і калію підтримує здоров`я гормональної системи та підвищує сексуальний потяг.

Чорний шоколад

Фенілетиламін у складі какао-бобів — один із найдавніших любовних «наркотиків», який може підвищити рівень ендорфінів в організмі, що може поліпшити настрій і лібідо. Він збуджує фантазію, змушує мозок працювати активніше, незначно прискорює пульс і підвищує статевий потяг.

Селера

Продукт для справжніх спокусниць. У стеблах і корені селери міститься андростерон — гормон, що відповідає за сексуальне збудження у жінок.

Інжир

Один із найдавніших засобів підвищення потенції та фертильності. Багатий мікроелементами, що підтримують здоров`я серцево-судинної системи. Поряд з манго, полуницею і персиками вважається найкращим завершенням романтичного вечора.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали