Український суперфуд: чому жінкам потрібно їсти сало

Важливий також час, коли ви його їсте

Сало є не тільки справжнім українським продуктом, а ще й джерелом цінних жирних кислот. Найвідоміша українська дієтологиня Наталя Самойленко запевняє: якщо ви не вживаєте сало через те, що боїтеся поганого холестерину, то спокійно можете діставати продукт із морозильника. Побоювання, ніби із салом в організм надходить значна кількість холестерину, занадто перебільшені та навіть не відповідають дійсності. У разі споживання 20-30 грамів сала на день (рекомендована кількість) в організм потрапляє 30 мг холестерину. 

Для людей з нормальним здоров’ям допустимою денною дозою холестерину є 300 мг, а для тих, хто пережив інфаркт або інсульт, — до 200 мг. Тобто вживання 30 грамів сала на день не тільки не підвищить рівень холестерину, а навпаки, спалюватиме його.

У якому вигляді вживати сало?

Найкраще вживати в солоному або ж маринованому вигляді, оскільки інші варіанти приготування, такі як копчення, смаження, не принесуть користі для вашого здоров’я.

Корисні властивості сала:

Містить у собі вітаміни (А, В1, В2, В3, В6, В12, D, E) й мінерали (кальцій, магній, цинк, залізо, фосфор, селен та інші). 

Незамінні омега-3 поліненасичені жирні кислоти, потрібні для утворення оболонок довкола нейронів і протидії запальним процесам. 

Містить холін — це вітамін B-комплексу, який бере участь у метаболізмі, що відіграє важливу роль в обміні жирів. 

Лецитин, що міститься у салі, сприятливо впливає на судини і клітинні мембрани, зміцнює їх та робить більш еластичними.

Містить арахідонову кислоту, і, оскільки організм людини не синтезує її в достатній кількості для покриття потреби, її потрібно вживати з їжею.

Для того щоб отримати максимум користі під час вживання сала, потрібно пам’ятати, що тільки помірне споживання сала принесе користь. Їжте його вранці або ж в обід: саме о цій порі крім корисних речовин ваш організм отримає потужне енергетичне підживлення.

Якщо ви маєте проблеми із серцево-судинною системою, потрібно відмовитися від соленого сала — вживайте в невеликих кількостях свіже або ж свіжоморожене за рекомендацією вашого лікаря.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали