Які фрукти можна їсти при цукровому діабеті: великий гід від лікарки

Дозволені продукти, які не сприяють підвищенню рівня цукру

Цукровий діабет — поширене захворювання в усьому світі, що вимагає деяких змін у способі життя. Наприклад, якщо у вас підвищений рівень цукру в крові, лікарі рекомендують відмовитися від деяких фруктів у раціоні. 

Ексклюзивно для ELLE.UA лікарка-ендокринологиня, спеціалістка з діабету та ожиріння, консультантка київської клініки Aviv Medical Євгенія Тодосой (Ізраїль) розповіла, які фрукти не можна їсти за підвищеного цукру в крові, який фрукт найкорисніший при цукровому діабеті та чи варто взагалі відмовитися від цих продуктів.

Діабетикам не обов’язково їсти фрукти. Діабетикам, переддіабетикам або тим, хто хоче схуднути, завжди рекомендується зменшити або навіть уникати (кожному відповідно до його стану) споживання фруктів.

Який фрукт знижує цукор в крові

Фрукти містять багато цукру. Те, що цукор походить із фруктів, не означає, що він корисний для вас. Можна повністю відмовитися від вживання фруктів і водночас отримувати необхідні організму вітаміни. Чого я не можу сказати про овочі.

Вітаміни, що містяться у фруктах, також можна отримати з овочів, які не містять цукру. Насправді такої великої кількості фруктів, яку ми маємо сьогодні на полицях, ніколи не було в історії харчування людини. У минулому людина їла дуже мало фруктів, а якщо і їла, то лише сезонні.

Сучасні фрукти мало схожі на фрукти минулого і містять багато фруктози. Загальною причиною всіх метаболічних захворювань називають інсулінорезистентність. Щоб знизити резистентність організму до інсуліну, досить просто звести його використання до мінімуму.

Як це зробити? Зменшити споживання вуглеводів взагалі та фруктів зокрема. Вживання фруктів підвищує рівень цукру в крові, тому кожна людина залежно від свого стану здоров’я має визначити за допомогою професіонала рекомендовану саме для неї кількість вуглеводів на день і відповідним чином регулювати своє щоденне меню.

Які фрукти можна їсти при діабеті першого і другого типів

Чи можна їсти фрукти при цукровому діабеті

Якщо ви хворієте на цукровий діабет і приймаєте ліки, раджу вам взагалі не їсти фруктів і отримувати кількість вуглеводів переважно з овочів. 

Якщо у вас переддіабет, ви можете їсти один фрукт на день, але як частину їжі та разом із жиром.

Якщо у вас зайва вага, ви можете їсти один фрукт на день, але що більше ви зменшите кількість фруктів, то швидше схуднете.

10 фруктів, які можна їсти при цукровому діабеті

1. Карамбола 

Відмінний варіант для діабетиків. На 100 г карамболи припадає 4 г вуглеводів. (Одна чашка кубиків карамболи містить 9 г вуглеводів.)

2. Кавун

100 г кавуна містять 7,5 г вуглеводів. Проблема в тому, що скибочка кавуна важить не менше 250 г, а тому порція досягне 16 г вуглеводів, а це вже занадто багато для діабетиків. 

3. Полуниця

У 100 г полуниці (приблизно 8 середніх ягід) 5 грамів вуглеводів.

4. Диня

Диня на смак солодка, але в ній небагато вуглеводів (у 100 г дині 8,8 г вуглеводів). Одна чашка динних кульок становить близько 177 г і містить майже 16 г вуглеводів.

5. Персик 

Один середній персик важить близько 150 г і містить 15 г вуглеводів. Моя рекомендація — з`їжте половинку персика: у 100 г персика міститься 9,9 г вуглеводів.

6. Чорниця

100 г ягід містять 10,2 г вуглеводів (у чашці чорної чорниці — 14,7 г вуглеводів). 

7. Абрикоси 

Важливо знати, що в одному абрикосі 3,9 г вуглеводів, а в 100 г плодів — 11,2.

8. Слива 

У 100 г слив міститься 11,4 г вуглеводів, в одній сливі — 7,5 г вуглеводів.

9. Малина

Малина належить до групи ягід, корисних для діабетиків. Малину можна їсти свіжу або заморожену. У 100 г малини 11,9 г вуглеводів, тобто в одній чашці малини міститься 14,2 г вуглеводів.

10. Мандарин

Цей фрукт також підійде для раціону діабетиків. Він містить у 100 г 12 г вуглеводів, а в одній мандаринці вагою 74 г буде 8,9 г вуглеводів.

Які фрукти можна при діабеті

Jason Briscoe

Для порівняння деякі показники на інших звичайних фруктах:

У 100 г вишні 14 г вуглеводів, а 6 вишень містять близько 8 г вуглеводів.

У 100 г яблука 13,8 г вуглеводів, а середнє яблуко містить 25 г вуглеводів.

У 100 г банана 22,8 г вуглеводів, у середньому банані 27 г вуглеводів.

Важливо: діабетикам можна їсти всі фрукти. Але дуже важлива кількість. Якщо ви заздалегідь знаєте, що одним шматочком кавуна або одним ґроном винограду ви не насититеся, краще уникайте цього заздалегідь.

Ваша добова кількість вуглеводів має коливатися від 20 до 60 грамів на день для кожної людини відповідно до її стану здоров’я та цільової норми.

Фрукти наповнені цукром, і ви повинні добре подумати, перш ніж їх їсти. Діабетики, переддіабетики та всі, хто страждає метаболічним синдромом, — вам важливо ретельно обдумати, які фрукти їсти, і перш за все звертати увагу на кількість.

Що корисно їсти діабетикам?

Якщо у вас цукровий діабет, краще їсти ці фрукти в такій кількості в день:

  1. Ягоди — половина склянки;
  2. Абрикос — 1 шт.;
  3. Полуниця — 8 шт.;
  4. Диня — половина склянки;
  5. Персик — половинка;
  6. Вишні — 4 шт.

Як їсти фрукти при діабеті

Пам`ятайте, що фрукти — це страва сама по собі, а не просто закуска. Поєднання вуглеводів з жиром зменшує стрибки цукру в крові. Для діабетиків рекомендується з’єднувати фрукти з жирами, такими як горіхи, або їсти в поєднанні з йогуртом із високим відсотком жиру.

Також не намагайтеся самостійно складати корисне меню, якщо у вас діабет. Якщо ви маєте справу з діабетом, приймаєте ліки та хочете схуднути, я запрошую вас на консультацію, щоб ми могли вивчити вашу придатність для лікування, яке досягне ваших цілей.


Реклама

Популярні матеріали

10 комфортних образів від скандинавських модниць, які варто...


Оголошено всіх номінантів «Еммі-2024»


Нагадування про домівку в кожній деталі: Любов Бессараб про...


Читайте також
Популярні матеріали