Важливе питання: чи можна займатися спортом під час годування грудьми?

Як правильно поєднати тренування і лактацію, розповідає зіркова тренерка Аніта Луценко

Один зі способів піклування про себе — фізична активність. Раніше вважалося, що мамам, які годують, не можна займатися спортом. Але десятки досліджень показали, що це є абсолютно безпечним для дитини. Щобільше, фізичні навантаження мають безліч переваг.

Вага тіла

Всупереч поширеній думці, грудне вигодовування не завжди сприяє схудненню. Іноді організм «заощаджує» калорії для компенсації збільшення витрати калорій у період лактації. Але не переживайте! Вихід є: треба поєднувати правильне харчування та фізичні вправи — і все обов`язково прийде до норми.

Будемо чесні: поєднання правильного харчування з фізичним навантаженням працює набагато ефективніше, ніж просто вправи. Тож геть легенди про халву, молоко і хліб з маслом, які нібито покращують якість лактації. Збалансоване харчування піде на користь не лише вам, а й дитині.

Душевне здоров`я

Грудне вигодовування допомагає уникнути післяпологової депресії. Але проблема може чекати в іншому місці: якщо ви відчуваєте складнощі з процесом годування, це може неабияк зіпсувати настрій. Запросіть консультанта з грудного вигодовування прямо в пологовий будинок, щоб уникнути помилок у налагодженні процесу, а також страхів і легенд, якими можуть спантеличити родички та подруги, у яких досвід годування був важким і негативним. Грудне вигодовування — це щось зовсім нове для молодої матері, і допомога досвідченого консультанта стане в пригоді.

Відновлення тіла

Низька інтенсивність вправ допомагає і моральному, і фізичному процесу відновлення після пологів. Щодня виконуйте простий комплекс із 2-3 вправ, поки малюк спить. А якщо є з ким залишити дитину, виберіть плавання, йогу чи піші прогулянки.

Здоров`я кісток

Колись дослідники з`ясували, що на початку лактації у матерів-годувальниць відбувається втрата кісткової маси. Звідси виник міф, що годування груддю підвищує ризик остеопорозу матері в майбутньому. Однак виявилося, що відновлення кісток матері починається не після відлучення, а прямо в процесі годування груддю.

Кісткова маса матерів-годувальниць відновлюється вже в процесі грудного вигодовування. Тому замість того, щоб розглядати період лактації як період слабкості та нездоров`я, ви можете ставитися до нього як до періоду зміцнення своїх кісток.

Як допомогти організму відновити кісткову тканину і зробити її міцнішою? Цього можна досягти силовим тренуванням. Шалені жінки, які займаються силовими навантаженнями тричі на тиждень і тричі на тиждень присвячують 45 хвилин свого часу кардіотренуванням, втрачають значно менше кісткової маси, ніж жінки, які цього не робили.

Це безпечно?

Жінки, які займаються спортом півтори години на день, набагато енергійніші, радісніші, і їхнє молоко вищої якості та поживніше, ніж у тих мам, які уникають фізичного навантаження. Також у спортивних мам набагато легше відновлюється гормональна система. Але вагітність та годування вперше — незнайомі процеси, під час яких молоді мами стають особливо обережними. Тому питання «чи це безпечно?» підстерігає їх на кожному кроці. Низько- та середньоінтенсивне навантаження безпечне для мами та дитини, якщо під час вагітності та пологів не було жодних ускладнень. Тільки обов`язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, коли ви можете починати займатися спортом.

Корисні поради:

1. Обов`язково купіть якісну білизну для годування та спортивний бюст, що підтримує.

2. Під час тренувань користуйтеся прокладками для мам, які годують, оскільки фізичне навантаження стимулює лактацію.

3. Не вірте в міф про те, що дитина відмовляється від грудей через молочну кислоту після тренувань. Насправді дитину може турбувати втомлена мама чи солоний смак поту. Після тренування прийміть душ або обмийте груди.

4. Вибирайте продукти з високим вмістом вітаміну D, кальцію та жирних кислот, щоб допомогти відновленню кісток.

5. Пийте багато води! Якщо вага стоїть на місці, спочатку переконайтеся, що випиваєте свою норму води, і лише потім займіться виключенням з раціону зайвих продуктів.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Ювелірний дім SOVA презентує святкову колекцію прикрас, натхнену...


Читайте також
Популярні матеріали