Як розігнати метаболізм: перевірені секрети

Як потрібно харчуватися, щоб покращити обмін речовин та змусити організм швидше спалювати калорії для досягнення ідеальної ваги

Говорять, щоб схуднути, необхідно мати хороший обмін речовин в організмі, і це правда. Коли обмін речовин сповільнений, організм починає спалювати калорії довше і з`являється зайва вага. Розповідаємо про перевірені правила, які допоможуть розігнати метаболізм.

Якщо ви хочете виявити правдиву причину уповільненого обміну речовин, варто звернутися до ендокринолога і генетика. На сьогодні доступна програма генетичного аналізу, в якій функціонально досліджуються гени в різних органах та тканинах, які впливають на метаболізм людини. Крім цього, цей тест показує реакцію організму на фізичні вправи і допомагає підібрати оптимальну дієту з огляду на ваш спосіб життя.

Навіть якщо особливих медичних відхилень від норми немає, важливо пам`ятати, що метаболізм завжди слід підтримувати та розганяти.

Перше, з чого треба розпочати, — питний режим. Вживання достатньої кількості рідини активізує обмін речовин. Помножте 30 мл на 1 кг маси свого тіла — це і є необхідна добова норма води. У спеку до цієї кількості додаємо ще 20%. Випиваючи склянку води за 30 хвилин до їди, ви також активізуєте обмінні процеси організму.

Обмін речовин залежить ще від кількості м`язової маси в тілі. Збільшити її допоможуть фізичні навантаження. Для цього підійдуть звичайна ходьба чи їзда велосипедом — важливо більше рухатися. Якщо є вибір між транспортом та пішою прогулянкою — сміливо обирайте прогулянку! Якщо робитимете ранкову зарядку — це ще один плюс.

Для хорошого обміну речовин також важливо дотримуватися режиму харчування. Щоразу, коли ви забули або не встигли пообідати, ваші обмінні процеси відразу сповільнюються. Обов`язково снідайте вранці, коли прокидається організм. Цим ви подаєте йому сигнал про те, що настав час запускати обмін речовин. Якщо ви пропускаєте сніданок, то обмін речовин протягом дня буде сповільненим.

Необхідно їсти тричі на день, бажано в один і той же час, до основних приймань їжі рекомендую додати ще два перекуси. І головне, що слід пам`ятати: порція їжі має бути розміром із жменю, не більше.

Звичайно, велику роль грає і те, що ви вживаєте в їжу. Наприклад, вітаміни та клітковина, якими багаті овочі та фрукти, покращують обмін речовин. Вітаміни каталізують біохімічні реакції, а клітковина очищає організм від усього зайвого. У цьому сенсі особливо гарні буряки та морква.

Фрукти краще їсти у першій половині дня, тому що вони містять багато вуглеводів, які, як відомо, будуть зовсім недоречними для тих, хто на дієті. Що стосується овочів, то їх порція має бути у 2 рази більша, ніж м`яса, риби, каші та іншого. Якщо у вас на сніданок 100 г каші, то овочів має бути 200 г, якщо на обід у вас 100 г риби, то овочів, знов-таки, потрібно 200 г.

Продукти-лідери з прискорення обміну речовин — прянощі та пекучі спеції, той же імбир та каєнський перець. Куркума, рукола, базилік сприяють відтоку жовчі в організмі й тим самим покращують обмін речовин. Однак зі спеціями та прянощами треба бути обережними. Якщо у вас є хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, спочатку проконсультуйтеся з лікарем.

Продукти, що уповільнюють обмін речовин, — ті, що пройшли промислове перероблення. До цієї категорії належать цукор, хлібобулочні вироби з білого борошна, маргарин і маргариновмісні (печиво, випічка, чипси). А також молочні продукти, у складі яких використаний рослинний жир замість тваринного (морозиво, плавлений сирок), та м`ясні вироби (ковбаси, сосиски).


Реклама

Популярні матеріали

Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Більше пристрасті: 8 видів сексу, які обов’язково варто...


Читайте також
Популярні матеріали