Проста практика, яка допоможе поліпшити психологічний стан та очистити енергію

Як правильно дихати та скільки часу потрібно медитувати

В емоційно складні періоди особливо важливо підтримувати гігієну: як емоційну, так і енергетичну. Сьогодні разом з інструктором з хатха-йоги та медитації Наташею Денисюк поговоримо про другу, і не просто поговоримо, а й зробимо корисну вправу, яка розслабить тіло, розвантажить психіку та очистить енергію.

Можна сказати, що для глибоких медитацій та роботи з увагою це обов’язкова передісторія. Тому що забруднення на рівні емоцій (накопичені та не прожиті важкі почуття) та енергії просто не дадуть нам піти глибше. І звісно, в такому «засміченому» стані ми почуваємося дуже погано. І під цим словом ховається досить широкий спектр різних психологічних (і не тільки) станів — від напруги, дратівливості до безсоння, апатії та депресії. Зазначу, що медитація не скасовує роботу з психологом та іншими профільними фахівцями, але може стати дуже корисним та ефективним інструментом, який допоможе почуватися щасливішим, більш усвідомленим та просто «вивозити все».

Як правильно робити медитацію:

  • 1. Лягаємо в шавасану. Для цього лягаємо на спину (бажано на тверду поверхню), витягуємо хребет, злегка розводимо ноги, руки кладемо на невеликій відстані від тіла долонями вгору. Розслаблюємося.
  • 2. Починаємо глибоко та усвідомлено дихати. Вдих стартує знизу живота, залучаємо діафрагму. Таке дихання допомагає насичувати клітини киснем активніше, розвантажує серце, а також сприяє розслабленню.
  • 3. Уявляємо, що ми дихаємо не лише носом та легенями, а й усім тілом. На вдиху розправляється, розширюється і сповнюється відчуттям легкості та простору кожна клітина.
  • 4. На видиху намагаємося відчути, що ми видихаємо через ніс усю напругу, всі негативні емоції, деструктивні думки та важкі енергії. Хтось відчуває енергію, хтось ні, тому найкраще буде просто задати намір своєму тілу очиститися від усього, що обмежує, заважає, викликає дискомфорт усередині та не є нашою гармонійною частиною. Тіло знає, що робити, головне — йому не заважати.
  • 5. Продовжуємо дихати глибоко та усвідомлено, поступово поглиблюючи дихання та збільшуючи паузи між вдихом та видихом.
  • 6. Коли тіло вже досить розслабилось у процесі (ви відчуєте це), переносимо увагу на всю поверхню нашої шкіри та уявляємо, що ми дихаємо нею — на вдиху вдихаємо прохолодне і легке світло, а на видиху видихаємо темний дим.
  • Світло наповнює кожну нашу клітину, насичує її енергією. А дим — забирає із собою всю напругу і все, що нас обтяжує, і виносить все це геть з нашого простору. Дихаємо так, поки не відчуємо, що тіло вже не «видихає» нічого «темного» та «важкого». Це означає, що воно вже відпустило те, що було готове на цей момент.
  • 7. Потім повністю розслаблюємо увагу, перестаємо концентруватися на чомусь і провалюємося у внутрішню тишу та спокій. Відчуваємо, як тіло скидає напругу шар за шаром. Перебуваємо в цьому стані, скільки нам необхідно, аби відновитися і перезавантажитися.
  • Робити цю практику бажано від 15 до 45 хвилин залежно від наявного часу. Але навіть 5 хвилин такого дихання-візуалізації на день здатні дуже сильно змінити наш емоційний і психологічний стан на краще. Як експеримент  пропоную спробувати робити медитацію протягом одного тижня кожен день, і ви побачите, як зміниться ваше самопочуття і якість життя.

Будьте усвідомлені та щасливі!


Реклама

Читайте також
Популярні матеріали