Домашні пологи у воєнний час

Поради від акушерки-гінекологині

Сьогодні у багатьох українських жінок немає можливості потрапити до пологового будинку, щоб дитина з`явилася на світ у максимально комфортних умовах. На випадок, якщо ви народжуватимете вдома, акушерка-гінекологиня Ольга Сьоміна надає кілька порад та ділиться ними в акаунті Pro Mum.

Дорогі мами, пам’ятайте, що ваше тіло створене для пологів, і ви точно впораєтеся. Не панікуйте, довіряйте своєму тілу. Пологи — це безпечно!

Важливо в період потуг:

Прийміть зручне положення, наприклад, колінно-ліктьову позу. Людина, яка стоїть позаду, контролює народження. Також можлива позиція навпочіпки, тоді дитина йде вперед — ви приймаєте її в свої руки. Також можлива позиція лежачи: на спині або на боці — дитина народжується на пелюшку.

Instagram: @devwindsor

Якщо можете, покладіть руки на промежину, контролюйте вихід голови, коли відчуєте гострий біль і печіння в промежині, не тужтеся, дихайте по-собачому або довгим видохом.

Коли вийшла голівка, не тужтеся якщо немає потуг, чекайте наступні перейми, не панікуйте — це нормально, дитина скоро народиться. 

Коли дитина народилася, покладіть її на груди, накрийте пелюшками або ковдрою. Поміняйте пелюшку на суху. 

Якщо дитина не кричить, але рожева, кінцівки зігнуті — це нормально. Вона закричить, коли захоче їсти.

Якщо дитина не рожева, кінцівки звисають — включаємо оперативні засоби. Тримаючи дитину на грудях, видаліть слиз із її рота і носа. Непрямий масаж серця і дихання рот в рот робиться, коли дитина лежить на спині.

Після пологів багато пийте.

Через якийсь час знов почнуться перейми — це виходить послід. Краще зайняти вертикальну позицію, щоб хтось вас тримав позаду. Якщо немає сил — залишайтеся в горизонтальному положенні. Послід вийде сам, зберіть його в пакет і покладіть поруч. Після народження посліду ще будуть кров’янисті виділення. Це норма (але його має бути не більше 500 мл). 

Відріжте пуповину на відстані 4–5 см від живота. Але спочатку закріпіть пупочний зажим. Перев’яжіть пуповину змоченою в спирті ниткою. Ножиці обробіть вогнем. 

Якщо ви народжуєте у воді, важливо, щоб вода вас покривала разом із животом або наполовину. Проте важливо щоб при народженні носогубна складка дитини не була у воді. Тримайте таз якомога низько. Якщо ніс дитини вже вийшов, терміново виходьте з води. Послід народжуйте на суші! Будьте здорові.

 


Реклама

Популярні матеріали

Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як і...


Читайте також
Популярні матеріали