Чого у фруктах більше: шкоди чи користі?

Руйнуємо міфи

Існує думка, що в сезон треба їсти багато фруктів, бо вони корисні для здоров`я. Чи це так насправді? Влітку прилавки ринків та супермаркетів усипані щедрим урожаєм полуниці, черешні, вишні, персиків, абрикосів. Ми купуємо їх і часто вечорами заїдаємо пізню вечерю апетитною фруктовою тарілкою. Фрукти у невеликих кількостях — це необхідний елемент правильного харчування, який водночас містить надлишок цукру. А це може призвести до поганих наслідків, особливо для тих, хто бореться із зайвою вагою.

Всесвітня організація охорони здоров`я у своїх рекомендаціях радить щодня з`їдати лише п`ять плодів — фруктів та овочів. Експертка зі здорового харчування Ізабель Морено впевнена, що краще з`їдати більше овочів, ніж фруктів. На її думку, тим, хто дотримується принципів здорового харчування, що ґрунтуються на сезонних та свіжих овочах, а також цілозернових кашах, фрукти фактично не потрібні. А ось людям, які їдять багато тваринного білка, корисно споживати багато фруктів, тому що вони підлужують шлунок, виводячи його стан в здоровий баланс.

Ви помиляєтеся, якщо думаєте, що з фруктами ми отримуємо достатню кількість корисних речовин. Це не зовсім так. Щоб отримати одноденну порцію всіх необхідних організму вітамінів, нам треба з`їдати щонайменше кілька кілограмів фруктів на добу. До того ж досить багато фруктово-ягідних містять антивітамін — аскорбатоксидазу, що руйнує вітамін С.

7 порад, як вживати фрукти з користю:

1. Варто вибирати фрукти, які ростуть у вашому регіоні. В ідеалі — органічні.

2. Влітку наш організм потребує свіжості, яку дають свіжі фрукти. Тому в теплу пору їжте сирі яблука, сливи, персики. А взимку краще варення, компоти, запечені фрукти. У такому вигляді вони набагато краще засвоюються.

3. Фрукти шкідливі, якщо їх використовувати як головний харчовий продукт.

4. Фахівці рекомендують з`їдати плоди між прийманнями їжі, краще в першій половині дня.

5. Зберігайте фрукти в сухих темних місцях, щоб запобігти їх окисленню.

6. Фрукти треба з`їдати або як тільки їх зірвали з дерева, або відразу ж після покупки, не відкладаючи на завтра-післязавтра. З кожним днем вони втрачають поживні речовини. Якщо ж ви змушені купувати фрукти про запас, найкраще зберігати їх цілими, а не розрізаними. Контакт із киснем сприяє окисленню.

7. Солодкі та кислі фрукти руйнують зубну емаль. Стоматологи радять почистити зуби перед тим, як з`їсти, наприклад, яблуко. Такий спосіб створить захисний бар`єр емалі. А після їди слід добре прополоскати рота або випити склянку води.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали