Куди поїхати на вихідні: travel-гід Вишгородом

 Від культурної діячки, кандидатки історичних наук Влади Литовченко

Суперечки про те, хто старший — Київ чи Вишгород — тривають давно, а відчути  духовну та історичну силу містечка біля столиці, його характер, настрій, побачити зблизька сиву павутинку давнини можна вже сьогодні.  Про те, що варто побачити в місті, де зупинитися та які гастро-точки відвідати, ELLE.UA розповіла  культурна діячка, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

Перша згадка про це стародавнє місто як град княгині Ольги є у літописі «Повісті минулих літ». Вишгород — це літописне місто, оповите легендами. За однією з них, найвища точка Вишгорода була улюбленим місцем княгині Ольги. З того часу всі, хто зайшов на «Ольжину гору» та загадав бажання, неодмінно дочекаються його здійснення.

Якщо ви хочете пізнати історію міста, розпочніть з Вишгородського історико-культурного заповідника, що складається з Історичного музею та Музею давньоруського гончарства. У їх Фондах міститься величезна кількість старовинних та унікальних речей часів Київської Русі. Й постійно з`являються нові знахідки.

Як дістатися, де зупинитися та що скуштувати

Як дістатися

Для киян достатньо 20 хвилин — і вони у Вишгороді. Громадським транспортом можна дістатись від станції метро «Почайна» або «Героїв Дніпра» маршруткою 396, вартість — 30 грн. Якщо ви приїдете з іншого міста, найкращий варіант — запланувати дво- чи триденний тур. А допомогти вам з цим може Туристичний кластер Вишгородщини.

Готель

Найкращий вибір — це замок-готель «Вишеград». «Вишеград» є основним пунктом старту екскурсій Вишгородщиною. Поруч з комплексом знаходяться: Національний парк «Межигір`я», Вишгора та Київське море.

Це один з перших готелів Вишгородщини, побудований у 2005 році. Далеко від галасливого мегаполіса ви зможете відволіктись від повсякденних справ, насолодитися первозданною красою природи й, найголовніше — отримати якісний сервіс за цілком доступними цінами.

Готель побудований в середньовічному стилі, у вигляді замку. Так співробітники популяризують Вишгород як місто князів та розповідають історію та міфи про туристичну дестинацію. Елементи декору з натурального дерева, натуральний камінь, ковані люстри, лицарські атрибути — все це створює відчуття вишуканості й водночас затишку і домашнього тепла.

На першому поверсі розташований великий SPA комплекс з басейном, масажними кабінетами, сауною та хамамом. У ресторані готелю можна скуштувати справжній український обід. В меню вареники, деруни з ікрою оселедця, неймовірний борщ з круасаном та салом, а також соковите м’ясо з хоспера.

Їжа, кава та десерти

Yakava Prostir — це водночас робочий простір, кафе, ресторан, кондитерська та палярня кави. Заклад оформлений в кращих традиціях європейського мінімалізму. Кафе європейської кухні пропонує автентичне меню, де страви названі відомими усім вишгородцям назвами місцевостей, районів, та навіть житлових кварталів. Окрім смачних страв та кави, тут можна скуштувати світові та вітчизняні вина, сири. За склом у просторі працює професійна палярня кави із ростером на 15 кілограмів, де обсмажуються понад 20 сортів різноманітної кави, яку так люблять смакувати гості. Секрет її насиченого смаку та аромату у тому, що її обсмажують тільки після замовлення.

У просторі проходить багато цікавих заходів: благодійні ярмарки, воркшопи, майстер-класи, книжковий клуб.

«Family Club» — затишний сімейний ресторан, оформлений в екостилі. Всі замовлення готуються «з під ножа» і з урахуванням індивідуальних побажань. Нещодавно в ресторані з`явилась піч на дровах, і тепер у закладі можна скуштувати піцу, приготовану в печі. Також охочі можуть замовити майстер-класи для себе та друзів.

Я особисто рекомендую спробувати їх фірмовий традиційний український борщ. Він нереально смачний, корисний та поживний. Борщик вариться на реберцях з додаванням моркви, буряка, квасолі, болгарського перцю. Подається з чорним хлібом, салом та сметаною. До речі, нещодавно цей борщ отримав нагороду на Культурологічному проєкті «Свято українського борщу: незламність смаку», який проходив у вишгородському Музеї давньоруського гончарства.

У закладі є чудово обладнана дитяча ігрова кімната, аналогів якої немає в місті.

Дозвілля, екскурсії та інстаграмні місця

Музей давньоруського гончарства

Тут буде цікаво абсолютно всім — від дітей до науковців! У Музеї представлені: зразки трипільської кераміки, раннього залізного віку, фрагменти унікальних виробів Межигірської фаянсової фабрики, колекція автентичного одягу та вишитих рушників Київського Полісся. Його перлиною є унікальний, єдиний у Східній Європі збережений гончарний горн XI ст. На виставковому майданчику просто неба демонструються унікальні зразки давніх ремесел — бортництва та човнярства.

Подвір’я Музею оформлено в народному стилі селянської садиби. Тут можна організувати собі цілу фотосесію. Це справжнє інстаграмне з безліччю красивих локацій, де можна відпочити, надихнутися та зробити фото на згадку.

Музей давно вже вийшов з розряду статичних закладів, ставши унікальним інтерактивним майданчиком. Ви можете не лише дізнатися багато нового про історію Вишгородського гончарства й традиції, звичаї та ремесла Київського Полісся під час огляду експозицій та екскурсій, а й самому доторкнутися до давніх ремесел. Вам запропонують майстер-класи з гончарства на гончарному колі, ліплення з глини, творення виробів з воску, плетіння з соломи тощо.

Історичний Музей або як його називають у народі «Будинок Клюкви»

В музеї представлене унікальне за своїм складом та різноманіттям історичне та археологічне надбання, яке стараннями багатьох науковців — археологів, істориків, музейників, краєзнавців — збиралося протягом майже ста років. І стало основою колекції Вишгородського історико-культурного заповідника, представленої в Історичному музеї. Сьогодні основна частина цієї колекції представлена відвідувачам.

Наразі музей розташований в Будинку «Клюкви», який має велике історичне значення, адже на сьогодні ця архітектурна споруда є єдиною цегляною будівлею міста, яка має більш ніж 100-літню історію.

В Історичному музеї можна замовити індивідуальну екскурсію, також є можливість для проведення онлайн-екскурсій.

Національний парк Межигір’я

Назва «Межигір’я» пов’язана з тим, що ця місцевість розташована в долині, з трьох боків оточена пагорбами, які здавна на Поліссі називалися горами. Саме цей затишний куточок між нинішнім Вишгородом і селом Нові Петрівці понад тисячу років тому уподобали ченці, які свого часу побудували тут величний монастир, відомий навіть за межами України. У ньому знаходили прихисток після бойових звитяг представники козацтва.

Національний парк Межигір’я відкрився для відвідувачів як національний дендропарк у 2014 році. Зараз це одне з найкращих місць для відпочинку у Київській області. Каскад штучних озер, бункер, вертолітний майданчик, теплиці, яхти, тенісні корти, басейни, сауни, альтанки, скульптури, соляна печера — далеко не повний перелік всього, що можна побачити на території.

У зоопарку проживають страуси та фазани, антилопи, муфлони, віслюки, лами, рідкісні павичі. У водоймах поблизу плавають гуси, качки, лебеді. Є домашня ферма — корови, вівці, кози, домашня птиця різних порід.

На території є гараж, де зберігається 35 ретроавтомобілів та 7 мотоциклів. Музей ретроавтомобілів працює лише в суботу, неділю та святкові дні з 9:30 до 17:00.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали