В Україні відкрився новий простір сучасного українського мистецтва з доповненою реальністю і віртуальним простором для розміщення робіт художників — BAROQUE Gallery.
Однією з перших виставок у BAROQUE Gallery стала експозиція робіт фотографа Артема Гумілевського під кураторством засновниці DACA.agency — Наталії Дмитренко. Гумілевський — представник миколаївської школи фотографії та учень школи концептуальної та мистецької фотографії MYPH.art.
«За творчістю Артема я давно слідкувала. Коли до мене звернулися розробники галереї, я одразу подумала про цього фотографа як першого художника, практику якого можна та потрібно висвітлити, — розповідає Наталія. — Гумілевський, не маючи професійного художнього досвіду, потрапив на навчання до Сергія Мельниченка і за короткий час здобув позитивний відгук і в Україні, і за кордоном».
У «стінах» BAROQUE Gallery представлений проєкт «Велетень», над яким художник працював під час пандемії та який приніс йому нагороду Global Peace Photo Award 2022. «Велетень» — дослідницький проєкт, у центрі якого стоїть сам художник, а також питання свободи та нашого тіла. Гумілевський працює з фотографією саме у контексті дослідження, а об’єктом ставить самого себе. Знімки можна назвати шокуючими, разом з тим вони актуалізують у собі сучасну повістку, де через інструмент тіла художник також зосереджується на позиції глядача. Чи насолоджуємося ми зображеннями? Чи шокують вони нас? Чи викликають огиду? Чи навпаки — навіть полегшення? Окремо варті уваги другорядні «персонажі» та все, що слугує фоном: краєвиди, хатки, зупинка біля села, дрова тощо. Саме ці елементи забезпечують фотографії додаткове нашарування сприйняття. Глядач, крім усього, може співвіднести себе з фотографіями, адже всі інтер’єри нагадують нам власне житло або автентичні місця України.
BAROQUE Gallery — онлайн-галерея з доповненою реальністю (AR) та маркетплейс для українського сучасного мистецтва, в якій є виставкові зали та проєкти, що повноцінно працюють як офлайн-події з аудіогідами та звуковим супроводом у застосунку з будь-якої точки світу. Основні клієнти BAROQUE Gallery — художники, адже саме в цьому просторі сучасні українські митці можуть легко синхронізувати свої цифрові твори та переносити їх до виставкових онлайн-залів із супровідними характеристиками для продажу. Надалі BAROQUE Gallery планує представляти групові та персональні проєкти художників у різних медіа: фото, відео, скульптура, інсталяція, 3D-моделі тощо. Додаток дасть можливість багатьом митцям продовжувати свою роботу, мати простір для презентації та інтеграції у світовий артринок для ознайомлення колекціонерів та поціновувачів за кордоном.
Відкриття виставки за посиланням.