«ГЛАВНОЕ ― ПРАВИЛЬНО ОПРЕДЕЛИТЬ ДЛЯ СЕБЯ, ЧТО...

«НЕ ГОВОРИТЕ О СВОИХ ПЛАНАХ ЛЮДЯМ, УДИВЛЯЙТЕ ИХ...

7 ПРИВЫЧЕК В ПОСТЕЛИ, КОТОРЫЕ МОГУТ РАЗРУШИТЬ...

6 ФИЛЬМОВ, ОСНОВАННЫХ НА РЕАЛЬНЫХ ИСТОРИЯХ...

ELLE ACTIVE FORUM ВПЕРВЫЕ В ХАРЬКОВЕ. НАЗВАНЫ...

Кабмін розповів, як працюватимуть безвізовий режим і біометричні паспорти

Умови досить прості, але є нюанси

Фото: Shutterstock,

Вчора на засіданні уряду заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко повідомив, що після введення безвізового режиму з ЄС українцям на кордоні не потрібно буде показувати жодних додаткових документів. Він підкреслив, що безвізовий режим буде діяти для всіх, хто матиме біометричний паспорт:

«Жодних додаткових документів, крім тих, які прикордонник міг запитати у людини, яка мала у паспорті візу, ніхто запитувати не буде».

Крім того, голова Державної міграційної служби Максим Соколюк сказав, що безвіз дозволить здійснювати туристичні та бізнес-поїздки, але не надаватиме особливих прав на роботу або навчання за кордоном.

Соколюк додав, що українці, які вже мають закордонні паспорти старого зразка і діючу шенгенську візу, можуть їздити за кордон до моменту завершення дії візи. Також він оголосив офіційну вартість оформлення біометричного паспорту: за 557 гривень ви отримаєте паспорт через 20 робочих днів, за 810 гривень – через 7.

Також вже є перелік документів, необхідних для оформлення біометричного паспорту: паспорт громадянина України, податковий код – для дорослих, свідоцтво про народження і присутність одного з батьків з відповідними документами – для дітей. Важливо, що діти до 12 років будуть отримувати паспорт нового зразка без відбитків пальців.