«В ідеалі хумус має бути з пітою, але піта це дріжджі, більше роботи й часу, тому лаваш. Хумус — популярна страва в країнах Середнього Сходу (Ліван, Ізраїль, Іран, Туреччина, Єгипет). Основними компонентами для будь-якого хумусу є нут, кунжутна паста (тахіні), часник, лимонний сік і спеції.
Робиться швидко і легко. Має повно вітамінів (А, В1, В2, В3, В6, В9, С), мінералів (цинк, фосфор, магній, марганець, мідь, калій, селен, натрій, кальцій та залізо) і, перш за все, багато білку. Вважаю, що хумус — це перша і основна страва, яку має освоїти кожен веган. До нього можна додавати різні спеції, трави чи овочі», — розповідає food-блогер Ганна Пундак.
Мій рецепт хумусу з черемшею (ведмежою цибулею):
Інгредієнти:
400 г вареного нуту
100 г пасти тахіні
1 зубчик часнику
3 ст.л. лимонного соку
2 ст.л. сушеної черемші
1/2 ч.л. меленого кмину (зіри)
2 ст.л. оливкової олії
Сіль, чорний мелений перець
Спосіб приготування:
1. Змішати всі інгредієнти в блендері до однорідної маси.
Пасту тахіні, можна зробити самому, потрібні лише кавомолка чи потужний блендер і насіння кунжуту.⠀
Лаваш
Інгредієнти:
250 г борошна ЦЗ
200 мл теплої води
3 ст. л. оливкової олії
1 ч.л. солі
1/2 ч.л. порошку для випікання / соди
Спосіб приготування:
1. Змішати всі компоненти та замісити тісто. Поділити його на 10 однакових частин і за допомогою качалки зробити пласти, товщиною 3-5 мм. Щоб тісто не клеїлося до рук, столу і качалки, постійно посипай його борошном.
2. На розігрітій сухій пательні обсмаж лаваші, з обох сторін. Якщо хочеш, щоб лаваші були хрусткі, то розклади їх на дошку, щоб вони відпарували. А, якщо хочеш м‘які, то складай готові лаваші в миску (один на одного), тоді пар їх зволожить і вони будуть гнучкими та м’якими.