З нагоди 14 лютого завжди хочеться влаштувати особливий вечір. Бренд-шеф мережі ресторанів «Ой, мамо, це було в Тбілісі» Сергій Денисов пропонує романтичне меню з п’яти страв.
Паелья по-валенсійськи
Інгредієнти
(на 2 порції):
Креветки тигрові 6 шт.
Курячі стегна 2 шт.
Мідії 200 г
Чорізо 50 г
Цибуля ріпчаста 50 г
Часник 1 зубчик
Перець чилі
Перець болгарський червоний 50 г
Перець болгарський зелений 50 г
Зелений горошок 30 г
Помідорна пульпа 50 г
Зелена цибуля 10 г
Чебрець 1 гілочка
Шафран дрібка
Сіль/перець за смаком
Рослинна олія
Рис Бомба, Арборіо 150 г
Вода/бульйон 500 мл
Instagram: @ lauraponts
Уявіть, що ви зараз удвох десь в Іспанії, виходите в патіо, птахи співають напередодні весни. Ви готуєте паелью на вечерю при свічках. Але навіть якщо у вас немає балкона, немає традиційної сковороди паельї, а є величезне бажання закохати в себе ще більше свою другу половинку і порадувати чимось особливо святковим, то це точно паелья по-валенсійськи. Недарма ця страва збирає багато валенсійців щовихідні за святковим столом.
Тож повернімося швидше до приготування, список продуктів я підготував, залишається дотримуватися простих правил і не забувати додати найголовнішу спецію — кохання! І головне правило: все перемішувати дерев’яною ложкою.
1. Чистимо креветки від панцира та кишкової вени (панцир не викидаємо), підсмажуємо панцирі на олії до рожевого кольору, додаємо шафран і бульйон або воду і варимо хвилин 30. Не забудьте процідити.
2. Тепер стегна: важливо відокремити філе від кістки. Але пам’ятаймо: все має бути в радість, тому філірувати не обов’язково, підсолюємо, перчимо з усіх боків, підсмажуємо на рослинній олії з обох боків до рум’яної скоринки і відкладаємо курку вбік.
3. Болгарський перець чистимо від насіння і нарізаємо дрібним кубиками. Далі припускаємо на олії 2–3 хвилини, додаємо дрібно порубаний часник і обсмажуємо ще 1 хвилину.
Ось тепер можна додавати нарізаний кубиками чоризо і рис, якщо олії зовсім мало, а якщо нам потрібно, щоб ароматна олія змішалося з рисом — додайте ще трохи.
4. А тепер найскладніше — додаємо пульпу або рубані томати у власному соку, ароматний бульйон, який заготовили заздалегідь, курку, накриваємо кришкою, зменшуємо вогонь і залишаємо хвилин на 10.
5. Найскладніше зробили, залишається дрібниця — мідії і креветки викладаємо зверху і залишаємо під кришкою ще 7–10 хвилин (стежте за рисом: він не повинен пересихати, за необхідності підливайте рідину). А за хвилину до готовності додаємо заморожений зелений горошок.
6. Додаємо свіжої зелені та доповнюємо келихом червоного легкого, з м’якими танінами та свіжою кислинкою.
Севіче у стилі «Акапулько»
Інгредієнти
(на 2 порції):
250 г морської риби
Сік лайма 50 г
Сіль за смаком
Томатний сік 50 г
Оливкова олія 10 г
Сухий орегано дрібка
Цукор за смаком
Помідори 50 г
Чилі 5 г
Оливки Мансанілья 15 г
Авокадо 40 г
Фіолетова або зелена цибуля
Кінза
Співаючи пісню про Акапулько, я мріяв про яскраву перлину Тихого океану. І щоб вона не танцювала румбу з кимось іншим, закохуємо яскравим і легким, як морський бриз, севіче!
1. Беремо будь-яку морську рибу від тріски до скумбрії, головне — свіжість! Нарізаємо на маленькі кубики.
2. Заправляємо сіллю, соком лайма і перемішуємо, далі під плівку та в холодильник на 2 години. Саме час підготувати вино, наприклад, біле зі слабкою кислотністю або йдемо ва-банк із текілою і не забуваємо про музику для романтичного вечора.
3. Змішуємо томатний сік, оливкову олію, орегано і сіль за смаком (якщо томатний сік занадто кислий, додайте цукор).
4. Нарізаємо сегментами фіолетову цибулю і змішуємо з конкасе (це дрібний кубик помідора без шкірки і насіння), чилі, оливками та томатною заправкою, тепер за смаком — маринад з-під риби та підсолюємо.
5. Перед подачею нарізаємо авокадо кубиком і подаємо до столу. Прикрашаємо кінзою.
Мідії з білим вином та шалот
Інгредієнти
(на 2 порції):
Мідії 400 г
Вершкове масло 50 г
Цибуля шалот 1 шт.
Сухе біле вино 50 г
Чебрець 1 гілочка
Сіль/перець за смаком
Петрушка 5 г
Instagram: @ lauraponts
У сучасному світі все відбувається швидко, часу не вистачає, а хочеться дивувати та балувати, тому приготуємо молюсків.
1. Чистимо мідії та викидаємо з відкритими стулками.
2. Топимо 20 г вершкового масла в глибокій сковороді, сотейнику або каструлі на середньому вогні, додаємо дрібно нарубаний шалот і готуємо до напівпрозорості 2 хвилини. Додаємо вино, чебрець, сіль та перець, тепер мідії накриваємо кришкою і на сильному вогні, постійно трусячи, готуємо 2–3 хвилини.
3. Коли всі мідії розкрилися, перекладаємо їх у тарілки та проціджуємо бульйон через дрібне сито.
4. Вимийте сковорідку і додайте проціджений бульйон. Тепер уварюємо до стану сиропу, готово — знімайте з вогню і додайте холодне масло і змішайте, перевіривши на сіль та перець.
5. Тепер полийте соусом мідії при другій половинці, порадуйте, влаштуйте невелике шоу і прикрасьте свіжою дрібнорубленою петрушкою.
Ягня з манговим чатні по-індійськи
Інгредієнти:
Ягня каре
Кардамон
Кумин
Часник
Мускатний горіх
Імбир
Чорний перець
Сіль
Йогурт без добавок
Чатні:
Манго 1 шт.
Лайм 1 шт.
Кінза 10 г
Імбир 10 г
Чилі за смаком
Сіль за смаком
Instagram: @ lauraponts
Що може бути смачнішим, ніж ніжне та соковите ягня? Якщо ви не любитель кісточки, тоді беріть вирізку або ногу і нарізайте на довгі смужки 10–3–0,3 см. Але, як на мене, м’ясо на кістці має свою первісну магію, яку ми втратили в кам’яних джунглях, а часом потрібний цей дикий вогонь!
1. Готуємо маринад: прогріваємо спеції в сковороді до характерного аромату та остуджуємо, тепер додаємо в йогурт, підсолюємо, натираємо імбир та маринуємо ягня 8 годин у холодильнику.
2. Ідеально виходить смажений на грилі, з ароматом серпанку, але сковорода-гриль (та й звичайна) підійде так само. Даємо стекти маринаду, м’ясо насаджуємо на шпажки або виколюємо на решітку і обсмажуємо з обох сторін до бажаного ступеня прожарки або середньої внутрішньої температури 65 °C.
3. Чатні готується елементарно, а смак на рівні поцілунків! Нарізаємо манго дрібним кубиком, натираємо імбир, рубану кінзу, чилі, цедру лайма та балансуємо соком лайма та сіллю, настоюємо 2 години у холодильнику. І насолоджуємося, ніжним м’ясом у поєднанні з пряним солодким манговим чатні.
Устриці та 3 соуси для розкриття їхнього смаку
Міньйонет
Винний червоний оцет 4 ст. л.
Цибуля шалот 1 шт.
Оливкова олія 1 ст. л
Цукор за смаком
Білий мелений перець 1 ч. л.
Малиновий
Малиновий оцет 4 ст. л.
Цибуля червона 20 г
Оливкова олія 1 ст. л.
Класичний
Вино біле сухе 250 г
Цедра лимона
Цукор за смаком
Цибуля шалот 1 шт.
Рослинна олія
Вершкове масло 1 ст .л.
Часник 1 зубчик
Чебрець 1 гілочка
Коли взяв устриці і не знаєш нічого, крім поєднання лимона і просекко, на допомогу приходять суперсоуси, які розкривають смак устриць.
Якщо з малиновим усе зрозуміло, просто змішати за смаком (до речі, можна використовувати замість малинового оцту заморожену полуницю і бальзамічний оцет), то з класичним буде трохи складніше.
1. Протушковуємо до рум’яного кольору на суміші рослинної олії і вершкового масла, додаємо дрібно порубаний часник і чебрець.
2. Тепер вино, цедра і трохи цукру і 10 хвилин на повільному вогні тушкуємо.
3. Залишається процідити і випарити до стану сиропу, сіль перець за смаком і вуаля — соус готовий!