Як відсвяткувати Новий рік екологічно: 3 поради

Розумне споживання, повторне використання та альтернативні варіанти

Грудень традиційно асоціюється у нас зі зворушливою передноворічною метушнею: створенням затишної атмосфери в домі, прикрашанням ялинки, купівлею подарунків... Проте всі ці приємні турботи супроводжуються завданням колосальної шкоди екології. Відмінною рисою другого десятиріччя XXI століття став тренд на усвідомлений спосіб життя, екологічність та відмову від споживчого ставлення до ресурсів нашої планети, і причин змінювати цю традицію в новорічну ніч ми не бачимо.

Екологічний Новий рік

Instagram: @captiv_8

Навіть більше, у той час як дехто стверджує, що екологічний Новий рік — свято, якого немає, ми твердо переконані, що його можна провести з турботою про природу.

Ялинка

Ялинка — головний атрибут Нового року, без якого свято просто немислиме, проте саме вона є причиною найбільшої кількості суперечок серед прихильників екологічного способу життя. Одні радять віддавати перевагу живим деревам, адже пластмасова ялинка окупає свій екологічний слід цілих 20 років, інші ж стверджують, що сьогодні виробники штучних ялинок використовують матеріали, які піддаються вторинній переробці, а використання справжніх дерев заохочує браконьєрство.

Новорічна ялинка

Instagram: @clairerose

Насправді існує кілька способів не завдати шкоди екології у разі вибору живої ялинки: купуйте її тільки у ліцензованих продавців, які мають сертифікати, котрі підтверджують, що дерево було вирощене у спеціальному розпліднику, та утилізуйте у спеціальному пункті прийому. Якщо ви все ж таки віддаєте перевагу штучній ялинці або сосні, використовуйте її протягом багатьох років, а після — продавайте або віддавайте. Альтернативним варіантом є покупка живого дерева в горщику, яке влітку можна висадити у ґрунт.

Прикраси та конфеті

Ялинка не буде новорічним деревом, якщо на ній не буде прикрас, але навіть тут можна використовувати екологічні матеріали: дерев’яні ялинкові іграшки, LED-гірлянди, паперову мішуру, яку потім можна відправити в макулатуру, та багато іншого.

Новий рік та екологія

Instagram: @domsli22

Конфеті — найкращий спосіб зробити будь-яку вечірку ефектнішою, і новорічна не є винятком, проте це непереробний пластик, який, потрапляючи у ґрунт та водоймища, несе серйозні загрози для навколишнього середовища. Але не варто впадати у відчай — є безліч альтернативних eco-friendly варіантів.

Святковий стіл

Олів’є, оселедець під шубою, м’ясо по-французьки — самі лише ці слова створюють новорічний настрій. Однак рік у рік у святковий період нас переслідує одна й та сама проблема — нерозумне споживання. Згідно зі статистикою, ми викидаємо понад 25% куплених для новорічного столу продуктів. Для екологічного свята спробуйте розрахувати кількість їжі так, щоб потім не довелося викидати гори салатів.

Новорічний святковий стіл

Instagram: @domsli22

Нагадаємо, що раніше ми розповідали, як прикрасити будинок до Нового року, заощадивши електроенергію.


Реклама

Популярні матеріали

Як українці залицялися: прояви уваги, традиції та правила наших...


14 ніжних манікюрів до Дня закоханих


10 романтичних фільмів на Netflix


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

5 фільмів про сильних жінок

Популярні матеріали