Найцікавіші виставки, які варто відвідати у березні в Києві

На будь-який смак

Незважаючи ні на що, березень підготував для киян безліч цікавих заходів — зокрема, виставок, присвячених абсолютно різним темам: від української культури до рефлексій на тему війни. Сучасне мистецтво у музеї Ханенків, виставка Міжнародної трієнале малюнка «Слава Україні!», роботи 28 митців із 10 країн від don’t Take Fake і не тільки — кожен знайде варіант на свій смак.

Виставка сучасного мистецтва у музеї Ханенків

Фото: kyivcity.gov.ua

Де: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Коли: 11 березня — 30 квітня

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві відкрили виставку «Тим часом в домі Ханенків», яка триватиме до кінця квітня. «Проєкти кожного з митців, представлених на виставці, є рефлексіями на події цієї війни, на їхній зв’язок із попередніми війнами, на долі музеїв під час повномасштабного вторгнення, а також на історію Музею Ханенків, пов’язану з історією всього міста, всієї країни та історією світового мистецтва в цілому», — зазначила заступниця голови КМДА Ганни Старостенко.

«Художня спадщина»

Фото: Музей Києва

Де: Музей історії міста Києва

Коли: 1–19 березня

Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва презентує проєкт «Художня спадщина», який дозволить побачити картини понад 30 українських художників з приватних колекцій. На виставці будуть представлені роботи митців, що жили та творили по всій Україні: від Чернігова до Ялти, від Львова до Донецька. Зокрема, відвідувачі зможуть насолодитися роботами Миколи Глущенка, Валентини Цвєткової, Тетяни Яблонської, Миколи Максименка та інших.

«Територія традицій. Духовний спротив»

Фото: @pyrohiv.museum

Де: Національний музей медицини України

Коли: 3 березня — 26 квітня

На виставці, що стартувала на початку березня, ви зможете побачити колекцію Національного музею народної архітектури та побуту України. Серед експонатів — традиційний український одяг, прикраси, унікальна васильківська кераміка, зразки стародавньої архітектури та не тільки. Окрім цього, на виставці можна побачити уламки ракети, що впали на територію музею Пирогів — як символ того, що життя продовжується, незважаючи ні на що, а українці продовжують творити, зберігати свою спадщину та насолоджуватися мистецтвом у будь-яких умовах.

Виставка сучасного мистецтва з 10 країн від don’t Take Fake

Фото: @donttakefake

Де: Модуль тимчасовості на Контрактовій площі

Коли: 17 лютого — 14 травня

don’t Take Fake створили модуль тимчасовості на Контрактовій площі у Києві та відкрили виставку за участі 28 митців із 10 країн. Серед українців на виставці представлені, зокрема, Марія Куліковська, Жанна Кадирова, Олексій Кондаков; серед закордонних учасників — стрит-арт-художник Vhils, що є автором київського стінопису з зображенням Сергія Нігояна, французькі художники JR та Zevs, американський скульптор Марк Дженкін і не тільки. Також тут проводять кінопокази, лекції, екскурсії. Всі отримані кошти організатори спрямують на відновлення культурних пам’яток, що постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

«Пробудження»

Фото: kyivcity.gov.ua

Де: Музей історії міста Києва

Коли: 3 березня — 2 квітня

Виставка, що поверне сили, радість, надію та жагу до життя. «Пробудження» — це близько 50 картин і скульптур 20 авторів, де кожен твір відтворює однойменну ідею. За допомогою різних інструментів — від яскравих фарб до кераміки — сучасні митці показують, що життя — це не лише темрява, а й світло, якщо цінувати кожен момент та, здавалося б, абсолютно буденні речі.

Персональна виставка Альони Шибунової «Тиша»

Фото: @alena_shybunova

Де: Avangarden gallery & wine bar

Коли: 7 березня — 16 квітня

«Тиша» — виставка української скульпторки Альони Шибунової, яка перетворює ніжну, делікатну вишивку в каміння. На експозиції представлені три скульптурні проєкти: «Амулети», «Археологія» та «Шляхи несповідимі». В них — роздуми мисткині про внутрішній пошук та повернення автентичних українських традицій.

Виставка Міжнародної трієнале малюнка «Слава Україні!»

Фото: whiteworld.net

Де: Центр сучасного мистецтва «Білий Світ»

Коли: 24 лютого — 22 березня

24 лютого відкрилась виставка учасників трієнале малюнка — на ній представили 161 малюнок від професійних митців на тему гасла «Слава Україні!». Мета виставки — об’єднати художню спільноту всередині країни та за її межами, а також спонукати творців документувати правдиві свідчення про те, що відбувається в Україні, у своїх творах. Серед авторів і авторок трієнале: Костянтин Антюхін, Матвій Вайсберг, Ірина Вештак-Остроменська, Владислав Єрко, Олексій Малих, Олена Придувалова, Оксана Стратійчук, Владислав Шерешевський та інші.


Реклама

Популярні матеріали

Дуже смачна качка з весняними овочами


Швидка зарядка від болю в спині


Найкорисніші жири для жіночого здоров’я


Читайте також
Популярні матеріали