Світчинг під час війни: як легко змінити професію та знайти роботу своєї мрії

Складаємо план

Світові тренди на ринку праці накладаються на реалії країни, яка перебуває у стані повномасштабної війни, хоча потреби у кандидатів часто протилежно різні. Зараз для більшості українців, які втратили роботу, не так важливо знайти ідеальну вакансію, яка задовольнить довоєнні кар’єрні очікування, як стабільний дохід та можливість жити у новій war-life реальності. Тож, тренд на кардинальну зміну професії, який виник у світі через запит на пошук свого покликання (або ж більш комфортних умов роботи), в Україні набув актуальності через гостру потребу в роботі після переїзду чи скорочення бізнесу.

Крім того, надшвидкий розвиток AI-технологій рано чи пізно (а найімовірніше, що рано) змусить багатьох задуматись над тим, щоб змінити професійну діяльність або ж підлаштувати свою теперішню професію під нові реалії.

Фото: @clairerose

Так, світчинг або джоб-світчинг (з англ. switching — «перемикання») — це процес зміни однієї професії чи галузі на іншу. Зазвичай світчерами називають тих, хто кардинально змінив галузь своєї діяльності, проте часто зміна професії відбувається в межах однієї царини, оскільки зробити такий перехід набагато простіше.

Мабуть, найвідомішим прикладом світчера в Україні є наш президент Володимир Зеленський, якому вдалось повністю змінити свою професійну діяльність та стати успішним на новій посаді. Та навіть якщо у вас не такі масштабні амбіції, перемкнутись з однієї професії на іншу не так вже і складно. Потрібно лише мати перед собою мету та чіткий план (з останнім ми допоможемо).

1. Оцінка своїх навичок і знань. Важливо розуміти свою наявну експертність та можливість її використання у бажаній новій галузі. Є навички, які вважаються базовими для будь-якої позиції, — вміння користуватись основними ПК-програмами, іноземна мова, комунікативні скіли тощо. У сучасному світі складно знайти високооплачувану роботу без знання англійської мови, тому якщо вже на цьому етапі оцінки з’являється потреба покращити свої знання, то можна виводити вивчення мови в окрему мету та почати над нею працювати. Крім того, варто виписати весь свій професійний досвід для того, щоб підготуватись до наступного кроку.

2. Оцінка реальності. Як би не хотілось стати режисером голлівудських фільмів і заробляти мільйони доларів, змінюючи професію, варто реально оцінювати ринок та рівень зарплат у країні, в якій ви перебуваєте. Якщо є критична потреба у новій роботі, радимо глянути, в яких галузях зараз найбільше нових вакансій (це легко зробити через сервіси пошуку роботи). Звичайно, потрібно враховувати свої побажання та мотивацію, але важливо накладати їх на реальний ринок праці.

Фото: @rosiehw

3. Дослідження галузі. Після вибору конкретної царини рекомендуємо проглянути відкриті вакансії, щоб зрозуміти, які навички вам потрібні. Зараз доступно дуже багато безплатних ресурсів для навчання, тому опанувати основи нової професії вже не є чимось складним. Тут потрібна лише сильна мотивація.

4. Досвід. Найбільшим каменем спотикання для новачків є відсутність досвіду. Тут в пригоді стануть такі варіанти: можна шукати програми стажування, готувати безплатні проєкти (наприклад, якщо це SMM, ви можете запропонувати якомусь маленькому бізнесу свої варіанти покращення їхніх соцмереж), попроситись до когось на практику у ролі асистента.

5. Нетворкінг. Змінюючи професію, необхідно максимально зануритись у нову галузь — читати професійні медіа, підписатись на інфлюенсерів, ходити на вебінари, зустрічі тощо. Варто не боятись писати першими та пропонувати себе на роль стажиста. Банальна приказка про двері, в які варто стукати, й вам відкриють, насправді працює.

Фото: @matildadjerf

6. Оновити резюме. Подаючись на нові вакансії, необхідно надавати релевантний досвід і описувати в супровідному листі свою мотивацію для зміни роботи. Роботодавець не зобов’язаний вишуковувати у резюме хоча б якісь натяки на експертність у новій для вас галузі, тому тут потрібно «продати» свій досвід так, щоб його захотіли купити.

Зміна кар’єри може викликати стрес та розчарування, адже не завжди все вдається з першого разу, тому чи не найважливішою порадою для світчера є підтримувати внутрішню мотивацію та наполегливість. Маленькими та чіткими кроками можна отримати роботу мрії та самореалізуватись навіть у часи повномасштабної війни. Успіху!

Текст: Мар’яна Гумінілович


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали