Ілон Маск, Стів Возняк і ще понад тисячу експертів закликали призупинити розвиток штучного інтелекту

Через потенційну загрозу людству

Засновник Tesla та SpaceX Ілон Маск, один із засновників Apple Стів Возняк і ще понад тисячу експертів підписали відкритий лист із закликом призупинити розвиток штучного інтелекту (ШІ). Лист опублікував Інститут майбутнього життя (Future of Life Institute) — некомерційна організація, метою якої є зменшення глобальних ризиків для життя людства.

Автори листа закликали розробників ШІ щонайменше на пів року призупинити навчання більш потужних систем, ніж GPT-4 від компанії OpenAI. За цей час, вважають експерти, необхідно створити загальні протоколи безпеки для таких проєктів. Якщо ж оперативно зупинити процес не вдасться, підписанти закликають владу втрутитися та впровадити мораторій.

Головною небезпекою експерти вважають те, що навіть розробники не здатні повністю контролювати штучний інтелект. Окрім цього, ШІ починає конкурувати з людиною, що може призвести до низки проблем, зокрема втрати робочих місць у багатьох галузях.

«Чи повинні ми дозволити машинам заполонити наші інформаційні канали пропагандою та неправдою? Чи повинні ми автоматизувати всю роботу, зокрема й ту, що приносить задоволення? Чи варто розвивати нелюдський розум, який із часом може перевершити, перехитрити й замінити нас? Чи варто ризикувати втратою контролю над нашою цивілізацією? Такі рішення не можна делегувати необраним технологічним лідерам. Потужні системи штучного інтелекту слід розробляти лише тоді, коли ми будемо впевнені, що їхні наслідки будуть позитивними, а ризики — керованими», — йдеться у листі.

Наразі відкритий лист зібрав 1377 підписів.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали