Що варто знати про Гризельду Бланко — скандальну наркобаронесу та героїню нового серіалу від Netflix

Відому колумбійку зіграла акторка Софія Вергара

Колумбійська наркобаронеса Гризельда Бланко вбила трьох своїх чоловіків, мала один з найприбутковіших картелів в історії та була кримінальним авторитетом США 70-80-х років. Її називали хрещеною матір’ю кокаїну та чорною вдовою. «Єдина людина, яку я колись боявся, — це жінка на ім’я Гризельда Бланко» — ймовірно, так казав Пабло Ескобар про наркобаронесу

І от тепер на основі історії Гризельди стримінгова платформа Netflix створила мінісеріал. Головну роль зіграла колумбійська та американська акторка Софія Вергара — упродовж 6 епізодів героїня будувала квітучу наркоімперію в Маямі, куди втекла разом з трьома синами та кілограмом кокаїну.

Про життя Гризельди Бланко говорять з неточностями та припущеннями. Як вона стала наркодилеркою та чим завершився її бізнес? Ми зібрали основні факти з біографії жінки.

Що ми знаємо про Гризельду?

Гризельда Бланко народилася 1943 року в колумбійському місті Картахені. Вже в ранньому віці вона познайомилася з кримінальним способом життя. Коли Гризельді виповнилося 11 років, дівчина викрала та застрелила хлопчика з багатої родини, бо батьки не хотіли платити за нього викуп. 

Пізніше, у 13 років, вона познайомилася з майбутнім чоловіком Карлосом — у подружжя народилося троє дітей. Карлос та Гризельда мали непорозуміння, тому розійшлися (кажуть, що в 70-х вона замовила його вбивство). У 21 рік героїня разом із синами та другим чоловіком, Альберто, переїхала до Нью-Йорка. Там вона заснувала фабрику з виробництва спеціалізованого контрабандного одягу. Тому, як пояснив співтворець серіалу Ерік Ньюман в коментарі медіа Tudum, жінки ховали кокаїн у бюстгальтерах, щоб перевозити його між Колумбією та США, — і в ті часи ніхто їх не перевіряв.

Проте у 1975 році Гризельда з родиною повернулася до Колумбії. Там вона запідозрила Альберто в причетності до зникнення мільйонів доларів. Подружжя посварилося. Гризельда першою витягла пістолет, натомість Альберто вистрелив їй у живіт. Після перестрілки другий чоловік дилерки не вижив. 

З цього моменту і розпочинається мінісеріал від Netflix. 

«Більшість людей знає Гризельду як безжальну, жорстоку наркобаронесу. Тому ми були дуже обережними, щоб не прославити її в серіалі. Але ми також хотіли розкрити глибшу історію Гризельди — як, попри всі труднощі, бідній неосвіченій жінці з Колумбії вдалося створити величезну багатомільярдну імперію в індустрії, де домінували чоловіки, у чужій країні, за допомогою тактики, яку вона винайшла, яка була водночас геніальною та жорстокою», — поділилася виконавиця головної ролі Софія Вергара. 

Після смерті Альберто Гризельда переїхала до Маямі й заснувала свою власну наркоімперію. В її житті вже був третій чоловік — Даріо. У подружжя народився син Майкл Корлеоне Бланко (ім’я, натхнене фільмом «Хрещений батько»). Пізніше Даріо покинув Маямі разом із дитиною. Проте Гризельда повернула сина до США, а Даріо став її третім мертвим чоловіком. 

У Маямі Гризельду боялися чи не всі — вона брала участь у нарковійні та щомісяця перевозила у США 1,5 тонни кокаїну. За підрахунками VICE, Гризельда заробила близько 1,5 мільярда доларів до того, як її заарештували в 1985 році. 

Проте як склалася доля наркобаронеси? Гризельду звинуватили у виготовленні, імпорті та розповсюдженні кокаїну, трьох вбивствах першого ступеня. Вона була за ґратами впродовж 20 років — за цей час трьох її синів убили. Після звільнення у 2004 році дилерку депортували до Колумбії, а через 8 років її застрелив чоловік на мотоциклі — за схемою, яку придумала Гризельда в часи власного кримінального розквіту. 

Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали