Серіал «Один день» розбиває серця користувачів TikTok: що варто знати про романтичну драму на Netflix

Історія, натхнена британським романом

В усьому світі продали понад 40 мільйонів примірників роману Девіда Ніколса «Один день». Книжку також переклали на більш ніж 40 мов, зазначає видання ELLE UK. Успіх роману відзначили і в кіно — 2011 року на його основі вийшов фільм з Енн Гетевей та Джимом Стерджесом у головних ролях. А вже цьогоріч стримінгова платформа Netflix адаптувала історію до британського серіалу, який складається з 14 епізодів. 

Прем’єра романтичної драми відбулася 8 лютого — з цього часу користувачі TikTok ділилися уривками із серій, цитували фрази головних героїв, знімали реакції на дії персонажів та розповідали, чого їх навчила ця історія. Глядачі щиро та емоційно відреагували на «Один день». 

Що варто знати про цей серіал? Ми зібрали основну інформацію з медіа Tudum від платформи Netflix.

Про що серіал «Один день»?

Серіал «Один день» на стримінговій платформі Netflix розповідає про стосунки двох головних героїв — Емми та Декстера. Вони знайомляться 15 липня 1988 року під час випускного в Единбурзькому університеті. Герої проводять разом ще один день, потім прощаються і йдуть окремими шляхами: шукають своє призначення, закохуються, працюють та розв’язують різні проблеми в житті. Емма та Декстер дорослішають, проте не втрачають зв’язку одне з одним. Як саме герої змінюються впродовж 14 епізодів? Глядачі стежать за їхнім життям в один день, 15 липня, проте в різні роки. 

Головні герої серіалу на Netflix

В університеті Емма старанно вивчає англійську філологію і хоче змінити маленький світ навколо себе. Вона — не просто головна героїня романтичної історії. Емма, яку зіграла Амбіка Мод, — розумна дівчина з почуттям гумору, проте й недостатньою впевненістю, коли мова йде про стосунки. Упродовж серіалу вона працює офіціанткою, навчає дітей у школі, пише книжки та грає в театрі. 

Натомість Декстер, якого зіграв Лео Вудолл, — популярний хлопець в університеті, який має багато грошей та привілеїв завдяки багатій сім’ї. Герой красивий та харизматичний — і він про це добре знає. Упродовж серіалу Декстер працює ведучим на розважальних телешоу, проводить час на вечірках та почувається як риба у воді в заможних колах. 

Локації, які з’являються в серіалі

Серіал розпочинається та завершується Единбургом, де навчалися головні герої. Емма та Декстер уперше бачать одне одного на території університету, потім гуляють вулицями шотландського міста та підіймаються на пагорб Arthur’s Seat.

Дія серіалу відбувається в садибі Гетфілд-хаус, готелі The Savoy, на станції Кінгс-кросс чи в лондонському парку Primrose Hill. Декстер блукає вулицями Риму, поки Емма їздить Вулвергемптоном з театральною трупою. Головні герої відпочивають на грецькому острові Парос та досліджують Париж. На кожне місце — чи у Великій Британії, чи поза країною — глядачі мали дивитися очима Емми чи Декстера, тож і творці серіалу віддавали перевагу не туристичності чи образам-кліше. 

Чому серіал «Один день» особливий?

Події кожного епізоду відбуваються 15 липня, тому глядачі не завжди бачать важливі події в житті Емми й Декстера, які стаються протягом решти року. «Це було дуже сміливо — зіграти багато драми та дії поза кадром», — поділилася головна режисерка Моллі Меннерс. Щоразу в епізодах глядачі ніби ставлять питання: «На якому етапі стосунків перебувають головні герої? Що змінилося за рік?» 

Щоб підкреслити зв’язок Емми та Декстера, режисерка створила для героїв особливу візуальну мову, яку в серіалі мали тільки вони. Моллі Меннерс фіксувала їхні погляди. Глядачі бачили, як Емма дивилася на Декстера, і навпаки, проте самі персонажі могли цього не помічати. Коли головні герої перебували в різних місцях, вони навіть діяли схоже — наприклад, у Римі та Вулвергемптоні. Якщо Емма та Декстер не були разом, у серіалі всіляко показували, що вони сумують одне за одним. 

Як завершилася історія головних героїв? Дивіться в шоу «Один день» на стримінговій платформі Netflix.


Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали