Трилер «Солтберн» про аристократів набрав понад три мільярди переглядів у TikTok: чому всі його обговорюють

Кінострічка показує життя багатої англійської родини у 2000-х роках

Ще торік у кінотеатрах відбулася прем’єра «Солтберна» — психологічного трилера режисерки Еміралд Феннел, де головні ролі зіграли Баррі Кіоган, Джейкоб Елорді, Розамунд Пайк та Річард Грант. Тепер фільм розлетівся соцмережами — хештег #saltburn у TikTok зібрав понад 3 мільярди переглядів.  

Кінострічка розповідає про студента Оксфордського університету Олівера, якому складно пристосуватися до нового середовища в навчальному закладі. Проте головному героєві вдається подружитися з англійцем-аристократом Феліксом, який запрошує хлопця провести літо в родинному маєтку Солтберн. Олівер знайомиться з ексцентричною багатою сім’єю та намагається до неї уподібнитися — щоправда, трохи незвичайним шляхом. 

В одному з трендів, присвячених фільму, користувачі танцюють на тлі розкішних будинків під пісню It`s murder on the dancefloor співачки Софі Елліс-Бекстор. Так робив Олівер у маєтку Солтберн. Аристократичний будинок справді став зіркою фільму. «Зелена кімната. Сад. Якийсь огидний Рубенс. Поламане піаніно. Блакитна кімната. Королівська спальня… Тут довга галерея. Книжки Шекспіра. Лабіринт…» — невимушено описував маєток Фелікс. У будинку могли заблукати, провести велику вечерю з іншими багатими сім’ями та відзначити гучну подію.

Як команді «Солтберна» вдалося обрати таку ідеальну локацію для знімань? Художниця-постановниця фільму Сьюзі Дейвіс розповіла ELLE DECOR.

Заміський маєток у фільмі — це Drayton House, розташований у Нортгемптонширі. Будинком, який складається зі 127 кімнат у бароковому стилі, ще з 1770 року володіє родина Стопфорд-Саквіл. Позаду маєтку розкинулося ще 200 акрів землі з басейнами, садами та лабіринтом.

Такий будинок ідеальний для знімань «Солтберна». Художниця-постановниця Сьюзі Дейвіс хотіла знайти місце, яке раніше не з’являлося в інших фільмах. Рішення щодо локації команда ухвалювала не в межах простої логістики. «Ми хотіли, щоб глядачі скуштували фільм, доторкнулися до нього та понюхали його», — поділилася Дейвіс.

Художниця-постановниця вдосконалила зовнішній вигляд будинку. Найбільшим її втручанням виявився лабіринт — він майже повністю створений командою фільму. Для більш моторошної атмосфери в кожному кутку цієї локації встановили чотири гігантські класичні скульптури мінотавра.

Як правило, англійські закони забороняють змінювати старовинні кімнати під час знімань. Обраний маєток — приватний, тому власники дозволили команді фільму щось перефарбувати чи змінити в декорі, якщо потрібно. Наприклад, спальні головних героїв — Фелікса та Олівера — є справжніми кімнатами в будинку. Проте їх змінили, щоб створити більш кінематографічний ефект. Зокрема, команда перетворила спальню на ванну кімнату, а ванну — на гардеробну.

Знімальна група хотіла створити відчуття, що щось у маєтку не так, тому використовувала просторове планування. У вітальні, де ми вперше зустрічаємо багату родину, меблі надзвичайно компактні. Герої дивляться телевізор у найменшій кімнаті будинку, проте вони також мають понад 100 інших, просторих кімнат. В іншій сцені попільничка переповнена недопалками від сигарет. «Часто коли ви бачите такі маєтки у фільмах, то відчуваєте, що не можете торкатися речей або сидіти на них. Усе здається таким манірним, тому й з’являється легкий побожний трепет перед мистецтвом, меблями та текстилем», — поділилася Дейвіс. Проте команда мала інше завдання — показати, що мешканці маєтку справді в ньому жили. 

Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали