Перший фестиваль SUNNY BUNNY триватиме в Києві з 22 по 28 червня. Основними локаціями фестивалю будуть кінотеатри «Жовтень» та КІNО42.
Перший «Сонячний зайчик» представить глядачам 60+ фільмів ЛҐБТКІА+ тематики й включатиме понад п`ять програм, серед яких Українська ретроспектива, збірка про ЛҐБТК-військових, і декілька короткометражних програм — українських і міжнародних. Наразі команда фестивалю оприлюднила часткову програму, а саме: Міжнародного конкурсу повнометражного ігрового кіно та позаконкурсних програм New Colors, присвяченої молодим талантам і дебютантам, і Документального кіно.
Серед фільмів повнометражної секції Міжнародного конкурсу будуть представлені 11 фільмів, серед яких: «Нептун Фрост» режисерів Анісії Узейман та Сола Вільямса, «Чи ж порівнять тебе із літнім днем?» Мохаммада Шавкі Хасана, «Моя порожнеча і Я» іспанського режисера Адріана Сільвестре, «Синій каптан» Мар`ям Тузані, бразильська стрічка «Згідно з протоколами» Фабіу Леала, «Небайдужий громадянин» ізраїльського режисера Ідана Хаґуеля, «Срібний серпанок» Саші Полак, американський фільм «Шавка» Вука Лунгулова-Клоца, «Дрифтер» німецького режисера Ганнеса Гірша, «Вовк і пес» Клаудії Варежау та шведсько-норвезька стрічка «Така невимушена» Крістофера Зандлера.
Конкурсні покази доповнять сеанси позаконкурсних програм. Для SUNNY BUNNY важливо робити кіноглядацький досвід ширшим і більш різноманітним. Саме тому в програмі New Colors глядачів чекатиме 9 захопливих стрічок. Серед них французький фільм «Три ночі на тиждень» Флорана Ґуелу, що у 2022 році став фільмом-відкриттям «Тижня критики» на Венеційському кінофестивалі; переможець премії Teddy Берлінського міжнародного кінофестивалю 2023 — нігерійський фільм «Всі кольори на світі — між чорним і білим» Бабатунде Апалово, переможець Compass-Perspektive-Award цьогорічного Берлінале «Кістки та імена» режисера Фабіана Штумма, фільм «Айсмаєр» Девіда Ваґнера, який став володарем Гран-прі Венеційського тижня критики у 2022 році, та британська стрічка «Медуза Делюкс» Томаса Гардімана, яка змагалася за найкращий дебют на кінофестивалях у Лондоні й Сан-Паулу 2022 року та отримала три номінації й один приз BIFA (провідну нагороду для британського незалежного кіно).
Також будуть представлені фільми: «Ми не танцюємо задарма» Стефаноса Тая, австралійська стрічка «Самотній» Крейґа Борхама та «Подруга моєї подруги» іспанської режисерки Саїди Кармони.
У програмі документальних фільмів: канадська стрічка «У пошуках Аґнес» режисера Чейза Джойнта, що мала світову прем`єру на кінофестивалі Sundance та отримала кілька нагород, в тому числі Приз глядацьких симпатій (Next); переможець Teddy Берлінського міжнародного кінофестивалю 2021 — «Війна Міґеля» режисерки Еліани Рагеб; бразильська стрічка «Бог має СНІД» Фабіу Леала та Ґуставо Вінаґре; «На моє ім`я» італійського режисера Ніколо Басетті — фільм-номінант на більше ніж п`ятнадцяти фестивалях, у тому числі Берлінале 2022; «З любов`ю, Гайсміт» Еви Вітії та шведський фільм «Тяжка праця» Туве Пілс — учасник Ґетеборзького кінофестивалю та CPH:DOX у Копенгагені, а також найкращий документальний фільм ЛҐБТК+ кінофестивалю в Lovers Film Festival у Турині (2023).
Також команда SUNNY BUNNY представила айдентику фестивалю, яку розробила діджитал-агенція Hexagon. У центрі ідентичності та бренд-кампанії — видимість і рівність. Вона про закріплення ЛҐБТКІА+ спільноти в соціумі та про нагадування, що ці люди поруч, вони воюють і мають право на захищеність та справедливе відношення з боку інституцій та суспільства. Також фестиваль говорить про зменшення дистанції й уточнює, що «Сонячний Зайчик» відкритий для всіх солідарних з ЛҐБТКІА+ спільнотою людей.
Логотипом фестивалю став спрощений знак з маскотом програми Sunny Bunny авторства митця Анатолія Бєлова, який понад 10 років був її головним символом. Оскільки у зайчика вже є історія, місія була в тому, щоб не перекреслити її, радикально змінивши лого, а продовжити.