Інвестиція в казку: як українські та світові бренди створюють магію Різдва

Колонка маркетологині Христини Дзюби

Свята наближаються, тому в голові одразу проносяться класичні різдвяні пісні, а глибоко з пам’яті виринають легендарні реклами та слогани. А все тому, що маркетинг — справжнє мистецтво створення емоцій. 

У грудні бренди традиційно змагаються за увагу аудиторії й кожен хоче запропонувати свою інтерпретацію свята. Salesforce передбачив зростання глобальних продажів на 2% у порівнянні з минулим роком у листопаді та грудні, що становитиме $1,19 трильйона. Саме цей період асоціюється зі зростанням споживчих витрат, тому інвестиції в рекламу можуть призвести до значного підвищення продажів.

Маркетологиня Христина Дзюба розповідає про рекламне безумство напередодні Різдва та зимових свят.

Емоції важливі

Святковий контент працює на декількох рівнях. Перший і один із найголовніших — емоційний зв`язок. Відеоролики, що показують ідеальні святкові моменти, викликають асоціації, які бренд хоче закріпити у свідомості клієнта. Це сімейний затишок, подарунки для друзів та рідних, ексклюзивність покупок саме в цей сезон. 

Наприклад, Tommy Hilfiger у своїх промороликах доносить важливість спільних моментів, святкового духу і водночас показує свою продукцію як частину цих подій. Таким чином бренд підкріплює асоціацію у свідомості людей: Різдво — подарунки — Tommy Hilfiger. 

У різдвяній рекламі нової колекції макіяжу Chanel використали мелодію «Щедрик» українського композитора Миколи Леонтовича. Більш відома у світі як «Carol of the Bells», ця мелодія — справжній символ Різдва. Несвідомо бренд зробив реверанс українській аудиторії, адже для нас ця музика несе ще й історичну та культурну цінність. Леонтовича вбила радянська пропаганда, тому таке визнання на світовому рівні викликає гордість, але зі сльозами на очах. Хоча головна мета все одно виконана — емоційний зв‘язок встановлено.   

Соціальна місія

Святкова реклама часто стає вірусною, а тому це чудовий шанс досягти двох цілей одночасно. Якщо перша вже зрозуміла — охоплення, то друга не завжди очевидна. Йдеться, звичайно, про соціальну місію. 

Пам‘ятаєте сцену із фільму «Сам удома», коли Кевін не дає грабіжникам обчистити іграшкову крамницю, різдвяний виторг якої мав піти в благодійний фонд дитячої лікарні. Свято має бути врятоване, адже Різдво про щедрість та милосердя. Тому бренди створюють благодійні ініціативи, збирають кошти, що зараз особливо актуально в Україні. А також привертають увагу до важливих соціальних тем. 

У цьому році Milk Bar разом з іншими брендами створили країну чудес, де діти можуть побавитися, а дорослі — долучитися до збору коштів для фонду Gen.Ukrainian.  

Кав`ярня Завертайло поставила незвичайну ялинку, щоб привернути увагу до масштабної проблеми — непридатності чверті родючих українських земель для використання через російську агресію. Щемко та з нагадуванням про ціну, яку щоденно платять українці.       

Колаборації та візуальний маркетинг

Один із найпотужніших методів створення різдвяної атмосфери у святковій рекламі — колаборації брендів та дизайн магазинів, зокрема їхніх вітрин. Італійський бренд Loro Piana разом із Harrods перетворив лондонський універмаг на святкову казку «Workshop of Wonders» та прикрасив фасад чарівними інсталяціями. 36 тематичних вітрин розповідають історію спадщини Loro Piana. Неможливо пройти повз!

Київський ЦУМ теж щороку дивує ошатними тематичними вітринами, причому не лише взимку. Але зараз вони особливо магічні, бо розповідають історію українського Різдва. Це ще й чудова фотозона для відвідувачів та усіх, хто проходить повз.   

Ексклюзивність 

Не можна не згадати створення продукції та колекцій спеціально під свято. Наприклад, адвент-календарі актуальні лише раз в рік і люди розкуповують їх за лічені години по передпродажу. Хтось буде відкривати по одній комірці впритул до свята, а хтось зробить вірусний контент для соцмереж і покаже все наповнення одразу. 

Особливо цінні перед святами послуги персоналізації — гравіювання, святкове пакування для подарунків чи створення чогось своїми руками. Це додає цінності бренду та робить клієнтів більш лояльними. 

Святковий маркетинг — це не завжди про миттєвий продаж. Це про емоції, які залишаться в пам’яті довше, ніж сам продукт чи послуга. Бо речі змінюються чи стають неактуальними, а спогади будуть жити роками.    


Реклама

Популярні матеріали

Образ дня: Мадонна показує, як носити трендову шубу від...


Святковий wishlist популярних українських візажисток


Empowering Year: Наталія Яроменко в ексклюзивному інтерв’ю для...


Читайте також
Популярні матеріали