Поступово українських фільмів на Netflix стає дедалі більше. Так, на найпопулярнішій стримінговій платформі просто зараз можна переглянути хіт режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір», другий фільм режисера і сценариста Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург», драмеді Олексія Тараненка «Я працюю на цвинтарі» й не тільки. Перегляд яких українських фільмів варто запланувати вже на сьогоднішній вечір? Розповідаємо далі.
«Памфір»
22 червня український фільм «Памфір», який був представлений як на українських, так і на світових кінофестивалях та став хітом у прокаті, став доступний для перегляду на Netflix. Події фільму відбуваються у прикордонному містечку на заході України напередодні традиційного святкування Маланки. Головний герой Памфір змушений розплачуватися за провину сина, який влаштував підпал у молитовному домі. Задля цього чоловікові потрібно повернутися до свого кримінального минулого. Ролі у фільмі виконали Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран.
«Памфір» став одним із 23 ігрових фільмів, які відібрали для участі у 54-му Двотижневику режисерів у рамках 75-го Каннського міжнародного кінофестивалю. Прем’єра української картини завершилася довготривалими оплесками, а український голос пролунав на весь світ.
«Клондайк»
Реліз української ігрової драматичної кінострічки режисерки Марини Ер Горбач, яка розповідає про події російсько-української війни на Донбасі та збиття літака рейсу MH17, відбувся на найбільшому фестивалі незалежного кіно у США «Санденс». Фільм здобув нагороду за найкращу режисуру, а згодом Український оскарівський комітет висунув його на премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм». Попри те що фільм не переміг, він зібрав багато схвальних відгуків від критиків та глядачів.
У центрі сюжету драми «Клондайк» — родина, що опинилася в епіцентрі подій, пов’язаних з авіакатастрофою рейсу MH17 на Донбасі у липні 2014 року.
«Люксембург, Люксембург»
«Люксембург, Люксембург», який було вперше представлено на 79-му Венеційському кінофестивалі у конкурсній програмі «Горизонти», — другий фільм режисера і сценариста Антоніо Лукіча, який феєрично дебютував із кінострічкою «Мої думки тихі» у 2019 році. Фільм розповідає про двох братів-близнюків із Лубен Полтавської області, які вирушають у Люксембург, аби зустрітися там із батьком, котрий покинув їх ще у дитинстві. Ця зустріч може стати останньою, адже батько важко хворіє. В головних ролях — гіпгоп-виконавці з гурту «Курган & Agregat» Аміл і Раміл Насірови, які дебютували в ролі акторів саме в стрічці Антоніо Лукіча.
Як зазначав сам режисер, якщо спочатку жанр фільму більше тяжів до комедії, то пізніше він наблизився до трагедії. Офіційне ж визначення жанру кінострічки — трагікомедія, в якій, за словами режисера, кожний впізнає самого себе.
«Пульс»
«Пульс» — спортивна драма режисера Сергія Чеботаренка, заснована на реальній історії української спортсменки, легкоатлетки, Паралімпійської чемпіонки 2008 року, п`ятикратної призерки літніх Паралімпійських ігор Оксани Ботурчук. Міжнародна прем`єра стрічки відбулася у 2021 році на американському кінофестивалі Flathead Lake International Cinemafest.
Юна українська легкоатлетка мріє потрапити на Олімпійські ігри й робить все для того, аби її мрія стала реальністю. Та на шляху дівчинки до мети стає автомобільна аварія, внаслідок якої вона втрачає зір. Чи зупинить це Оксану? Чи додасть ще більшої наснаги для того, аби досягти бажаного попри все?
«Я працюю на цвинтарі»
Дебютний фільм режисера Олексія Тараненка в повнометражному художньому кіно, заснований на однойменній книзі «Я працюю на цвинтарі» блогера та письменника Павла «Паштета» Белянського. Головний герой, 35-річний Олександр, продає пам`ятники у власній конторі на цвинтарі. Сповненому цинізму чоловікові здається, що тут його вже ніхто не потурбує, однак історії клієнтів, які спочатку ніяк його не зачіпають, й запекла боротьба за владу на кладовищі раптом змушують його переглянути власне життя й подивитися у вічі його найбільшому болю.
Європейська фестивальна прем`єра фільму відбулася на італійському кінофестивалі Ferrara Film Festival у 2021 році. Кінострічка отримала Мюнхенську кінопремію в номінації «Найкращий повнометражний фільм» та нагороду Національної премії кінокритиків «Кіноколо» в номінації «Найкращий актор» (Віталій Салій).
У списку українських фільмів, представлених на Netflix, також: «Снайпер. Білий ворон», «Зима у вогні», «Захар Беркут», «Дике поле», «Носоріг», «Поводир», «Мої думки тихі» й не тільки.