Названо 5 українських фільмів, які потрапили до нацвідбору на премію «Оскар»

«Памфір», «20 днів у Маріуполі» та інші

Український Оскарівський комітет завершив приймання заявок у номінацію «Найкращий міжнародний повнометражний фільм». Про це повідомили на Facebook-сторінці організації.

Усього у 2023 році Український Оскарівський комітет отримав 5 заявок:

«20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова

Потужна документальна стрічка лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова. Члени команди Associated Press стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.

«Залізні метелики» режисера Романа Любого

Нова робота документаліста Романа Любого, режисера «Зошита війни» — документального фільму, створеного з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських захисників. Стрічка розповідає про збиття російськими військовими літака малайзійських авіаліній на початку російсько-української війни.

«Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука

Події розгортаються на заході України напередодні традиційного святкування Маланки. Памфір повертається додому після тривалих заробітків. Безумовна любов сім’ї Памфіра має побічну дію. Коли його син влаштовує підпал в молитовному домі, Памфір змушений відновити зв’язок зі своїм неспокійним минулим — щоб відплатити за провину сина, Памфір стає на ризикований шлях з незворотними наслідками.

«Терикони» режисера Тараса Томенка

Документальний фільм Тараса Томенка «Терикони» — це історія про дітей сходу України, які упродовж 9 років бачать війну на власні очі. Вони постраждали від обстрілів, втратили батьків та близьких, але продовжують проживати своє дитинство, любити та вірити попри все.

«ШТТЛ» режисера Адрієна Уолтера

Українсько-французька історична драма, яка отримала приз глядацьких симпатій на Римському міжнародному кінофестивалі минулого року, розповідає про кохання юних Менделя та Юни, що живуть на Львівщині. Молоді люди борються за можливість бути разом попри волю батьків, а допомагає їм у цьому українець Дем’ян. Драматична історія кохання розгортається у червні 1941-го, за добу до наступу нацистів.

УОК розгляне усі заявки та відбере фільм, який буде подано на 96-ту премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм» від України.

Український Оскарівський комітет — це незалежне об`єднання професіоналів в галузі кіноіндустрії, створене Національною спілкою кінематографістів України, Громадською організацією «Асоціація продюсерів України» та Громадською організацією «Українська кіноакадемія» для відбору і висунення фільму від України на здобуття премії «Оскар» Академії кінематографічних мистецтв і наук.


Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Чому важливо співати українські колискові: доводять MamaRika та...


Читайте також
Популярні матеріали