«ТЕРПЕЛИВО ЖДЕТ РОЖДЕНИЯ СВОЕГО АНГЕЛА»:...

В МАСКЕ И С БОКАЛОМ ШАМПАНСКОГО: ДЖЕННИФЕР...

15 РОМАНТИЧЕСКИХ ФИЛЬМОВ ДЛЯ ПРОСМОТРА ВДВОЕМ...

«ЦЕ БУЛА НАЙБІЛЬША ПОМИЛКА МОГО ЖИТТЯ. ІЗ...

«У МЕНЕ ДІАГНОСТУВАЛИ РАК», — МІКА НЬЮТОН ВПЕРШЕ...

5 книг від Яніни Соколової, які врятують від депресії

Телеведуча розповіла, які книжки актуальні для неї саме сьогодні

Рейтинг статьи / 0
0 5 0

Журналістка, телеведуча і акторка Яніна Соколова поділилася з «Читомо» своїми книжковими рекомендаціями.

«Мені здається, що читання — це зараз те, що може нас врятувати від депресії, від опускання рук у критичних ситуаціях і те, що нас розвине, як ніщо інше. Особливо в період карантину та відпусток раджу побільше читати. Впевнена, що 5 книжок на літо зроблять вас трохи кращими», — розповіла вона.

5 книжок від Яніни Соколової, які заспокоять

«Несказане», Селесте Інґ («Наш Формат», 2016)

Читачі, мабуть, чули про фільм, який зараз у всіх на вустах і який за рейтингами перебив навіть серіал «Велика маленька брехня» — «Всюди жевріють пожежі». Авторка сценарію цієї стрічки — Селесте Інґ. «Несказане» — це книжка про родинні стосунки між мамою та донькою. Це дуже глибока книжка, в якій ми спостерігаємо важкий період у житті мами, головної героїні. І через вуста та почуття доньки, спостерігаємо за формуванням нових сенсів в її житті. Загалом, потрясіння, які стаються в нашому житті, дуже часто змінюють нас на краще, дають можливість жити сьогоднішнім днем і цінувати те, що у нас є.

 «Стрімголов. Історія одного життя», Олівер Сакс  («Наш Формат», 2016)

Це книжка, яку я часто перечитую на вихідних. У мене одразу виникає асоціація з українським однойменним фільмом, який, хоч і не має до книжки жодного відношення, я все ж раджу читачам подивитися. Це книжка відомого психіатра, який дуже простою мовою розповідає, як працює наш мозок у критичних ситуаціях і чому «ненормальність», яка трапляється з нами по життю, є насправді становленням. У книжці є багато самокопань та інтимних речей, пов’язаних зі сексом, коханням, втратою віри в себе. Ця книжка зараз зі мною — на тлі подій, які відбуваються в країні і світі, коли інколи нам здається, що ми живемо у якомусь сюрреалізмі, що хтось це все наче вигадав навмисне і взяв нас піддослідними. Час від часу аналізую те, що стається з моїми знайомими та друзями, їхні депресивні стани, небачення певності майбутнього, катаклізми в особистому житті. Зараз це є майже у всіх, одиниці не переживають важкий період. Тож мені здається, що ця книжка заспокоїть і дасть відповіді на запитання, які довго хвилювали вас самих.

«Другу також варто придбати», Олег Сенцов (Видавництво Старого Лева, 2020)

Цю книжку подарував мені сам Олег. Я тільки почала її читати. Сюжет не розповідатиму, щоб не спойлерити, але скажу, що це цікава історія, в якій ми спостерігаємо переживання доволі талановитого головного героя на тлі родинних стосунків, поразок, втрат і можливостей.

«Таємничий амбал», Лесь Подерв’янський (ФОП Вольф Ю. В., 2017)

Це ще один подарунок автора. Книжка написана у його звичній манері, тому, думаю, ви точно не засумуєте. Це історія подорожі, випробувань та гумору, з яким головний герой сприймає все, що відбувається навколо нього.

Коли я читала книжку, мені здавалося, що з цим таємничим амбалом Лесь асоціює самого себе. Тому ті, хто хоче дізнатися, хто такий Лесь Подерв’янський, обов’язково її прочитайте.

«Знаменита собачка Соня», Андрій Усачьов («Школа», 2019)

З дітьми ми багато читаємо. Зараз мій молодший син Мирон особливо вподобав собі історію про песика Соню. Книжка написана дуже іронічною мовою, я б навіть сказала недитячою. Таке враження, що її писала доросла людина для таких же дорослих. У ній є моменти емпатії, про яку ми часто забуваємо, живучи у вирі шаленого ритму.  У час, коли діти не вилазять з гаджетів, завдання батьків — міксувати світ гаджетів і світ книжок, в якому є дуже прості, але дуже тонкі уроки життя.

Казка з щасливим кінцем: дизайнерка Ольга Навроцька випустила дитячу аудіокнигу

5 цікавих книг, які Tayanna радить прочитати кожному

5 книг, які Маша Єфросиніна радить прочитати до кінця року

Fashion-эксперты назвали лучшего дизайнера свадебных платьев 

Для отбеливания зубов, свежего дыхания и выведения токсинов: как использовать кокосовое масло для ухода за полостью рта

Почему вы не худеете: 10 ошибок ЗОЖ