5 книжок, що навчать вас бути спокійними у сучасному тривожному світі

Must-read

Існує безліч рекомендацій, як подолати депресію та тривожний стан, але ніщо так не надихає, як дієві практики з життя людей, які подолали емоційні хвилі та переживання. Пропонуємо розібратися, як стати спокійними у сучасному світі дедлайнів, стресів, гаджетів та інформаційного шуму. В цій добірці ви знайдете 5 книг про різні аргументовані методики — від буддійських практик до звичайної прогулянки парком, що спроможна відновити ваш емоційний стан.

«37 буддійських штук. Як пережити бентежні часи», Ольга Корнюшина

Книга, що описує 37 кроків для опанування розуму та реалізації буддійського вчення на практиці. І тут йдеться про буддизм не зовсім як про релігію. Радше про можливість за допомогою практичних буддійських методів пережити бентежні часи та відновити психічне здоров`я.

Авторка звертає увагу на те, що для того, щоб бути дорогоцінним, ваше життя не має бути ідеальним. Цілковита відсутність негараздів була б ідеальним рішенням, але так не буває. А саме здатність до розвитку, сприйняття та застосування практичних порад наблизить до важливого прагнення — бути спокійними та щасливими.

«Щоб створювати сприятливі умови, дуже важливо визнавати власні реакції та помічати, у яких місцях наша свідомість ясна і відкрита, а де ми напружені й легко впадаємо в неспокій. Висловлюся мовою нейробіології: щоб мати доступ до ділянки мозку, яка відповідає за самоусвідомлення і допомагає зцілюватися від тривожних станів, нам потрібні безпека, спокій та впевненість».

«101 спосіб впоратися з тривогою, страхом і панічними атаками», Таня Пітерсон

Вас охопила тривога за минуле й сьогодення, себе й рідних, роботу й навчання? Переживання паралізують мислення й будь-які дії? Таня Пітерсон пропонує аж 101 спосіб, щоб впоратись із тривожним станом та повернути контроль над життям.

Ви дізнаєтеся, як звичайне дихання допомагає відновитися, на що здатна візуалізація та до чого тут гігантська фіолетова білка. Авторка пропонує способи домовитись з думками, одним з яких є створення «банки для думок». Тривога фокусується на проблемах, а ваша задача — сфокусуватись на їх розв`язанні. Для цього достатньо змінити мислення.

«Коли в думках шаленіють переживання й інші негативні переконання і вам здається, що ви от-от збожеволієте, заберіть у них силу».

«Вимкни гаджет. Увімкни життя», Мануш Зомороді

Сучасна диджиталізація чи не на кожному кроці нагадує про необхідність бути весь час на зв`язку. Ваш мозок щоденно поглинає безліч інформації, що спричиняє перенавантаження та відчуття втоми. Роздратованість та тривожні стани можуть бути приховані за постійним життям онлайн. Оскільки гаджети з нами скрізь: на роботі, в транспорті, під час перерви та навіть перед сном і відразу після пробудження.

Мануш Зомороді звертає увагу на те, що ми крадемо у себе свій дорогоцінний час і створюємо ілюзію відпочинку від буденних справ. Але такий відпочинок викликає лише навантаження мозку. Час, проведений без гаджета, стане найпродуктивнішим як для нових ідей, так і для емоційного відновлення.

«З появою смартфонів і планшетів споживачі мобільного зв`язку щодня витрачають на гаджети в середньому дві години п`ятдесят сім хвилин,  а також проводять одинадцять годин на день перед екраном. І хоча ми не знаємо, чи буде це згубним у перспективі, але знаємо, що технології змінюють нас (і не зрозуміло, чи на краще)».

«Їжа для ментального здоров`я. Як харчуватися, щоб жити без стресу, депресії, тривожності», Ума Найду

На перший погляд може здаватися, що між дієтологією та психічним станом немає практично ніякого зв`язку. Але Ума Найду доводить, що це не так. На думку авторки, неправильний раціон збільшує кількість проблем з емоційним станом, а наявність таких проблем, своєю чергою, призводить до поганих харчових звичок.

З книги ви дізнаєтеся про те, як насправді пов`язані їжа та настрій, як вплинути на стрес за допомогою меню і чому кишківник називають другим мозком, який часом «засмучується». Також ви знайдете у книжці раціони з детальними рецептами для подолання втоми, депресії, тривожності.

«Стан стресу, в якому я перебувала, напружено працюючи багато років, дався взнаки на клітинному рівні, тому тепер я добре знаю, як нам допомагає досягти успіху практика здорового стилю життя. Йдеться не про один бік справи чи про щось окреме: кожен із нас цілісна особистість, тому холістичний підхід має вирішальне значення».

«Рухайся! Як тіло формує наші думки та почуття», Керолайн Вільямс

Ваш мозок працює активніше, коли тіло рухається. Довга прогулянка спроможна зняти тривожність та допомогти впорядкувати безладний набір ідей. Після занять йогою ви зможете відчути спокій і здатність контролювати ситуацію попри всі виклики, що чекають на вас протягом дня. І це доводить Керолайн Вільямс у своїй книзі.

Дослідження підтверджують, що люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, мають нижчу самооцінку і рідше демонструють просоціальну поведінку. В результаті виникає ризик захворіти на тривожний розлад чи депресію. А фізична активність, навпаки, полегшує ці симптоми. На сьогодні пересічна доросла людина проводить більшу частину свого життя, близько 70%, сидячи чи лежачи. Тож запитайте себе: чи достатньо ви рухаєтесь, щоб жити повноцінно?

«Наше існування насправді забезпечується за допомогою взаємодії різних органів, трубок і мереж, які їх з`єднують, і біологічних рідин, що хлюпають як навколо них, так і між ними. Цю взаємодію можна назвати акомпанементом до нашого життя, який спрямовує наші думки та забарвлює наше життя».

Текст: Маргарита Борисенко


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали