5 фільмів, які допоможуть краще зрозуміти фемінізм

Жіноча сила

Феміністичний рух сколихнув світ ще у 19 столітті. Він не слабшає й сьогодні, адже жінки досі боряться за свої права. Намагається популяризувати фемінізм і кінематограф. Існує чимало стрічок, які якнайкраще відображають ідеї цього руху. Ми зібрали свою п’ятірку улюблених.

«Маленькі жінки», 2019

Фільм розповідає про сестер Марч із небагатої родини. Проте кожна з дівчат по-своєму талановита і красива. Одна з них — справжня артистка, інша добре пише, третя малює, а четверта неймовірно грає на піаніно. За вікном середина 19 століття, і єдиним спасінням для них може бути заміжжя і материнство. Проте дівчата не припиняють мріяти і розвивати свої таланти.

«Блондинка в законі», 2001

Комедія із Різ Візерспун розкриває чимало феміністичних питань. За сюжетом, блондинка Ель Вудс, яку багато хто вважає легковажною і вітряною, вступає до Гарвардського університету. Вона готова довести всім, що має не лише красу, а й розум і талант.

«Клуб перших жінок», 1996

Стрічка розкриває питання життя жінок після розлучення. Три подруги, яких свого часу покинули чоловіки, мріють помститися своїм половинкам. Але згодом вони розуміють, що насправді у цьому немає сенсу. Тому вирішують об’єднатися і направити свої сили у позитивне русло.

«Тельма і Луїза», 1991

Фільм Рідлі Скотта розповідає про двох подруг, які вирішили влаштувати собі вікенд у горах. Тельма і Луїза — звичайні жінки, які працюють офіціанткою і домогосподаркою. Головні ролі виконали прекрасні Сьюзен Серендон і Джині Девіс.

«Стальні магнолії», 1989

Драма відкриває завісу у жіночий світ. Це історія шести подруг, які разом багато років і пережили чимало труднощів. Фільм якнайкраще демонструє жіночу силу, адже ми здатні на все!

Текст: Дарья Андрийчук


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали