5 фільмів про сильних жінок

Кінострічки про успіх та боротьбу за рівні права 

Які труднощі часом виникають на шляху до омріяної мети? Випускницю Колумбійської школи права Рут Гінзбург не приймали на роботу до жодної юридичної компанії — мовляв, таке професійне середовище призначене тільки для чоловіків. Проте жінка не опускала рук: продовжувала навчатись, боролася за рівні права та хотіла бути почутою. На основі її історії відзняли фільм «За статевою ознакою».

Долю інших жінок — політикинь, які керували країною в розпал війни, чи письменниць, які йшли проти консервативних правил, — також успішно екранізували. Які з цих стрічок варто подивитися? Ми зібрали 5 фільмів про сильних жінок. 

«Ґолда» 

Режисер: Гай Наттів
У ролях: Гелен Міррен, Камілль Коттен, Лієв Шрайбер

Події фільму розгортаються впродовж кількох тижнів Війни Судного дня. Тоді озброєні війська Єгипту та Сирії атакували Ізраїль з різних боків. Головну роль у діях Ізраїлю відігравала тогочасна прем’єр-міністерка Ґолда Меїр. Війна стала найбільшим викликом у кар’єрі жінки. 

«Емілі»

Режисерка: Френсіс О`Коннор
У ролях: Емма Маккі. Фіон Вайтхед, Олівер Джексон-Коен, Александра Доулінг

Емілі Бронте прожила всього 30 років, проте за цей час встигла написати роман «Буремний перевал», який став каноном класичної англійської літератури. Якою була письменниця насправді? Чим захоплювалася, як проводила час удома та чому кинула виклик консервативному способу життя? Про все це — у британській біографічній драмі.

«За статевою ознакою»

Режисерка: Мімі Ледер
У ролях: Фелісіті Джонс, Армі Гаммер, Джастін Теру, Сем Вотерстон

Першокурсниця Гарвардської школи права Рут Гінзбург на час хвороби свого чоловіка Мартіна, студента другого курсу, починає відвідувати його лекції та водночас піклується про маленьку доньку Джейн. Через кілька років Мартіна запрошують на роботу в Нью-Йорк, тому головна героїня вимушено закінчує навчання в Колумбійській школі права. Жодна юридична компанія не приймає Рут на роботу, бо вона жінка. Упродовж своєї кар’єри героїня бачить абсолютну нерівність і поділ людей за статевою ознакою. Вона не хоче погоджуватися на таке й оголошує війну дискримінації.

«Суфражистка»

Режисерка: Сара Геврон
У ролях: Кері Малліган, Гелена Бонем Картер, Меріл Стріп

Мод Воттс покірно існувала в Англії кінця XIX століття: виснажливо працювала, виховувала сина та виконувала домашні обов’язки. У ті часи уряд країни також ввів заборону на виборчі права жінок, тому й підняв проти себе рух суфражисток, які боролися за гідне життя й рівність. Головна героїня також вирішила приєднатися до протестів — і це змінило її життя докорінно. 

«Пульс»

Режисер: Сергій Чеботаренко
У ролях: Наталія Бабенко, Вікторія Левченко, Наталія Доля, Олександр Кобзар, Станіслав Боклан

Юна легкоатлетка Оксана живе в невеликому містечку та має велику мрію — потрапити на Олімпійські ігри. Проте внаслідок жахливої автомобільної аварії дівчина зазнає важких травм і майже втрачає зір. Здається, що тепер Оксана не має шансів не тільки на омріяні Олімпійські ігри, але й на нормальне життя. Проте вона не збирається здаватися та прагне довести: на шляху до справжньої мрії не існує перешкод. Фільм створений на основі реальної історії української спортсменки та паралімпійської чемпіонки 2008 року Оксани Ботурчук.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Etnodim присвятив вишиванки країнам, які допомагають Україні...


Читайте також
Популярні матеріали