Чому варто подивитися біографічну драму «Ґолда»: розповідають творці фільму

Кінострічка про першу прем’єр-міністерку Ізраїлю  

В українських кінотеатрах 25 січня вийде біографічна драма про першу прем`єр-міністерку Ізраїлю Ґолду Меїр. Фільм розповідає про події 1973 року, коли в розпал війни Судного дня Єгипет, Сирія та Йорданія атакували Ізраїль, сподіваючись повернути собі втрачені території. Вирішити конфлікт мала Ґолда Меїр. Тягар відповідальності за долю країни для прем’єр-міністерки був ще важчим, бо за фасадом «залізної леді» вона ховала один похмурий секрет.

Напередодні української прем’єри ми ділимось історією створення біографічної драми. Про роботу над фільмом розповіли режисер фільму Гай Наттів, сценарист Ніколас Мартін та виконавиця головної ролі Гелен Міррен.

«Я ізраїльтянин, народився в Ізраїлі у 1973 році, в рік війни Судного дня. Мене несла в бомбосховище моя мати, поки мій батько йшов на війну. Я виріс на історіях з війни», — розповідає режисер фільму.

Його батьки пережили війну Судного дня, а бабусі й дідусі — Голокост.

Через своє походження Гай Наттів не тільки цікавиться вивченням та збереженням історії Ізраїлю, а й з великою повагою ставиться до точного, майже документального відтворення тогочасних подій на екрані. Режисер багато працював з архівами та спілкувався із соратниками Ґолди Меїр, ретельно вивчав її біографію. Сюжет біографічної драми допомагає осягнути історичні передумови та розвиток арабо-ізраїльського конфлікту, а відеоряд рясніє реальними історичними кінохроніками — виступами тогочасних військових та політичних лідерів Ізраїлю, Сполучених Штатів, Сирії та Єгипту.

«Немає жодної родини в Ізраїлі, якої б не стосувалася ця жахлива війна. І в цей момент саме Ґолда Меїр ухвалювала одні з найбільш доленосних рішень для країни. До нашого фільму ніхто так глибоко не досліджував її образ», — розповідає режисер.

Гай Наттів зауважив, що в суспільній свідомості Ґолда Меїр довго була ізгоєм Ізраїлю. Ніхто не називав на її честь парків чи шкіл. Люди ставилися до неї як до монстра. Лише близько 10 років тому, коли були розсекречені державні документи, ізраїльтяни почали дізнаватися правду про те, що насправді відбувалося в ті страшні для країни дні. «Ми отримали зовсім іншу історію про цю жінку та уявлення про помилки інших політиків і військових навколо неї. Ми зрозуміли, що вона взяла на себе провину за всіх», — поділився Наттів.

Сценарист фільму Ніколас Мартін прагнув розповісти історію Ґолди з великою повагою. Тому спочатку витратив півтора року на дослідження її біографії та подій війни Судного дня. Відтак лише самих інтерв’ю з ветеранами війни Ніколас провів близько 50. «Ґолда була доброю жінкою, але водночас дуже сильною. Вона часто стикалася з насильством протягом свого життя і розуміла, що світ — це небезпечне місце, особливо для євреїв. Ґолда розуміла, що прогресу досягають повільно, крок за болючим кроком. Але з важкою працею, жертвою і мужністю світ може стати кращим місцем. Якби Ґолда була живою сьогодні, я знаю, що вона була б вражена та захоплена тим, як український народ бореться за свою свободу. Вона знала: за все, що чогось вартує, треба платити свою ціну», — підкреслив Ніколас Мартін. 

Ґолду Меїр на екрані відтворила акторка Гелен Міррен. «Багато людей питає мене, як мені працювалось із Гелен. Я завжди кажу, що я не знаю, як я буду працювати з іншими акторами тепер, оскільки робота з нею була ідеальною у всіх сенсах. Коли я вперше побачив Гелен в образі, я був шокований. Це було так, ніби сама Ґолда стояла переді мною. Гелен змогла передати кожен нюанс, кожен рух так, як це робила Ґолда. Я вдячний за роботу з легендою», — описав досвід роботи з акторкою режисер Гай Наттів.

Гелен Міррен також зізналась, що грати Ґолду — це дивовижний досвід. На думку акторки, міністерка була віддана своїй країні. І українці мають це зрозуміти, як ніхто інший.

«Вона народилась в Україні, це було значною частиною її історії. І великою частиною того, що зробило її тією сильною людиною, якою вона стала. Я сподіваюсь, що українцям сподобається фільм. Він про війну, а ви знаєте, що це таке. Це кіно, над яким було цікаво працювати, і героїня, чий образ мені дуже сподобалось втілювати. Дякую, що готові впустити цей фільм у свої серця», — особисто звернулась до українських глядачів Гелен Міррен.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали