5 детективів та трилерів із закрученим сюжетом

Добірка книжок для зимових вечорів

Харизматичні герої, несподівані повороти подій та наскрізна таємничість — ось тільки деякі причини, через які читачі люблять детективи та трилери. З такими книжками час летить непомітно — особливо в затишні зимові вечори. 

Які детективи й трилери не залишать читачів байдужими? Ми зібрали 5 книжок іноземних авторів. 

«Моя темна Ванесса», Кейт Елізабет Рассел

У яскравої та амбітної 15-річної Ванесси був роман з Джейкобом Стрейном, 42-річним викладачем англійської літератури. Через 17 років його звинувачують у сексуальних домаганнях студенток. Ванесса переосмислює те, що сталося з нею багато років тому, і намагається вирішити: це було кохання чи її просто використали? Еротичний захват чи нездоровий потяг? І чи була вона готова до стосунків, що повністю перевернули її життя? 

«Ілюзія безпеки», Румаан Алам

Це історія про сімейну відпустку, яка перетворилася на апокаліпсис. Аманда, Клей та їхні діти спланували ідеальні вакації у глухому куточку Лонг-Айленду, якомога далі від гамірного Нью-Йорка. Одного дня у двері орендованого їхньою родиною будинку постукали незнайомці: темношкірий чоловік середніх років Джордж та його дочка Рут. Вони заявили, що є власниками будинку і що в місті стався блекаут, телефони та інтернет не працюють. Але чи варто Аманді та Клею довіряти цій парі? Що насправді сталося в Нью-Йорку? Чи є будинок, ізольований від цивілізації, справді безпечним місцем для них? І чи не є безпека ілюзією?

2023 року роман екранізувала стримінгова платформа Netflix. У фільмі зіграли Джулія Робертс, Ітан Гоук та Магершала Алі.

«Гостя проти ночі», Гізер Ґуденкауф

Маленьке містечко, що приховує свої великі секрети. Три заплутані історії складаються в химерну картину, в якій переплітаються минуле і теперішнє.

2000 рік. Уночі в Бердені хтось застрелив подружжя Дойлів у їхньому власному будинку. Тієї ж ночі 13-річна Бекі Ален безслідно зникла… Так Джозі Дойл одразу втратила і батьків, і найкращу подругу. 

Наші дні. Вайлі Ларк приїздить до Бердену, щоб у порожньому будинку на безлюдній фермі завершити роботу над своєю книжкою. І знаходить вона там не натхнення, а примерзлу до землі дитину на передньому дворі, а посеред дороги — жінку з обвитими дротом ногами. Хто ці втікачі й чи можуть вони довіряти Вайлі? 

«Усі в моїй родині — вбивці», Бенджамін Стівенсон

Детективи золотої доби зазвичай підпорядковуються певним правилам. Головне правило для Ернеста Каннінґема: «Грай по-чесному». Дивно це чути від убивці, правда?

Усі в родині Ернеста когось убили. Дехто — навіть не один раз. Навіщо? Так склалися життєві обставини, про які Каннінґем детально розповість, розплутуючи чергове вбивство. Під час сімейного возз’єднання на гірськолижному курорті Каннінґеми знаходять у снігу замерзле тіло з почорнілим обличчям. Убивцею може бути кожен. Але хто? 

«Пасажир потяга о 6:20», Девід Балдаччі

Це класичний нуарний детектив про правильного хлопця, який випадково стає самотнім борцем за справедливість. Щоранку о 6:20 Тревіс Девін сідає на приміський потяг і їде на роботу. Він — колишній бойовий офіцер, який несподівано для багатьох кинув службу і тепер скніє на ненависній офісній роботі. Але одного дня все змінюється. Колишня подруга Тревіса, Сара, імовірно, наклала на себе руки, але він у цьому сумнівається. Тепер герой має розібратися, що сталося насправді. Тим паче загадкові вбивства продовжуються. 


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали