4 книжкові рекомендації від лідера гурту KADNAY

Трилери та особливі історії про літо

«Останнім часом я почав багато читати. Відчуваю потребу саме в літературі українською мовою», — каже Дмитро Каднай. Для «Нового каналу» виконавець поділився власними книжковими рекомендаціями. 

Серед обраної літератури — трилер про загадкове вбивство, нонфікшн про міфологію та історія про літо.

 «Мовчазна пацієнтка», Алекс Майклідіс

Успішна художниця та щаслива дружина Алісія Беренсон мешкає у великому будинку в найкращому районі Лондона. Проте одного вечора вона всаджує п`ять куль в обличчя свого чоловіка. Жодного пояснення, жодного виправдання — протягом наступних шести років Алісія не вимовить ані слова. Психотерапевт Тео Фабер переконаний, що зможе розкрити таємницю злочину й вилікувати головну героїню. Та причини її мовчання заховані куди глибше, ніж він гадав. І якщо вона заговорить — чи захоче лікар почути правду?

«Цю книгу я прочитав однією з останніх. Не буду розповідати деталі сюжету. Але вона точно варта вашої уваги».

«Спитайте Мієчку», Євгенія Кузнєцова

Що робити сестрам, яким так легко загубитися у власних думках і бажаннях у великому місті? Все наче й добре, але хочеться поставити життя на паузу та повернутися у місце свого дитинства. Заплетені стіни старого будинку відгороджують від усього світу з його безліччю питань, а бабуся Тея нічого не запитує, зате завжди перебуває поруч.

Але літо час не спиняє: на порозі будинку з’являються люди з колишнього, теперішнього і майбутнього життя. Всі у цьому домі — і самі сестри, і бабуся, і індійська кузина, і розгублена мама, і навіть рудий кіт без імені — на порозі змін. 

«Читаючи, я згадав своє літо в дитинстві, бо, як і героїня твору, завжди їздив до прабабусі в село. Кілька років тому я знову, вперше за довгий час, поїхав туди. Побачив будинок, який нам вже не належить, але такий рідний з дитинства... Цікаво, що він мені здався таким маленьким, як описує авторка в книзі. Хоча в дитинстві бачив його величезним, бо там завжди поміщалося багато людей. Дуже гарні часи були!»

«Тисячоликий герой», Джозеф Кемпбелл

У своєму дослідженні Джозеф Кемпбелл переконує, що всі міфи світу побудовані за спільною схемою: персонажі мандрують у світ Невідомого, проходять крізь нелюдські випробування, звершують подвиги, здобувають скарб і повертаються у славі. 

Ми захоплюємось міфічними книжковими чи кіногероями, але часто не бачимо нічого геройського в собі. А дарма. Бо насправді кожен із нас — герой власного міфу, що вирушає в подорож і, як Котигорошко чи Фродо, має здолати власного дракона і стати кращою версією себе. 

«Це для людей, у яких є багато часу. По-перше, книга велика. По-друге, в ній у тебе жбурляють багато інформації, яку складно швидко сприйняти. По-третє, там багато аналізу, в який треба вчитуватись. Загалом книга про те, що всі казки та міфи мають приблизно однакову структуру. Герої від початку до кінця проходять один і той самий шлях. Звісно, якщо досконало знати цю тему, то читати цікавіше. В іншому випадку може бути відчуття, ніби стоїш поряд з людьми, які розмовляють про професійну медицину, а ти розумієш 20% і інколи киваєш головою. Але це й викликає інтерес».

«Куди приводять мрії», Річард Метісон

Що відбувається з нами після смерті? Кріс не знав цього, доки раптовий нещасний випадок не обірвав його життя, розлучивши з коханою дружиною Енні. 

Коли головна героїня у відчаї накладає на себе руки, її проклинають. Та заради коханої Кріс спускається до пекла, щоб урятувати душу Енні та бути разом з нею завжди...

«Я не бачив популярний фільм, але прочитав книгу. Вона про чоловіка, який помирає, але дуже привʼязаний до своєї дружини. Потрапивши на той світ, він постійно відчуває, що йому потрібно повернутися додому. Не буду спойлерити, що далі. Але почитайте! Класна книга».


Реклама

Популярні матеріали

8 beauty-секретів Коко Шанель


Ensuring digital content authenticity: tips for verifying...


«Резерв+», «Армія+» та Delta: Катерина Черногоренко про...


Читайте також
Популярні матеріали