Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» оголосив переможців

Найкращі з найкращих в українському та світовому кіно

У суботу, 28 жовтня, у культурному кластері «Краків» відбулась церемонія нагородження 52-ї «Молодості». Вечір ведучі церемонії розпочали з подяки Збройним силам України. Був продемонстрований відеоролик, в якому згадуються українські кінематографісти, які захищають державу зі зброєю в руках, а також ті представники кіноспільноти, які загинули, захищаючи Україну від російської агресії. Їхню пам’ять вшанували хвилиною мовчання.

Гран-прі 52-го КМКФ «Молодість» отримав повнометражний дебютний фільм Еманюель Ніко «Дальва» (Франція, Бельгія, 2022).

Найкращим повнометражним фільмом міжнародного конкурсу було визнано картину «Втрачений рай»  Зено Ґратона (Бельгія, Франція, 2023). У своїй відеопромові режисер, який особисто представляв картину в Києві, подякував команді фестивалю та журі й зізнався, що участь у «Молодості» цього року стала одним з найважливіших фестивальних досвідів для нього.

Спеціальні відзнаки отримали фільм «Скарб» Луни Кармун (Сполучене Королівство, 2023) та драма «20 тисяч видів бджіл» Естібаліc Урресоли Солахурен (Іспанія, 2023).

Найкращим студентським фільмом повнометражного конкурсу визнано стрічку Алли Савицької «Tutti» (Україна, 2023). Переможець отримав грошову винагороду в сумі 2000 доларів та «Скіфського оленя» від спонсора фестивалю, міжнародного відеопродакшена Amo Pictures.

Спеціальні відзнаки отримали картини «Голоси інших» Фатіми Качі (Франція, 2023) та «Тиша бананових дерев» Енеоса Чарки (Угорщина, Бельгія, Португалія, Албанія, 2022).

Перемогу в короткометражній секції міжнародного конкурсу здобув фільм «Речі, про які ми не чули» режисера Рамазана Кіліча (Туреччина, 2023).

Спеціальні відзнаки отримали стрічки «Сука» Карли Мело Гампер (Колумбія, Франція, 2023) та «Принесені в жертву» Ауреліє Олівейра Перне (Швейцарія, Португалія, 2022).

Перемогу в національному короткометражному конкурсі здобув архівний документальний фільм «Анкета» Наталії Ільчук (Україна, 2022).

Спеціальні відзнаки від журі національного конкурсу отримали картини «Там, де він ступав» Єгора Гармаша (Україна, 2023) та «Войси з Бахмута» Ігоря Бабаєва (Україна, 2023).

Переможцем конкурсу документальних повнометражних дебютів став фільм Лесі Кордонець «Переступаючи кордони» (Швейцарія, 2021). Режисерка отримала «Скіфського оленя» та  75 тисяч гривень від спонсора нагороди Київстар ТБ.

Спеціальні відзнаки журі документального конкурсу отримали фільми «Затемнення» Наташі Урбан (Норвегія, 2022) та «Anhell69» Тео Монтойї (Колумбія, Румунія, Франція, Німеччина, 2022).

Найкращим фільмом за результатами глядацького голосування «Молодості» став фільм «Tutti» Алли Савицької (Україна, 2023).

Дитяче журі також обрало своїх переможців. Найкращим фільмом секції Teen Screen став фільм «Малече» Зари Двінґер (Польша, Нідерланди, 2023).

Дипломи отримали фільми «Боєць», режисер  Кам’єл Шоунаар (Нідерланди, 2022), та «Блиск моря», режисер Дом’єн Хейхе (Бельгія, Нідерланди, 2023).

Нагороду «Скіфський олень» за вагомий внесок в український кінематограф отримала кінознавиця, професорка Оксана Мусієнко. Зал зустрів лавреатку 5-хвилинними оваціями.

Найкращим фільмом національного повнометражного конкурсу, який відбувся на початку жовтня в межах HAMBURG FILMFEST, було обрано стрічку Крістіни Тинькевич «Як там Катя?». Переможниця отримала «Скіфського оленя», а також грошовий приз 2500 доларів від Міжнародного інституту глибинної психології. Спеціальні відзнаки отримали картини «Я і Фелікс» Ірини Цілик та «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча.


Реклама

Популярные материалы
Читайте также
Популярные материалы