8 найкращих фільмів у жіночій режисурі, які увійшли до програми кінофестивалю «Молодість»

З різних куточків світу

У суботу, 21 жовтня, стартував 52-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», який триватиме до 29 жовтня. Цьогоріч, після скороченої 51-ї едиції фестивалю, «Молодість» повернувся до повного формату програми не лише з міжнародним конкурсом, а й з іншими конкурсними й позаконкурсними програмами — загалом буде показано понад 150 повнометражних та короткометражних фільмів. Творцями левової частини з них є жінки — зокрема, українки: Марина Врода з фільмом «Степне», Єва Стрєльнікова з кінострічкою «Лишайся онлайн» і не тільки. В нашій добірці — «жіночі» фільми кінофестивалю, які варті уваги.

«20 тисяч видів бджіл» (Естібаліc Урресола Солахурен. Іспанія)

Восьмирічна дівчинка страждає через те, що люди постійно звертаються до неї не так, як їй цього хотілося б. Вони продовжують називати її на ім`я, надане їй при народженні, — Айтор. Прізвисько Коко, хоч воно й не так зачіпає, теж не надто їй підходить. Під час літніх канікул, які родина проводить у Країні Басків, дівчина досліджує свою особистість разом із жінками своєї родини, які водночас розмірковують про власне життя та бажання.

«Мені сняться електричні сни» (Валентіна Маурель, Коста-Ріка, Бельгія, Франція)

Ева — вольова, непосидюча 16-річна дівчина, яка живе з матір`ю, молодшою сестрою та їхнім котом, але відчайдушно прагне переїхати до батька. А поки він проживає другу молодість, дівчина балансує між ніжністю й чутливістю юнацького життя та безжалісністю дорослого світу.

«Степне» (Марина Врода, Україна, Німеччина, Польща, Словаччина)

Події розгортаються на тлі картинних зимових пейзажів України, спорожнілих сіл і відчуження між людьми в пострадянському суспільстві. «Степне» — це історія Анатолія, чоловіка, який повертається додому з великого міста, щоб доглянути за хворою матір’ю. Тяжка хвороба матері, зустріч із братом і жінкою, яку він кохає, змушують Анатолія замислитися над прожитим життям і минулими вчинками. Аж раптом перед самою смертю мати розповідає Анатолію про скарб, який вона заховала в сараї…

«Відчуття, коли час щось робити минув» (Джоанна Арноу, США)

Енн — похмура мешканка Нью-Йорка. Їй трохи за 30, і вона тупцює на місці в усіх сферах життя. Енн із жахом усвідомлює плинність років, які вона провела у тривалих БДСМ-стосунках без зобов’язань, працюючи на низькооплачуваній корпоративній роботі та мешкаючи у сварливій єврейській родині. Вона починає відчувати дедалі більшу відчуженість, тож намагається розібратись у собі. Ця автобіографічна повнометражна комедія є дебютним фільмом Джоанни Арноу.

«Лишайся онлайн» (Єва Стрєльнікова, Україна)

До молодої Каті випадково потрапляє ноутбук незнайомого чоловіка. Вона ховається від ракетних обстрілів вдома, намагаючись знайти власника ноутбука, який зник після російських ударів. Ризикуючи своїм життям та життям близьких, Катя намагається врятувати незнайомих українців. Історія звичайних людей, у яких не лишається вибору, окрім як стати справжніми героями.

«Кіра» (Анастасія Ободовська, Україна)

Коли починається повномасштабне вторгнення, Кіра не може змусити свій внутрішній голос замовкнути — вона повинна їхати на фронт. Кірі 28, вона ветеринар, тож для неї цілком природно стати парамедиком. Проте є одне «але» — її дванадцятирічний син Вітя, якого Кіра виховує сама. Перше питання, що виникає в Кіри: з ким залишити дитину? Друге питання — чи дійсно вона зможе його залишити? Вона завжди виховувала свого сина сама, завжди була поруч. Та, може, настав час стати на захист країни?

«Дальва» (Еманюель Ніко, Бельгія, Франція)

12-річна Дальва у своїй зовнішності та поведінці намагається відповідати дорослій жінці. Після втечі з дому, де вона зазнала насильства, Дальва налагоджує стосунки зі співчутливою соціальною працівницею та її сусідкою по кімнаті. У такий спосіб вона повертається в дитинство і починає все з чистого аркуша.

«Що далі?» (Дар`я Дрюченко, Україна)

Українська режисерка Дар`я Дрюченко, яка все життя працювала журналісткою, під час війни зняла документальний фільм «Що далі?» — кінострічку про харків’ян, які майже 3 місяці прожили в метрополітені як в укритті. Режисером монтажу займався відомий кліпмейкер і режисер Віктор Придувалов. У фільмі розкриваються відразу три історії: молодого студента і єдиного лікаря на платформі серед півтори тисячі людей, вчителя Монтессорі-центру, рятівниці дитячої психіки, та вагітної жінки, яка народить ще одну українку, попри весь жах навколо. Кінострічку покажуть на кінофестивалі «Молодість» 29 жовтня.

Головною локацією кінофестивалю став кінотеатр «Жовтень». Церемонія нагородження переможців 52-ї «Молодості» пройде у кінотеатрі «Краків».


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали