​Як впоратися з хронічною тривогою: 5 порад від психологині

Як поліпшити якість життя у складних обставинах

Тривога — це відчуття неспокою, внутрішньої напруги, хвилювання чи страху, яке може бути легким або сильним. Це реакція організму на стрес або невизначеність, часто супроводжується фізіологічними проявами, такими як прискорене серцебиття, підвищення артеріального тиску та напруження м`язів.  Кожен відчуває тривогу в якийсь момент свого життя. Наприклад, під час співбесіди.

Але, як справедливо зауважує експертка Інституту когнітивного моделювання психологиня Лариса Пастушок, невпинна тривога може бути виснажливою, яку б форму вона не прийняла: жахливе занепокоєння, задушливе відчуття паніки, страх перед соціальними ситуаціями тощо. 

Деяким людям важко контролювати свої хвилювання, і це часто може впливати на їхнє повсякденне життя.

Що ви можете зробити, коли тривога просто не зникає? Спробуйте випробувати такі п`ять підходів і визначте, які з них будуть для вас ефективні.

Що допомагає впоратися із тривожністю?

Запросіть тривогу до себе

Опір тривозі не тільки не послаблює її, а й посилює. Дайте їй зрозуміти, що вона може залишатися скільки завгодно, а тим часом ви подбаєте про інші справи. 

Пірніть у своє тіло

Тривога часто «вбивається» вам у голову і «від’єднує» вас від фізичного тіла. У результаті тривога все більше й більше захоплює вашу увагу та забирає енергію. Сконцентруйтеся на тому, що відбувається у вашому тілі. Зробіть кілька легких вдихів, коли помітите будь-які відчуття — жар, холод, тяжкість, напругу. 

Прислухайтеся до себе

Тривога — це сигнал, а сигнали призначені для того, щоб привернути вашу увагу. Замисліться, що намагаються вам сказати ваш розум, позасвідоме і тіло.

Почніть діяти

Перемістіть свою увагу з фіксації того, що ви відчуваєте, на виконання завдання, яке потребує вашої уваги.

Поставте під сумнів свої припущення

Щоб знайти спокій, коли ви хвилюєтеся, часто потрібно... помиритися з тривогою. Коли ви запитуєте, чому тривога не зникає, нагадайте собі, що, можливо, це й не потрібно. Можливо, це не ваша робота — усувати тривогу. Можливо, це нормально — хвилюватися.

Попри те що почуття відіграють важливу роль у нашому житті, вони не є основним показником успішного життя. Натомість зосередьте свою енергію на тому, що приносить реальну цінність кожному вашому дню.


Реклама

Популярні матеріали

Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Сміливість та романтичні почуття в новій колекції IVA NEROLLI...


Читайте також
Популярні матеріали