Що таке синдром FoMO під час війни

Та як він сигналізує про проблеми в житті

Психотерапевт психологічного центру Altera Юлія Бригадир розповідає, що FoMO (fear of missing out, синдром втраченої вигоди) — нав’язливий стан, при якому людина боїться пропустити цікаву подію або хорошу можливість. Уперше цей феномен був виявлений у 1996 році маркетологом Деном Германом.

У цілому середній користувач проводить майже 7 годин на день в Інтернеті — більше 48 годин на тиждень, 2 повних дні із 7. Якщо припустити, що середньостатистична людина спить від 7 до 8 годин, ми проводимо приблизно 42% нашого часу неспання в Інтернеті.

Якщо перевести це на роки для середньостатистичної тривалості життя — 62 роки, вийде 301 000 годин за життя. А це близько 34 років. Приголомшливо, так?

У час війни ми боїмося щось пропустити, не взяти участь у ще одній благодійній ініціативі, розриваємося між роботою, сім’єю та волонтерством. Зайшовши в соцмережі, ми бачимо, як хтось зібрав більше коштів, допоміг більшій кількості людей чи сходив на благодійний захід та закупив допомогу за кордоном.

FoMO — це про незадоволення. Собою, своїм життям, поведінкою, досягненнями. І заходячи в соціальні мережі, ми ніби хочемо переконатися, що все добре. Соціальні мережі стали частиною нашого життя, і це нормально. Головне слово — частиною, а не всім життям.

Кожен робить максимум, який саме йому під силу. Інколи в гонитві за всіма можливостями та ініціативами можна втратити найголовніше — життя сьогодні.

Спробуйте зосередитися на тому, що є тут і зараз, замість постійної погоні за можливостями. Хто, як не ми — українці, знає про важливість сьогодення!


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Апетитні кольори та інноваційні матеріали у новій колекції...


Читайте також
Популярні матеріали