Що робити зі страхом провалів та відмов?

Покрокова інструкція для успішних дівчат

Перед реалізацією чогось нового у нас часто виникають думки: «А що як не вийде?», «Що скажуть інші, якщо вдасться/не вдасться досягти задуманого?», «Може, мені відмовлять на мою пропозицію?», які заважають досягти успіху.

За страхом провалу та відмов стоять емоції, з якими ми боїмося зіткнутися: сором, збентеження, незручність, злість, сум, журба, іноді за страхом стоїть низька самооцінка. Тому ми намагаємося у будь-який спосіб уникнути ситуацій, де ризикуємо зіткнутися з невдачею.

Нам складно вплинути на результат ситуації, однак ми можемо змінити думки та почуття щодо невдач. Про те, як ми можемо це зробити, розповідає психотерапевт психологічного Центру Altera Юлія Бригадир.

1. Банально, але дуже важливо: навчіться помічати позитивні сторони у невдачах

Наприклад, ваша доповідь вийшла провальною. Ви не виспалися, тому що до ранку перечитували текст. Тому варто наступного разу лягти спати до півночі, почати готуватися на кілька днів раніше, стримати свій перфекціонізм.

2. Поділяйте «Я» та «Зроблене»

Якщо людина хоче зростати, важливо розуміти, що провал — це подія, а не весь ви.

Поставтеся до себе як до дитини: ви ж не лаятимете її, якщо на концерті в дитячому садку вона забуде слова пісні? Швидше за все, ви її підтримаєте і скажете, що таке буває, нічого страшного в цьому немає.

3. Знайдіть свій спосіб упоратися з емоціями від невдачі

Може, це розмова з близькою людиною, ванна після важкого дня, похід у спортзал, малювання, танці. Знайдіть свій метод та порадуйте себе. Зіткнувшись із невдачею, ми фокусуємося на тому, що провал — це кінець. Пропускаючи важливий момент: провал — це частина навчання та зростання. Якщо ж страхи вибивають вас із життя, психотерапія — чудовий метод з ними зустрітися і більше не тікати від життя.

Закінчити хочеться фразою Оскара Вайльда: «Досвід — це просто точна назва наших помилок».


Реклама

Популярні матеріали

Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка


Наука, наукині й ШІ в Україні


Як знайти себе в реаліях сучасного світу: розповідає психологиня...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

«Розвантажувальний» поп-ап спейс в Unit City

Популярні матеріали