Чому буває складно прийняти остаточне рішення?

А також секрет, який допоможе зробити правильний вибір

Щодня ми змушені приймати десятки різних рішень, та далеко не всі з них доленосні. Проблема з`являється на етапі, коли найпростіший побутовий вибір дається людині складно, ніби від цього залежить усе. Про те, як стати більш рішучою людиною та в чому причина надмірних сумнівів, розповідають експерти Інституту когнітивного моделювання.

Страх зробити помилку

Іноді людина так сильно боїться помилитися, що відмовляється від будь-якого вибору. Зрештою така нерішучість може негативно впливати на якість життя. Звісно, є випадки, коли вибір доленосний та потребує прискіпливого зважування всіх «за» і «проти». Однак у побутових справах варто привчити себе, що помилятися — це нормально. Такий підхід значно збільшить вашу ефективність.

Чітке розуміння власних цілей та пріоритетів

Часто, роблячи вибір, люди забувають про головне — як це рішення в глобальному сенсі пов`язане з планами на життя, цінностями та пріоритетами. Зважувати «за» та «проти» значно простіше, коли є чіткі орієнтири. Наприклад, стабільність як цінність або жага змін, бажання фінансового зростання чи сімейного комфорту.

Залишайте простір для маневру

Якщо прийняти остаточне рішення вкрай складно, але це необхідно зробити, спробуйте залишити собі «простір для маневру». Обдумайте сценарій, що ви робитимете, якщо передумаєте або ваше рішення виявиться помилковим. Наприклад: продумайте, де житимете, якщо переїзд за кордон не виправдає ваших очікувань і захочеться повернутись. Або якщо вакансія, заради якої ви йдете з актуальної посади, вам не підійде.


Реклама

Популярні матеріали

12 найпоширеніших причин для розриву стосунків


5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Silent walking: новий тренд у TikTok, який допомагає очистити...


Читайте також
Популярні матеріали