Як заспокоїти організм на гормональному рівні: небанальні поради

Доступні інструменти замість медикаментів

Сьогодні навіть психологічно стійкі люди відчувають повний дисбаланс нервового стану. Врач-косметолог Наталія Флюндра зібрала поради від психологів, які допоможуть заспокоїти організм на гормональному рівні:

«В моєму оточенні є багато психологів, і ми постійно на зв’язку. Хочу поділитися з вами порадами, які я отримала від них. Я сподіваюся, що ця інформація буде корисною і підтримає вас у цей складний час. Мені ці поради дуже допомагають», — говорить Наталія.

Що робити при тривозі та паніці:

Коли на організм здійснюється стресова біохимична атака, керувати собою складно. В момент сильного стресу в організмі підвищується рівень гормонів, які сприяють мобілізації:

Кортизол (гормон стресу), адреналін, норадреналін (гормон зайця та лева), і пролактин.

Instagram: @gisele

Наше завдання:

Вивести надмірний кортизол:

Пийте більше води, чорного та зеленого чаю.

Їжте банани, темний шоколад, рослинні волокна, квашену капусту та йогурт (пробіотики).

Уникайте кофеїну в другій половині дня.

Нюхайте щось свіже, запах свіжості заспокоює і розслаблює (як і будь-який аромат цитрусових, на крайній випадок свіжовипрана білизна).

Примусити організм виробити речовину анандамід

Це компонент, який частіше всього зустрічається в родині конопляних і має психотропну дію. Найефективніший спосіб запустити вироблення анандаміду — біг та присідання. Це має бути біг на великі дистанції — від 10 км — або присідання протягом години з невеликими зупинками. Ціль — довести м’язи ніг до перевтоми.

Активувати реакцію релаксації

Тут важливе місце займає управління диханням. Управляючи ним, ми можемо досягти підвищення тонусу блукаючого нерва та його впливу на серцевий м’яз, а отже, і на рівень релаксації організму. Є різні когнітивні техніки дихання. Наприклад, повільний вдих протягом 5 секунд, пауза 5 секунд, видих також 5 секунд. Якщо вам не складно, поступово можете збільшувати тривалість кожної фази. Але тривалість паузи не слід збільшувати більш ніж на 10 секунд.


Реклама

Популярные материалы

Оголошено рейтинг найпопулярніших знаменитостей 2022 року


Теплі костюми на кожен день — must have цієї зими


5 багатошарових образів, які допоможуть пережити всі примхи...


Читайте також
Популярні матеріали