8 способів зробити своє життя щасливим

Щоб повноцінно жити та творити

Найчастіше більшість із нас живе, не замислюючись особливо, ми щасливі чи ні. Так один день змінює інший, і поступово ми втрачаємо смак, щоб повноцінно жити й творити. Тим часом внутрішнє відчуття щастя багато в чому визначає наш успіх у кар’єрі та особистому житті. Про дієві правила, які зроблять ваше життя щасливішим, розповідає психологиня Олена Адамова.

Позбавтеся впливу думок оточення

Не знаю, чи я вам відкрию секрет, але глобально всім на вас все одно — як і вам на них. Чесно дайте відповідь собі на запитання: «Кого ви носите в голові?» Зазвичай це ті, хто так чи інакше торкнувся ваших почуттів: завдав біль або став приводом для радощів. Щодо інших — наприклад, подумали ви про ту, кого затримали за уникнення сплати податків чи про когось іншого більш-менш значущого з інфополя. Або ж про вашого знайомого, хто щось зробив хороше (а я так не вмію!) або погане (ось негідник, дозволив собі таке нахабство?!). Чи довго ви про них думали? Поки ви думаєте про те, що інші подумають про вас і ваш прояв зовні, вони вже виставляють свої сторіз, пости та заявляють про свої послуги, продукти, пробиваючись до успіху. Наприклад, пишуть у Tinder тому, хто їм подобається, не затримуючись на тих, із ким немає взаємності, носять кумедні вбрання і кайфують від себе в дзеркалі або кажуть «ні» тим, хто намагається «їздити» на їхній безвідмовності.

Не тікайте від проблем, вирішуйте їх

Більшість людей живе за принципом «Я в будиночку. Я котик, у мене лапки», тікаючи від прихованих, а потім явних дзвіночків проблем, що насуваються. Наприклад, ігнорують сигнали тіла, коли воно коле, свербить, чхає і німіє, пропускають прохання дитини допомогти, поговорити, поки ви їй ще потрібні, або ж залишаються у відносинах, у яких вже давно «несмачно» і нецікаво. Виділіть на це час, зробіть інвентаризацію завдань та складнощів у всіх сферах вашого життя. Переведіть проблеми в статус завдань, поки їх ще можна вирішити з максимальною вигодою для вас або хоча б з мінімальними втратами. Займатися профілактикою, а не лікуванням набагато дешевше.

Живіть те життя, яке ви обрали

Дорослу, зрілу людину від інфантильної дитини з великою цифрою в паспорті відрізняє усвідомлення відповідальності за своє життя та взяті на себе зобов’язання. Спробуйте прийняти той факт, що ви автор і режисер вашого життя. І спонсор цього цирку, до речі, також. Візьміть відповідальність за своє життя, дії та помилки на себе. Подивіться на причинно-наслідковий зв’язок у вашому житті. Батьки не дали спадщину та приклад щасливих стосунків? Тепер ви знаєте, як не треба! Уявіть, що вам хтось видасть довідку: ти винен у своєму щасті та нещасті. Вирок! Робіть щось із цим. Припиніть чекати на допомогу зверху. А то вона може прийти у вигляді набагато гірших умов, щоб змусити вас рухатися. Пам’ятайте, що єдина гарантія у житті — це смерть, решта в наших руках.

Плануйте своє життя

Починайте планувати тиждень, місяць, рік. Далі немає сенсу — карантин і війна показали, що треба вміти перепаковувати свої плани та немає сенсу їх будувати наперед. Але важливо мати у своєму багажі навички стресостійкості та виживання, вміння вчитися. Плануйте свій розпорядок дня, дотримуйтесь дисципліни у всьому. Причому це не про те, що вам не подобається, а про те, що потрібно робити, щоб досягти того, що вам подобається. Наповніть свій день речами, що радують вас, простими, легкими в отриманні. Не ставте захмарні цілі, щоб не засмучуватися від їх недосяжності. Не запихайте у свій графік те, що від початку видно, що не влізе. Все зайве — делегуйте чи відкидайте. І обов’язково враховуйте у плануванні відпочинок та спілкування з близькими людьми.

Змініть своє оточення

Забирайте з життя все, що вас не тішить і не корисно, що нагадує сумне. Токсичних людей тримайте якомога далі та зведіть спілкування до мінімуму. Ви не зобов’язані вислуховувати скарги та агресію — це небезпечно своєю заразністю. Якщо це близькі люди, зведіть все до листування мемчиками і побажань добра та щастя.

Вчіться та розвивайтеся

У будь-якому віці ніколи не пізно, поки не «зіграв у ящик». Навчайтеся завжди і скрізь, платно і на платформах із вільним доступом — усьому, що може вам стати в пригоді і зробити вас більш вітальним, корисним для світу. Світ завжди платить за користь щастям та грошима!

Не відкладайте на потім

Життя не чекає! Робіть просто зараз все, що спало на думку, що може покращити ваше життя у всіх його проявах. Не чекайте більш вдалого моменту чи приводу — те, що ви про це подумали, і є знак згори! Не всі втрачені можливості можна надолужити. Ідеї записуйте та втілюйте одразу. Хоча б на сантиметр просуньтеся у бік свого плану: шукайте інформацію в інтернеті, пишіть тим, хто може бути корисним. Просто зараз: записуйтесь у спортзал, а не «після свят», викидайте сигарети на смітник, щойно захотіли кинути палити, а не коли закінчите пачку, цілуйте коханих і дітей.

Шукайте смак у житті та інтерес у всьому

Розглядайте світоустрій з усією пристрастю. Пийте, їжте зі смаком. Насолоджуйтесь красою природи, яку бачать ваші очі. Закохайтесь у життя, у себе. Любов до себе — єдине кохання, якого варто добиватися без взаємності. І яке віддячить вам за наполегливість.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали