Як приваблювати до себе успіх: поради експерта

Від психологині проєкту «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Олени Адамової

Олена Адамова

Одна з найпопулярніших тем на просторах інтернету: як стати успішним. В успіху є певні правила, уніфіковані для всіх сфер — де б ви його не досягали. І перше правило успіху — він не повинен бути самоціллю. Життя — це шлях, тому що результат — кінцева її точка — вирішений від самого початку. І не варто перетворювати дорогоцінні години життя на гонитву за зовнішньою атрибутикою успіху, якщо не тішать внутрішні відчуття, коли ви залишаєтеся наодинці з собою… Численний досвід успішних людей показав, що єдиним показником успіху є щастя. Коли людина тлом відчуває себе щасливою, їй не хочеться кардинально щось змінювати — точки росту, яких вона прагне, але не ставить їхні досягнення у залежність від внутрішнього балансу глобально. (Як зрозуміти, що людина щаслива? Вона здорова. Фізично і психологічно).

Як бути успішною

@undervoodoo

Отже, успішна жінка: 

Перш за все чітко усвідомлює свої бажання і що з ними робити. Мрії не збуваються, поки ми їх не перетворюємо на мету. Мета відрізняється від мрії тим, що вона конкретна, має терміни і приблизний план досягнення. Навіть якщо ви не бачите весь шлях, ви повинні бачити напрям, куди рухатися. І не чекати на допомогу ні від кого. Я підбадьорювала себе не здаватися, навіть коли опускалися руки і всі говорили «у тебе не вийде», йти повним ходом уперед і сподіватися тільки на себе та свої можливості. І в мене вийшло! Важливо вміти чути свої бажання та не боятися їх реалізовувати. Найкраща якість успішних людей — свобода вибору та вміння ним користуватися. 

Не боїться ризикувати, але не ігнорує свої страхи. Поки інші живуть у загоні своєї нерішучості, успішні люди рвуться до мети, дорогою впоруючись зі своїми страхами та життєвими перешкодами. Якщо ви хочете рухатися вперед, вам треба зустрітися віч-на-віч зі своїми страхами. Ніколи не витрачайте потрібну енергію, намагаючись їх ігнорувати або, навпаки, зливаючи тонну енергії на тривожні, безпідставні часом міркування про негативне майбутнє, що не існує. Як я впораюся зі страхами будь-якої величини? Виписую їх і запитую себе: що найстрашніше станеться, якщо страх реалізується? Як я впораююся з кожним із реалізованих варіантів?

Як тільки починаєш виводити страх із тіні, відразу стає очевидним, що значна частина з них перебільшені, а в реальних є рішення. Якщо ж рішення немає і все одно страшно — не лізьте. Серйозно. Успіх — про сміливість та відважність, але не про нерозсудливість.

Как быть успешной

@sophiaippoliti

Не боїться і не уникає конфлікту. Бізнес у принципі пов’язаний із масою конфліктних ситуацій. І лише визнання факту конфлікту дає можливість не застрягнути в ньому надовго й усвідомити його причини. Дуже допомагає поставити запитання: «За що бореться той бік? А за що борюся я?» Конфлікт зовнішній завжди починається зсередини. І розуміння причин саме внутрішнього конфлікту допомагає легко знайти вихід із нього через компроміс чи взаємовигідне рішення. Як професійний медіатор та конфліктолог я знаю це напевно.

Не боїться критики та вміє впоратися з синдромом самозванця. Чим більшого успіху ми досягаємо, тим більше критики та спроб знецінити наші Успіхи ми зустрічаємо. Аналізуйте свої можливості. Хваліть себе за досягнення. Підсилюйте свої сильні сторони, максимально усвідомлюючи та ховаючи для оточення слабкі. Розрізняйте зону свого зростання — розвивайтеся завжди і за будь-яких обставин! Будь-яку критику діліть на конструктивну — «у чому він/вона має рацію і я можу це покращити в собі?» — і неконструктивну«це про нього/неї, а не про мене, це я не беру». Найголовніше — навчитися керувати своїми емоціями в розмові з самою собою і використовувати правильні (позитивні) слова, контролюючи свої думки. Вирощуйте емоційний інтелект.

Як стати успішною@sheamarie

Не боїться відмови та заперечень. Ми в хорошому сенсі слова «ліземо в обхід і через чорний хід». Це не про нахабство. Це про пошук будь-якої можливості втілити свою ідею в життя, причому найкращим чином. Я пам`ятаю, скільки людей відмовляли мені в публікації моїх статей, відхиляли моє прохання виступити з лекцією. Пізніше ці люди запрошували мене виступити на їхніх конференціях за пристойні гонорари. І так, моя мрія друкуватися в ELLE здійснилася! Ви не читали б ці рядки, якби я здалася тоді. Ви повинні навчитися справлятися з внутрішньою напругою та самоприниженням у випадках відмови, розуміючи, що ви і ваша ідея не потрібні нікому, доки не стануть цінними для більшості. І це нормально! Багато успішних людей пройшли тернистий шлях, перш ніж стали бажаними для більшості. 

Не боїться втрачати гроші та людей. Ніколи не дивіться на своє минуле як помилку. У будь-якому випадку це досвід, і він у підсумку вартий того. Деякі помилки з нашого минулого можуть бути болючими і ганебними, але замість того, щоб втішати себе і займатися самобичуванням, подивіться на них як на можливість навчитися того, чого ви не знали раніше. Усі успішні люди мають свій цвинтар помилок. Просто про це не прийнято говорити. Минуле нічого не визначає, воно лише готує нас для нашої подорожі до успіху та мудрості.

Як бути успішною

@_hollyt

Не втрачає часу. Поки ви заграєте зі своїм синдромом відмінниці та готуєте місяцями-роками ідеальний план реалізації вашої ідеальної ідеї, втечі від нудьги або від чоловіка, успішна людина вже біжить, роблячи помилки та роботу над помилками на ходу. Це не означає, що успішні люди навіжені та самовпевнені. Але вони швидкі при оцінюванні ризиків та прийнятті рішень. У якій би розгубленості ви не перебували, не втрачайте пропозиції і можливості, що раптово підвернулися. Замість того, щоб порівнювати ризики і готуватися місяцями, роками до реалізації, робіть уже ЗАРАЗ щось у напрямку своєї мети. Час — найцінніший ресурс! Саме тому успішні люди делегують усе, що можна, купуючи час. Усе, що хтось може зробити за вас без втрати глобальної якості, доручайте правильним людям. Людей обирайте серцем, але з холодним розрахунком — ніяких «він/вона — хороша людина, впорається». Якщо не впорається, розгрібати доведеться вам за рахунок вашого часу. Делегуйте все, крім кохання. 

Поважає своє тіло. Безсонні ночі, їжа на ходу, алкоголь для зняття постійного стресу та втоми рано чи пізно загрожуватимуть вашому життю та успіху. Поки що ніхто не спростував незаперечний факт — у здоровому тілі здоровий дух. Ставтеся до свого тіла як дорогоцінного храму, і воно служитиме вам вірою та правдою.

Как быть успешной@mvb

Цінить стосунки. Чим більше часу йде на роботу, тим більше часу важливо приділяти своїй сім’ї та підтриманню хороших стосунків із друзями. Вчені довели, що саме міжособистісні стосунки є показником щасливого та якісного життя. 

Саморозвивається. Навчайтеся завжди і всього, що вас зацікавило навіть у моменті. Мозок — м’яз, який атрофується, якщо його не тренувати постійно. Читайте, відвідуйте цікаві курси та тренінги. Оточуйте себе цікавими людьми — а для цього потрібно самому бути цікавою особистістю. Працюйте з коучем. Успішна особистість живе життя жадібно, смакуючи його нові подробиці! 

Как быть успешной

@ariviere

І найголовніше. Успіх не в тому, щоб заробляти мільйони або вирішувати проблеми світового масштабу. Ваш успіх може бути у досягненнях чоловіка, котрий вас любить, та в успіхах ваших дітей, у рецепті святкового торта, який готують уже всі ваші друзі, у виведеній вами породі собак від вашої двортер’єрки. Головне — домогтися ясності у питанні: «Що робить мене щасливою і дає відчуття повноцінного життя?» І жити цим життям!


Реклама

Популярные материалы

5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Відродження України: як розвиватиметься українська культура...


Найважливіші продукти на сніданок, якщо обід та вечеря не...


Читайте також
Популярні матеріали