Чому люди беруть аскезу і як це робити правильно

Духовна практика, яка підійде не кожному

Сьогодні практика аскези стала трендом: про неї знімають ролики в TikTok, пишуть величезні пости в Instagram та діляться з кращими подругами. Ексклюзивно для ELLE.UA співзасновниця Hramproject, засновниця FIZMAT, провідниця у медитацію на цвяхах Ярина Присяжнюк розповіла, що таке аскеза та як правильно втілити цю практику в життя.

Аскеза — це духовна практика, а не просто обмеження в якомусь продукті харчування чи в шкідливій звичці. Аскеза — це про тишу і спокій, щоб зупинитись і спостерігати. Це про знаходження відповіді на питання: те, від чого я відмовляюсь, мене наповнює чи руйнує? Чи воно від розуму, чи від душі? І взагалі, що відбувається всередині, коли я не відриваюсь на щось і не витрачаю енергію?

Коли ми не витрачаємо енергію, то ми її акумулюємо для того, щоб направити на самовдосконалення і внутрішній духовний розвиток. 

Насправді всі духовні практики — це не про виконання бажань, а про те, як пізнати себе краще, заглянути у свою душу і помітити, як працює розум, та відрізнити одне від іншого. Це також про зустріч з собою справжнім, усунення автоматизмів і досягнення усвідомленості у всьому, про усвідомленість в кожній дії, думці, емоції та вчинку. 

Мета аскези — саморозвиток і вдосконалення, а не здійснення бажання. Здійснення бажань відбувається як наслідок усунення внутрішнього конфлікту, збереження енергії чи виявлення того, що вам насправді хочеться. 

Аскеза — це духовна практика, таїнство. Саме тому до неї потрібно ставитись з повагою і любов’ю.

Як обрати аскезу? 

Вона повинна бути викликом для вас, важкою, досить некомфортною, має челенджити вас. Але від процесу важливо отримувати задоволення: від тої інформації, яка розкривається під час аскези, спостережень, висновків, інсайтів, покращення тіла і духу. Не від отримання результату чи виконання бажання, а саме від процесу. Важливо робити те, що повинні, та не очікувати результату.

Аскези не підходять всім. Саме по тому, чи приносить вона вам кайф у процесі, і можна виявити, чи підходить вона вам. Але я б досліджувала себе і пізнавала себе через інші інструменти. Наприклад, натальна карта може показати, чи підходить аскеза і яка саме зараз необхідна.

Якщо ви взяли аскезу, то додайте собі задоволення в чомусь іншому, дотримуйтесь балансу. Особливо це важливо для жінок, тому що в аскезі багато дисципліни та чоловічої енергії. 

Якщо ви вже взяли аскезу, то пройдіть її до кінця. Я би не гралась зі Всесвітом у гру про «давати обіцянки і не дотримуватися їх.» Це може мати для вас зворотний ефект. 

Скільки має тривати аскеза і як часто її брати — тут важливо діяти по відчуттях, це дуже індивідуально. Нерідко беруть аскезу від 21 дня, щоб сформувати корисну звичку. В тривалості важливо, щоб це було некомфортно, але не перетнути межу. З практики скажу, що більшість людей після закінчення аскези залишають нову звичку чи усвідомлення і по факту залишаються «в аскезі». Наприклад, багато з тих, хто відмовляється від алкоголю на певний період, уже не повертаються до нього. Обережно, це зворотний бік аскез.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали