Що робити, якщо цікавий вам хлопець — сапіосексуал

Про те, як зрозуміти, чи дійсно його приваблюють розумні дівчата або це данина моді, розмірковує Мар’яна Гумінілович

«Люблю сквош, подорожі, японську кухню. Сапіосексуал», — описував себе рандомний користувач сайту знайомств. Якщо з японською кухнею я більш-менш була знайома, то із сапіосексуальністю ми були все ще на Ви. Який у мене повинен бути рівень IQ, щоби сподобатись сапіосексуалу? Як вони проявляють симпатію? Якщо непереносимість лактози й алергію на глютен визначити можна за фізіологічними ознаками, то як зрозуміти, що людина, яка називає себе сапіосексалом, дійсно такою є? Що, як вона просто віддає данину модним тенденціям у суспільстві? Питань виявилось занадто багато, тому давайте розбиратись.

Кадр із серіалу «Шерлок»

Звідки воно взялось?

Перші посилання Google говорять, що термін «сапіосексуал» описує того, хто вважає інтелект свого актуального чи потенційного партнера його/її найсексуальнішою рисою. Іншими словами, якщо вас заводить не фізична привабливість партнера, а його/її високий рівень IQ — вітаю, ви поповнюєте вже доволі довгий список сапіосексуалів. Вважається, що любов до розумників почала стрімко зростати в кінці 2000-х із появою таких героїв, як Доктор Хаус з однойменного серіалу, Шелдон Купер із «Теорії великого вибуху», Шерлок у виконанні харизматичного Бенедикта Камбербетча. Образ тупуватого, але красивого серцеїда Джої з «Друзів» поволі відійшов на другий план, коли гіки-всезнайки стали новими героями нашого часу.

Кадр із серіалу «Друзі»

Звідки така популярність?

Причин, насправді, може бути декілька. Почнемо з найбанальнішої — нам просто набридли ідеально вилизані голлівудські красені і красуні. Золоті параметри обличчя, які доповнювали омріяні 90-60-90 та шість кубиків пресу, завдяки розвитку пластичної хірургії та популяризації правильного харчування стали чимось буденним і доступним, адже губи можна підколоти, ноги підкачати, волосся наростити. Стандартною красою сьогодні вже мало кого здивуєш, тому люди почали шукати нові образи привабливості, і жереб випав на милих ботанів, дещо соціофобних і дивакуватих.

Кадр із серіалу «Теорія великого вибуху»

Крім того, підросло покоління Z, яке швидко розбило застарілі уявлення про сексуальність новим слоганом — Smart is the new sexy. Бути розумним модно, і складно не погодитися з цим твердженням, якщо глянути на те, як стрімко росте популярність курсів, наукових подкастів, лекцій, воркшопів та інших заходів, які спрямовані на розвиток особистості. Зараз вже нікого не здивуєш стильним одягом чи яскравим макіяжем, людям потрібна глибока особистість із широким світоглядом та ще ширшим колом інтересів. Все було б зрозуміло, якби не одне «але»: сапіосексуальність — це не про любов до інтелектуалів, а про сексуальний потяг до інтелекту. І тут вже з’являється перша критика.

Що з ним не так?

Я пішла все-таки на побачення з тим рандомним сапіосексуалом — користувачем сайту знайомств. Навіть якщо не зважати на той факт, що сам він не вражав високим інтелектом, мене здивувала його історія про те, як його колись розчарувала дівчина, з якою він познайомився в Інтернеті — вона виявилася не такою красивою, як на фото. «Але ж тобі було з нею цікаво?» — «Але ж вона була не такою красивою, як я її уявляв». Починати дискусію про те, що справжній сапіосексуал не кинув би дівчину через погрішності у зовнішності, не було сенсу, бо, очевидно, я гуляла із представником традиційних поціновувачів зовнішньої привабливості. І в цьому немає нічого поганого, бо, як би там не було, ми звикли «вестися» на візуальну картинку. Погано те, що зараз кожен другий називає себе сапіосексуалом лише через свою нетерпимість до якоїсь умовної тупості. «Умовної» я написала не просто так: у нас у всіх різні рівні інтелекту, і в очах одних ми можемо бути розумними і освіченими, а в очах інших — посередніми сірими мишами. Здорово і логічно, що ми шукаємо собі партнера, який приваблює не лише фізично, але з яким завжди є про що поговорити, але у випадку сапіосексуалів перший пункт практично випадає. Тому наступного разу, коли тобі захочеться назвати себе сапіосексуалом, уяви собі шрекоподібного чоловіка (чи жінку) з чималим списком наукових досягнень. Досі заводить? Якщо так, вітаю: ти все-таки тру сапіосексуал.


Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Рецепт тертого пирога з ягодами: крок за кроком


8 формул для образів зі спідницею максі


Читайте також
Популярні матеріали