1980-ті були, мабуть, одним із найяскравіших десятиліть в історії моди. Тепер, після багатьох років переваги мінімалізму, цей еклектичний стиль знову повертається в гардероби модниць. Сьогодні розбираємо головні тренди 80-х, які будуть панувати й у цьому сезоні.
Жіноча мода 1980-х включала яскраві великі аксесуари, пластикові сережки, гумові браслети та блискучі намиста-ланцюжки, які носили Сінді Лаупер та учасниці групи Salt-N-Pepa. Не менш сміливими були макіяжі й зачіски, що радикально відійшли від природного стилю минулого десятиліття.
Більшу частину десятиліття домінувала еклектика. Естетика панк-року кінця 1970-х — шкіряні костюми великого розміру, вузькі штани та мереживо — продовжувала розвиватися та була вдосконалена у сценічних костюмах Мадонни й Енні Леннокс. Панк-рокери носили рвані джинси, шкіряні куртки та масивні чоботи.
Енні Леннокс
У 1980-х роках у США з’явилися япі, тобто «молоді кар’єристи великого міста», які відстоювали яскравий матеріалізм у вигляді дизайнерських логотипів і золотих годинників. Саме вони ввели моду на оверсайз-жакети з блискучими ґудзиками, двобортні жакети в смужку і накинуті на плечі светри, бажано від Ralph Lauren.
Кожен хотів мати пару Ray-Ban Wayfarers, особливо після того, як молодий Том Круз одягнув їх у фільмі «Ризикований бізнес». Розумне розміщення продукту також творило чудеса для Calvin Klein, спідня білизна якого була представлена в шафі Марті Макфлая у фільмі «Назад у майбутнє».
Окрім цього, жінки виявили, що, потрапляючи в традиційно орієнтоване на чоловіків робоче середовище, корисно одягатися так, ніби вони вже мають владу. Прагнучи зламати скляну стелю, вони обирали чоловічі костюми з перебільшеними вирізами, яскраві кольори, великі зачіски, сміливі аксесуари та гостроносі туфлі.
Ікони стилю 80-х
Кожне модне десятиліття має своїх ікон стилю, і 1980-ті не стали винятком. Співачки Мадонна та Сінді Лопер очолювали рух сміливих панкових образів. На противагу їм Вітні Х`юстон втілила стиль glamour, актриса Брук Шилдс і модель Сінді Кроуфорд популяризували любов до люксових брендів, а завдяки Джейн Фонді та її фільмам трико й гетри стали найстильнішими елементами спортивного одягу.
Принцеса Діана, мабуть, була найбільш фотографованою, оцінюваною та відверто переслідуваною жінкою цього десятиліття, але вся плутанина навколо неї не завадила їй створити приголомшливі образи, які вона представляла світові. У 1980-х, коли Діана щойно стала принцесою, її косий чубчик, тонкий макіяж очей, ідеально зшиті костюми та безтурботні повсякденні вбрання змушували всіх бути одержимими її стилем.
Ви можете любити або ненавидіти Мадонну сьогодні, але ви не можете заперечувати, що вона справила величезний вплив на стиль одягу 1980-х років. Саме завдяки їй жінки почали носити мереживні рукавички без пальців, чорні легінси, багатошарові спідниці з рюшами, а також футболки з принтами.
Брук Шилдс почала свою кар`єру у віці 11 місяців як дитяча модель мильного кіно, а у 1980-х роках вона потрапила на сторінки глянцю, отримавши визнання критиків і викликавши чимало суперечок. Її повсякденний стиль був досить простим, але образи на червоній доріжці — сукні з органзи, діамантові головні убори та пальта з пір`ям — захоплювали всіх.
Модні штани
Модні штани 1980-х — це, безперечно, джинси з високою посадкою з прямими або дещо завуженими штанинами. Прихильницями цієї моделі стали ікони стилю Сара Джессіка Паркер, Клаудія Шиффер і Брук Шилдс: вони носили такі джинси з білими футболками з принтами або блузами. Через двадцять років ці джинси стали називати mom jeans.
Популярні сукні 80-х
Якщо говорити про сукні 1980-х років, то можна сказати, що відбулося відродження моделей 1940-х і 1950-х років. Сукні на ґудзиках, з коміром, підкресленою талією й А-подібною спідницею трохи вище коліна знову завоювали популярність. Якщо жінка хотіла підкреслити плечі й декольте, вона вибирала моделі з пишними рукавами або бантом на шиї. Багато суконь також мали привабливі принти — смужки, квіти чи горошок.
На початку 1980-х на ринку також з`явилися сукні в стилі бохо, які були пережитком моди 1970-х років. Ці моделі часто мали відкриті плечі й були прикрашені мереживом, стрічками, рюшами або вишуканими зав`язками.
Вечірнє вбрання з 1980-х років включало сукні на бретельках. Моделі з пишними рукавами, великими плечима і бантами додатково шили з ефектних матеріалів, таких як оксамит або тафта, або рясно прикрашали мереживом.
Максималістська мода
Мода Normcore, яка вже кілька сезонів надихає дизайнерів, здається, відходить на задній план. Тоді ж як пишність і контрасти, які назавжди запам`яталися в історії стилю 1980-х років, знову повертаються до гардеробів модниць. Жан-Поль Готьє рекламував конічні бюстгальтери, еклектичний мікс з`явився у Westood, House of Montana запропонував сміливі геометричні пропорції, а кожен показ Thierry Mugler був схожий на виставу.
Золото, смуги й перли
Взявши на себе керівництво Chanel у 1983 році, Карл Лагерфельд увів французький дім моди в нову еру і надав йому новий, омолоджений образ, від якого покупці втрачали розум. Зберігаючи консервативні риси стилю Коко, Лагерфельд значно вкоротив спідниці, звузив піджаки, додав під них мереживні бюстгальтери. Замість блузок з високим вирізом декольте прикрасили величезні намиста з натуральних перлів. Також були в тренді всі речі XXL — браслети, сережки та шпильки.
За матеріалами elle.pl