Український бренд BOBKOVA представив колекцію «Мрія» на Berlin Fashion Week

Роздуми про контрасти

Українська дизайнерка Крістіна Бобкова продовжує підкорювати світові подіуми. Напередодні вона презентувала на Berlin Fashion Week нову колекцію «Мрія», що розповідає про прагнення до миру та відродження рідної країни. 

BOBKOVA

Дизайнерка розмірковує над образом сучасної української жінки, яка стикається з небаченою трагедією, але мусить продовжувати своє повсякденне життя. Це жінка, яка виявляє свою хоробрість, стоїцизм і велике серце. Жінка, яка працює і водночас займається сім’єю, жінка, якій доводиться іммігрувати, жінка, яка вступає до армії, щоб боротися за свободу, жінка, яка волонтерить, щоб допомогти тим, кому це зараз потрібно. Цей суперечливий баланс сили та крихкості Бобкова перекладає на мову одягу. 

Колекція сповнена контрастів: ніжне жіночне мереживо та м’який трикотаж розповідають про пошук внутрішнього комфорту, грубі армійські блейзери уособлюють мужність бійця. Бобкова приділяє велику увагу тому, як жінка відчуває свій одяг і як вона пристосовує його до життя, яке постійно змінюється. 

BOBKOVA

Чуттєвість мережива — один із головних акцентів. Воно надає делікатності фірмовим мінімалістичним фасонам BOBKOVA, від довгих сліпдресів з мереживними краями в стилі 90-х та бра, які вдягаються поверх сорочок, до мінісуконь і спідниць А-силуету в стилі печворк, поєднаних зі шкіряними черевиками-панчохами у стилі Франсуази Арді епохи 60-х років. 

Алюзії на військову форму розповідають історію жінок-солдаток: костюми в естетиці сафарі зі спідницею та блейзером з масивними накладними кишенями уособлюють вишуканий і дорослий погляд на утилітарну функціональність. Слово «МРІЯ» прикрашає металеві каблучки, стилізовані під кастети. 

BOBKOVA

Рафінований повсякденний одяг є фундаментом філософії бренду, а базові речі бездоганного крою — головні герої кожної колекції, створені для сталого гардеробу поза часом. Сукня-сорочка вільного крою є одним із основних його елементів. Дизайнерка відштовхнулася від традиційної української селянської сорочки як основи основ, деконструювала її та оновила до сучасного вигляду в естетиці workwear. 

Філософія апсайклінга панує в цій колекції, героїчно створеної в київському ательє на тлі критичних умов воєнного часу. Зосередитися на ручній роботі було прагматичним рішенням, коли машини регулярно вимикалися через відключення електроенергії. З обрізків тканини та залишків в’язаного матеріалу майстрині створювали нові вироби та декоративні деталі у техніках печворк та в’язання гачком, відомих і практикованих століттями в українському селі. Перероблення допомагає ательє мінімізувати відходи і розвивати сталий підхід. Дизайнерка, для якої екологічність є принципом мислення, закуповує тканини в Італії з надлишкових рулонів luxury-брендів, щоб підтримати свідомий другий цикл використання надлишкових матеріалів в модній індустрії.

Саундтрек 

Музикантка з Києва Настя Воган, яка нині живе в Берліні, створила для показу авторський саундтрек, який передає суперечливі настрої колекції у музиці. Зазвичай вона працює у двох напрямках — грає танцювальну музику як діджей-резидент у київському клубі fine ∄ та створює експериментальні звукові композиції — і при цьому має класичну освіту. Створюючи цей саундскейп, який поєднує в собі те, як могли б звучати покинуті будинки, зламані платівки на радіо та саундтреки до фільмів про війну, вона використала як матеріал свої твори часів навчання в Київській консерваторії.

BOBKOVA

Дизайнерка — Крістіна Бобкова
Стиль — Вєня Брикалін 
Продажі — Оксана Цидинська
PR — Kvitka Agency


Реклама

Популярные материалы

Як це було: підсумки тижнів чоловічої моди сезону осінь-зима...


Секрети етикету Єлизавети II, які допомагали їй закінчувати нудну...


Instagram-тренд: леопардові образи, які допоможуть у постачанні...


Читайте також
Популярні матеріали