Мінливі тренди щосезону вносять свої корективи в наші модні образи, вибір взуття та аксесуарів. Проте є дещо, що так само голосно говорить про ваш стиль, проте залишається вічним — це ювелірні прикраси. Сережки, браслети та каблучки з дорогоцінних металів існують поза часом та часто мають не лише декоративний ефект, а й наповнені особливим змістом. Прикраси хочеться колекціонувати, закарбовувати в них особливі моменти та створювати свій ювелірний гардероб.
Восени 2024 року ми повертаємося до делікатних, проте вишуканих прикрас, де головний акцент — на метали та форму. Навіть лаконічні прикраси можуть виглядати самобутньо та цікаво, завдяки оригінальному поєднанню металів та грі ліній.
Вперше в Україні ювелірний дім Kochut представив колекцію прикрас, створених у японській техніці Мокуме ґане. Від першої спроби до повноцінної колекції пройшло більше 10 років роботи. За знайомство з мокуме ґане брати завдячують своєму батьку — Андрію Кочуту. Розуміючи властивість прикрас нагадувати про особливі моменти, майстри бренду звернулися до японської традиції милування, філософії, яка вчить цінувати красу моменту.
Знайомимося з японською філософією споглядання краси
Милування у Японії — це ціла концепція сприйняття світу, природи, всієї сутності буття через споглядання краси. Місцевий календар складається з ряду квіткових святкувань, відповідно до місяця, в якому ці квіти розквітають. Опісля ж настає період милування барвами осінніх дерев, взимку — милування снігом.
Свято споглядання — це нагадування про те, що все в цьому світі тимчасове і швидкоплинне. Нагадування цінувати час та миті, переживання, що більше не повторяться.
«Ми наважилися поєднати в прикрасах найпотаємнішу японську традицію із стародавньою технікою Мокуме ґане. Ми закарбували час в ювелірному мистецтві, щоб зберегти його на потім, щоб відчути час на дотик. Основне наше бажання — привнести японського спокою у буремні українські будні», — коментують засновники бренду, Юрій, Роман та Ігор Кочути.
Мокуме ґане — складна японська техніка для створення унікальних прикрас
Мокуме ґане — це стародавня японська техніка обробки металів, що була винайдена в Японії майстрами мечів та лишалася невідомою в Європі аж до XIX століття.
Назва техніки перекладається як «металева текстура дерева» або «дерево з металу», вона була винайдена у 17 столітті японським зброярем Денбеєм Шоамі і спочатку використовувалася для самурайських мечів.
Для того, щоб створити виріб у техніці Мокуме ґане, використовують тонкі листи різних металів, у Kochut — це сплави золота та срібло. Їх нагрівають до визначеної температури, щоб вони сплавилися між собою, але не розплавилися повністю. Опісля такий багатошаровий блок металів розтягують, кують або прокочують, після чого на поверхні проявляються унікальні візерунки з ефектом текстури дерева або мармуру.
Сенси та самобутність у новій колекції Kochut
Унікальність — головна особливість прикрас, створених у цій японській техніці. Саме тому бренд Kochut звернувся до Мокуме ґане в прагненні створити самобутні прикраси — неповторні та сенсові — та став першим в Україні, хто освоїв цю одну з найскладніших технік у своїй новій колекції.
Особливої уваги заслуговує флагманська модель колекції — цільний браслет Енсо. До неї також увійшли сережки, каблучка для заручин із діамантом, два види обручок та чоловічий перстень.
Кожна модель представлена як в теплій, так і холодній кольоровій гамі. Тепла гама утворена поєднанням червоного та жовтого золота з оксидованим сріблом, а холодна — поєднанням паладієвого золота та травленого срібла.
Непередбаченість візерунків Мокуме ґане, а отже й ексклюзивність виробів надихає. Ось чому в пошуках самобутніх прикрас поза трендами варто звернутися до новинок Kochut. Коли все у цьому світі таке тимчасове і швидкоплинне, самобутні прикраси здатні зафіксувати спогад про особливі моменти. І дозволять пережити їх знову, милуючись собою в прикрасах Kochut.
Фото з презентації нової колекції
Познайомитися з колекцією та придбати прикраси Kochut можна на сайті бренда, а також офлайн: Київ, вул. Тарасівська, 6А; Ужгород, вул. Українська, 16.