На Тижні моди в Будапешті в рамках ініціативи Support Ukrainian Fashion від UFW свої колекції FW24/25 представили українські бренди GASANOVA, SIDLETSKIY та TONiA.
«Для Ukrainian Fashion Week кожен показ, кожен великий проєкт за кордоном — це розповідь про Україну, про війну, про необхідність допомагати нам у нашій справедливій боротьбі з російською агресією. Це потужна промоція нашої країни — країни мужніх, стійких та талановитих людей», — розповіла Ірина Данилевська, співзасновниця та СЕО Ukrainian Fashion Week.
Сьогодні детально розглядаємо нові колекції українських брендів, презентованих на BCEFW.
GASANOVA
Дизайнерка бренду Ельвіра Гасанова представила колекцію, натхнену образом «жінки з перцем», втіливши в ній незламний дух, пристрасть і незалежність українських дівчат.
Нова лінійка зосереджена на чорному кольорі як основі бренду, що доповнюється «ароматом чорного перцю». Цей елемент стає ключовим у колекції, особливо читаючись у жатій фактурі тканини, яку майстерно виготовили вручну та прикрасили нею сукні, лацкани піджаків, вставки на рукавах і навіть ґудзики. Головний акцент зробили на намистинках, що імітують горошини перцю.
«Ця колекція — вшанування сили та впевненості українських жінок. Я хотіла створити лінійку, що не просто красиво виглядає, а передає характер і сутність тих, хто її носить», — ділиться Ельвіра Гасанова.
SIDLETSKIY
Колекція присвячена збагаченню класичних силуетів конструктивними складними деталями. Вона характеризується неочікуваними вирізами, грою текстур, складними багатошаровими образами. Дизайнер Ігор Сідлецький вкотре звертається до архітектурності у виробах та насичує силуети обʼємами, використовуючи елементи ручної роботи.
У новій лінійці бренд дотримується природних стриманих кольорів, роблячи основний акцент на деталях, що додають образам динамічності. Стримана палітра емоційно компенсована динамічними елементами — гострими комірами, конструктивними перекрученнями та ідеально виміряними довжинами.
TONiA
Дизайнерка Тоня Белінська продовжує досліджувати природу жіночої сексуальності через натуральні кольори та наївне мистецтво. Вона надихалася технікою витинанки, українським гончарним розписом і наївним мистецтвом.
«Ідея створити речі, що зв’язані гачком і натхнені давньою технікою "вирізування", — данина дитинству. Моя мама власноруч створювала декоративні елементи для одягу, а я могла годинами спостерігати за цим процесом. Досі пам’ятаю всі фіранки та оздоблення, які робили вони з бабусею. Саме цій легкості й ажурності, які створюються за допомогою давніх технік, що використовувалися на території України, я присвятила свою колекцію», — розповіла Тоня Белінська.
Колекція створена за принципом конструктора, адже кожен із семи образів можна легко комбінувати з іншими.