20 знаменитих дизайнерів, які вплинули на моду

Від Коко Шанель до Демни Гвасалія

Мода – чи не наймінливіша сфера життя суспільства. Проте навіть у цьому вічному кругообігу нових тенденцій, імен та ідей є дизайнери, які назавжди вписують своє ім`я у fashion-історію та змінюють не лише стиль нашого одягу, а й стиль життя.

Коко Шанель

дизайнери Речі, які майже століття тому вигадала Коко Шанель, досі носять жінки по всьому світу. Наш гардероб сьогодні практично неможливо уявити без твідових жакетів, маленької чорної сукні та широких штанів. Крім того, саме Коко Шанель зробила вагомий внесок у порятунок жінок від кайданів корсетів і першою стала витончено та невимушено додавати у свої образи чоловічі речі (чим і визначила тенденцію ніжної маскулінності, яка не зникла досі).

Крістіан Діор

дизайнери Саме Крістіан Діор повернув у моду нарочиту елегантність та жіночність, які були втрачені з об`єктивних причин у роки після Другої світової війни. Діор був переконаний, що жіноча талія та інші особливості силуету не повинні бути сховані під безформними сорочками, і вигадав стиль new look з тим самим силуетом «пісочний годинник» або «квітка», який досі нас так надихає.

Ів Сен Лоран

дизайнери Жіночий смокінг, блузи з спадаючими рукавами, сукні та жакети у стилі сафарі, ботфорти – ось далеко не повний список fashion-винаходів Іва Сен-Лорана, які пройшли перевірку десятиліттями та епохами. Крім того, саме йому ми повинні бути вдячні за перші кроки у рятуванні від гендерних кордонів у моді та за єднання подіумів та мистецтва.

Джанні Версаче

дизайнери

Якщо говорити про те, як Джанні Версаче змінив наш гардероб, то тут, звичайно ж, головним революційним атрибутом стануть легінси: саме з його подачі колись спортивний одяг перетворився на повсякденний (а в деякі періоди навіть на атрибут розкоші). Але Джанні вплинув і на саму індустрію: саме він звів у культ манекенниць, подарувавши світові поняття «супермодель», і став першим запрошувати в рекламні кампанії свого бренду селебріті зі світу кіно та музики.

Джорджіо Армані

дизайнери

Основним предметом уваги Джорджіо Армані став чоловічий костюм. Спочатку він подбав про джентльменів: позбавив піджаки та штани від підкладок, стрілок, накладних підплічників та надмірно накрохмалених деталей, завдяки чому костюм-двійка став зручним як ніколи, при цьому свою естетичну складову не лише зберіг, а й примножив. Після цього Армані вирішив допомогти у питаннях зручного та представницького одягу та жінкам. У 1980-х, на хвилі зміцнення США ідей фемінізації, він запропонував дівчатам приміряти костюми-двійки з чоловічого плеча. Це була революція в моді та офісах, яка увійшла в історію ще й як рішучий крок жінок у боротьбі за свій професійний авторитет.

Ральф Лорен

дизайнери

Ральф Лорен вигадав відомий у всьому світі американський preppy-стиль, який виявився абсолютно нечасним і підходящим для всіх континентів. Поло, джемпери, бомбери, трикотажні сукні його авторства стали справжньою класикою та символом затишного та ідеального життя. Крім того, Ральф Лорен не обмежувався одягом: він створив справжню імперію, яка сьогодні випускає також предмети декору, меблі, текстиль, шпалери, посуд та багато іншого.

Валентино Гаравані

дизайнери Італійський дизайнер став класиком вечірньої моди, у якого в момент його творчої активності шили сукні для особливих випадків найкращі актриси, співачки, члени королівських сімей та перші леді. А ось для широкого кола споживачів Валентино Гаравані розкрив всю красу червоного кольору: він одного разу сказав, що ця гама підходить кожній жінці, потрібно лише пам`ятати про те, що існує близько 30 яскраво-червоних відтінків, і знайти свій ідеальний.

Карл Лагерфельд

дизайнери Карл Лагерфельд зміг не лише дати друге життя модному Будинку Chanel, а й показати світові, що таке справжня працелюбність. Дизайнер працював до останніх днів свого життя, причому створював колекції одразу для кількох брендів, сам знімав рекламні кампанії та завжди тримав руку на пульсі соціокультурних подій. І нерідко чесно та без прикрас їх коментував, не боячись «культури скасування», бойкотів та інших маркерів сучасності, чим доводив, що навіть у моді є місце щирості та своєї чітко вираженої позиції.

Жан-Поль Готьє

дизайнери Сьогодні ми вже не уявляємо собі свій гардероб без суконь та топів у білизняному стилі. Однак, це зовсім не досягнення моди останніх років. Першим lingerie dresses на подіуми ще в 1980-1990-х вивів саме Жан-Поль Готьє, чим остаточно закріпив за собою статус талановитого і навіженого fashion-хулігана.

Аззедін Алайя

дизайнери

Аззедин Алайя знав усе про те, як найвигідніше підкреслити жіночу фігуру за допомогою одягу. І зробив це серед перших. Тому щоразу, коли ви надягаєте сукню максимально облягаючого силуету, ви знаєте, кому дякувати за ідеальне відображення у дзеркалі.

Мартін Маржела

дизайнери Ви навряд чи знайдете більш ніж одну-дві фотографії цього дизайнера або будь-які подробиці його життя. Зате точно виявите відлуння та цитати Maison Martin Margiela у роботі практично всіх сучасних топових брендів. У 1990-х саме Маржела став розвивати в моді напрямок деконструктивізму, тому всіма асиметричними силуетами, концептуалізмом і навіть постіронією ми завдячуємо сьогодні саме йому.

Вів`єн Вествуд

дизайнери Куртки-косухи, рвані джинси, картаті спідниці та футболки зі слоганами так і не з`явилися б у наших гардеробах, якби не модні хуліганства Вів`єн Вествуд. Її fashion-висловлювання, доповнені панковськими та антиглобалістськими протестними настроями, досі викликають шок та трепет у особливо чутливих консерваторів. А решта висловлює повагу, адже без сміливості Вів`єн Вествуд ми навряд чи дізналися б, як ефектно додавати у свої образи рок-н-рольні елементи.

Том Форд

дизайнери

Том Форд увійшов у модну історію насамперед як дизайнер, який зміг відродити з попелу Дім Gucci. Саме з його подачі марка набула нової популярності в 1990-х роках, а лофери Gucci знову стали предметом бажання для людей по всьому світу і об`єктом для невпинного копіювання. Коли в нульових Том Форд вирішив створити свій іменний бренд, він продовжив розвивати тему розкоші та подарував світові уявлення про те, як має виглядати гламур у хорошому розумінні цього слова.

Фібі Файло

дизайнери

За часів розквіту моди нульових з її навмисною розкішшю та надмірністю Фібі Файло почала створювати мінімалістичні колекції, актуальність яких не вимірюється сезонами та трендами. Ідеально скроєні пальто, штани та сорочки її авторства можна носити рік у рік, не боячись, що виглядаєш недостатньо стильно. Таким чином, Фібі Файло винайшла не тільки формулу ідеального одягу, але й зробила підхід до моди усвідомленим ще задовго до того, як це стало мейнстрімом.

Міучча Прада

дизайнери

Міучча Прада назавжди вписала своє ім`я у модну історію. Насамперед завдяки тому, що однією з перших стала вкладати у свої колекції глибокі соціокультурні смисли та символи. Сьогодні вже більшість брендів вдається до сторителлінгу та колекцій-маніфестів. Але законодавцем цього симбіозу моди, культури та соціальних процесів була і є саме Міучча Прада.

Раф Сімонс

дизайнери Унікальність Рафа Симонса в тому, що йому далекі тенденції, нав`язані ззовні. Він створює одяг, який вже зараз може зайняти гідне місце в музеях, не кажучи вже про його перспективи.

Ніколя Жеск`єр

дизайнери Сьогодні все частіше говорять про те, якою буде мода майбутнього, як на неї вплине диджиталізація і чи наші вбрання будуть незабаром схожі на костюми з фантастичного фільму. Ніколя Жеск`єр у цих дискусіях бере участь не словом, а ділом: вже більше 10 років створює вбрання, яке подобаються і футурологам, і героїням стрітстайлу.

Стелла МакКартні

дизайнери Сьогодні бренди навперебій змагаються у мірі своєї екологічності та усвідомленості. А ось Стелла МакКартні від початку своєї незалежної дизайнерської кар`єри відмовилася від використання хутра та натуральної шкіри, ніж у 2000-х викликала у багатьох питання. Але стійко пройшла через хвилю подиву, наполягла на своєму і врешті-решт подала приклад іншим дизайнерам.

Алессандро Мікеле

дизайнери Цьому дизайнеру вдалося переконати не лише акціонерів Будинку Gucci, а й увесь світ у тому, що кардигани, ніби з шафи, сандалії, взуті поверх шкарпетки, і окуляри на півобличчя в роговій оправі – це саме те, що сьогодні називається «мода та стиль». Звичайно ж, Gucci не відмовилися від своїх класичних аксесуарів та взуття, які приносять їм дивіденди, незважаючи на ультратрендові віяння. Але в історії Будинку (та й у глобальній модній історії) з приходом ексцентричного Мікеле явно розпочався новий яскравий розділ, який точно запам`ятається.

Демна Гвасалія

дизайнери Дизайнер грузинського походження переніс дитячі пострадянські спогади у свої колекції та переконав fashion-громадськість у тому, що ця естетика лихих 90-х — саме те, чого їм так не вистачало у житті. Можливо, у майбутньому чорна розтягнута худорлява за $1300 викликатиме у світових селебріті та інфлюєнсеров менше захоплення, ніж зараз, але це повальне захоплення нормкором, помноженим на моду пострадянських околиць, точно запам`ятається на довгі роки.

 

 


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали