Як це було: головні моменти коронації Чарльза ІІІ

Історична подія

6 травня в Лондоні у Вестмінстерському абатстві відбулася історична подія — коронація Чарльза ІІІ. На заході були присутні офіційні представники різних країн світу, серед яких, зокрема, перша леді України Олена Зеленська, зіркові гості та члени королівської родини: принц Вільям та Кейт Міддлтон з дітьми, принц Гаррі, принцеса Беатріс та Євгенія з чоловіками, принц Ендрю, принцеса Анна з чоловіком, принц Едвард з дружиною. Розповідаємо про головні моменти коронації.

О 12:20 король Чарльз ІІІ та його дружина Камілла вирушили з Букінгемського палацу до Вестмінстерського абатства в кареті Diamond Jubilee State Coach, якій 260 років. Маршрут, яким рухалася королівська карета Чарльза ІІІ, був меншим порівняно з коронацією Єлизавети II — 2 кілометри, тоді як маршрут Єлизавети складав 8 кілометрів. Паралельно з урочистою процесією на вулицях відбувалися протести проти коронації.

Twitter: @RoyalFamily

Після прибуття до Вестмінстерського абатства усіх гостей та, власне, Чарльза ІІІ та його дружини Камілли розпочалася церемонія коронації монарха.

Після визнання Чарльза ІІІ королем, він виголосив присягу та підтвердив, що захищатиме закон та англіканську церкву під час свого правління. Церемонія продовжилась наступними етапами коронації: помазанням, інвеститурою, зведенням на престол і вшануванням. Процес помазання, благословення та освячення короля очолював архієпископ Кентерберійський.

Монарху, який зайняв коронаційне крісло, виготовлене в 1300-му році, вручили символи влади: меч, дві королівські булави, кулю суверена, палицю Святого Едуарда, коронаційне кільце, а також скіпетри.

Twitter: @RoyalFamily

Після коронації Чарльз III зійшов на престол і прийняв присяги на вірність від священнослужителів, перів та членів королівської родини. Одним із найзворушливіших моментів церемонії стала присяга на вірність королю від його старшого сина принца Вільяма.

Опісля всіх етапів коронації Чарльза ІІІ офіційно проголосили королем та одягнули на нього корону Святого Едуарда. Корона вагою п’ять фунтів (2.27 кг) виготовлена із чистого золота та містить 444 дорогоцінні камені, включаючи рубіни, сапфіри, гранати та турмаліни. Після цього, вже за простішою процедурою, відбулася коронація королеви-консорта Камілли.

Після завершення церемонії Чарльз ІІІ та Камілла вирушили до Букінгемського палацу, щоб традиційно привітати підданих з балкона. Тож тепер офіційно — у Великої Британії нові король та королева. God save The King!


Реклама

Популярні матеріали

Наймодніше взуття сезону від українських брендів


Що робити у разі радіаційної небезпеки?


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Читайте також
Популярні матеріали